Przy łódzkich szkołach brakuje boisk i odpowiednich hal....

  Przy łódzkich szkołach brakuje boisk i odpowiednich hal. "Zamiast trzepaka" domaga się poprawy

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Przy łódzkich szkołach brakuje boisk i odpowiednich hal. "Zamiast trzepaka" domaga się poprawy
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Stowarzyszenie "Zamiast trzepaka" domaga się od władz miasta radykalnej poprawy bazy sportowej łódzkich szkół.
  Pracownicy Urzędu Miasta Łodzi (UMŁ) usłyszeli, że jeśli chodzi o bazę sportową w mieście "od stu lat nic się nie zmieniło" i dlatego "rzecznik naszej prokuratury Kopania donosi o kolejnych złych wydarzeniach z Łodzi częściej niż pogodynka o prognozie". Natomiast rozwój szkolnych boisk i hal ma sprawić, że Łódź stanie się miastem lepszym i bezpieczniejszym.

  Takie tezy przedstawia magistratowi stowarzyszenie "Zamiast trzepaka". A konkretnie Kamila Radzyńska, jego prezes. Nie jest związana z magistratem, dlatego - jak twierdzi - może mówić głośno i radykalniej od dyrektorów szkół, zatrudnianych przez UMŁ.

  Ale dyrektorzy także biorą udział w pracach stowarzyszenia. Np. Zofia Franek, dyrektor Gimnazjum nr 15, gdzie "Zamiast trzepaka" ma siedzibę. We wtorek po trzech latach starań stowarzyszenie przedstawiło w piętnastce swoje postulaty łódzkim radnym z komisji edukacji i z komisji sportu. Gimnazjum nr 15 domaga się 4 mln zł na salę gimnastyczną o rozmiarach 48 na 24 metry z łącznikiem do istniejącego budynku szkoły. Projekt sali już powstaje, bo piętnastka zdobyła na jego powstanie 120 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego. Obecna sala jest dla szkoły zbyt ciasna.

  Radni i urzędnicy otrzymali od "Zamiast trzepaka" listę najpilniejszych inwestycji w łódzkich szkołach. Na liście jest dziewięć pozycji, oprócz Gimnazjum nr 15 m.in. świetne XXI Liceum Ogólnokształcące, gdzie potrzebne jest boisko wielofunkcyjne (650 tys. zł) i popularna bałucka podstawówka nr 58, licząca na milion złotych na boisko o rozmiarach 60 na 30 metrów z szatniami i sanitariatami.

  Prezes Radzyńska twierdzi, że lista byłaby dłuższa, ale część dyrektorów boi się wstawiać na nią swoje potrzeby, bo nie chce popaść w niełaskę magistratu.

  Po burzliwej mowie przedstawicielki "Zamiast trzepaka" urzędnik wydziału edukacji UMŁ przedstawił aktualne dane o bazie sportowej łódzkich szkół. 38 procent z nich ma duże sale gimnastyczne, czyli o rozmiarze co najmniej 24 metry na 12 metrów lub o rozmiarach zbliżonych. Pozostałe szkoły miejskie mają sale mniejsze, zaś bez swojego obiektu pozostaje jeden ogólniak.

  Odsetek szkół z nowoczesnymi boiskami sięgnie z końcem tego roku 47 procent. Reszta placówek boiska nie posiada, uczniowie ganiają za piłką na asfalcie albo na nawierzchni gruntowej.

  "Zamiast trzepaka" narzeka na częste zmiany szefów łódzkiej edukacji, ponieważ w ciągu trzech lat jego istnienia styka się z trzecim dyrektorem wydziału edukacji UMŁ. Od kwietnia jest nim Krzysztof Jurek, który rozpoznaje problemy łódzkiej oświaty także z pozycji wieloletniego dyrektora Gimnazjum nr 43, którym był poprzednio.

  Przyjmując stanowisko, zaproponowane przez wiceprezydenta Tomasza Trelę (SLD), Jurek stwierdził, że jednym z jego priorytetów będzie rozwój klas sportowych.  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Od 100 lat? Może się założymy?

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Chętnie się założę.
   Za każdą szkołę, gdzie od 100 lat nic się nie zmieniło płacę 1000zł, ale wy mi zapłacicie 100zł za każdą szkołę, gdzie jednak coś się zmieniło. Nie musi być od stu lat,...rozwiń całość

   Chętnie się założę.
   Za każdą szkołę, gdzie od 100 lat nic się nie zmieniło płacę 1000zł, ale wy mi zapłacicie 100zł za każdą szkołę, gdzie jednak coś się zmieniło. Nie musi być od stu lat, wystarczy mi od 1989r.

   To co? Zakładamy się?
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozum im odebrało

   Albo są tak zakłamani (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Albo jedno i drugie.
   Wybudowano tyle orlików, dobudowano tyle sal gimnastycznych, a ci zakłamani ludzie mówią, że od stu lat nic się nie zmieniło.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co za bzdury!!!

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   " jeśli chodzi o bazę sportową w mieście "od stu lat nic się nie zmieniło"" różne rzeczy można opowiadać o Łodzi, ale to to jest bzdura wyjątkowa! Proponuję stowarzyszeniu aby nazwę "Zamiast...rozwiń całość

   " jeśli chodzi o bazę sportową w mieście "od stu lat nic się nie zmieniło"" różne rzeczy można opowiadać o Łodzi, ale to to jest bzdura wyjątkowa! Proponuję stowarzyszeniu aby nazwę "Zamiast trzepaka" zmienić na "Zamiast rozumu", bo jak się takie rzeczy opowiada to się gdzieś rozum postradało.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama