Studenci z UŁ w światowym finale konkursu firmy Microsoft

  Studenci z UŁ w światowym finale konkursu firmy Microsoft

  Paweł Patora

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  "Serious English Name" (od lewej): Łukasz Kraśniewski, Bartosz Jędrasik, Renata Ciesielska i Piotr Rachubiński
  1/2
  przejdź do galerii

  "Serious English Name" (od lewej): Łukasz Kraśniewski, Bartosz Jędrasik, Renata Ciesielska i Piotr Rachubiński ©Krzysztof Szymczak

  Studenci Uniwersytetu Łódzkiego, jako jedyni reprezentanci Polski, wystąpią w lipcu w Seattle w światowym finale konkursu "Imagin Cup".
  Największy konkurs technologiczny dla studentów daje nie tylko możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami świata. Jest to też szansa zdobycia atrakcyjnych nagród. Zespoły mają możliwość pozyskania profesjonalnych narzędzi programistycznych, niezbędnych do rozwijania zaprezentowanych projektów. Ale przede wszystkim jest to szansa na wsparcie i współpracę z ekspertami firmy Microsoft.

  Drużyna z Uniwersytetu Łódzkiego wystąpiła pod nazwą Serious English Name. Studenci zgłosili do konkursu grę komputerową "Bandbarian". Stworzona przez nich gra jest próbą rozwiązania problemu braku ruchu oraz motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży.

  Gracz fizycznie wykonuje różnorakie ćwiczenia ruchowe. Jego aktywność fizyczna jest przenoszona do świata wirtualnego. Wirtualny awatar gracza staje się coraz silniejszy i zdobywa nowe umiejętności, dzięki czemu uzyskuje przewagę nad innymi graczami.

  Gra dedykowana jest dla młodych ludzi. Twórcy aplikacji założyli, że dla osób w wieku od 13 do 21 lat przedstawienie postępów rozwoju ich aktywności fizycznej w postaci wykresów nie jest wystarczająco atrakcyjne i motywujące do dalszej pracy.

  W skład najlepszego polskiego zespołu konkursu Imagine Cup wchodzą studenci informatyki o specjalności "Grafika komputerowa i projektowanie gier" na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Wśród najlepszych programistów gier są: Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Piotr Rachubiński oraz Łukasz Kraśniewski (obecnie student Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ).

  Nasi studenci wygrali w kwietniu finał ogólnopolski. Bez większych problemów przeszli też przez półfinał międzynarodowy i awansowali do finału w kategorii "Gry".


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama