Ważne
  Harcerze z Radomska otworzyli centrum turystyczne

  Harcerze z Radomska otworzyli centrum turystyczne

  Małgorzata Kulka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dzięki utworzeniu Centrum Turystycznego uda nam się ożywić stanicę i park - mówi Marta Krzysztofik z Hufca ZHPw Radomsku
  1/2
  przejdź do galerii

  Dzięki utworzeniu Centrum Turystycznego uda nam się ożywić stanicę i park - mówi Marta Krzysztofik z Hufca ZHPw Radomsku ©Małgorzata Kulka

  Harcerze z Radomska postanowili wypromować swoją stanicę i uroki przedborskich krajobrazów. Ściągają turystów z całej Polski.
  Do tej pory odbywały się tu głównie harcerskie akcje szkoleniowe, zloty i kolonie. Teraz harcerze ściągają do stanicy w Białym Brzegu i Przedborskiego Parku Krajobrazowego turystów z całej Polski. Wiele atrakcji znajdą dla siebie także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Dzięki unijnej dotacji przy stanicy udało się utworzyć centrum turystyczne.

  Stanica razem z centrum znajduje się właśnie na terenie przedborskiego parku, w rejonie najwyższych jego wzniesień: Fajnej Ryby, Kozłowej i Bukowej Góry.


  - Stanica istnieje już wiele lat, od dłuższego czasu myśleliśmy o tym, jak jeszcze bardziej ożywić to miejsce. Złożyliśmy wniosek i udało się - mówi Marta Krzysztofik, koordynatorka projektu ze Związku Harcerstwa Polskiego w Radomsku.

  Realizacja zadania wciąż trwa, ale widać już efekty pracy harcerzy. W stanicy pojawił się nowy sprzęt, a do zwiedzania okolicy zachęca nowy folder informacyjny.

  - W ramach projektu wzbogaciliśmy między innymi infrastrukturę sportową. Kupiliśmy: basen, łuki, słupki do boiska do siatkówki, komplet zabawowy dla dzieci i rekreacyjne altany, w których można wypoczywać na świeżym powietrzu. Nasz folder promocyjny został rozesłany do wszystkich szkół i instytucji, z którymi współpracujemy - dodaje Marta Krzysztofik.

  Jak zapewnia, hufiec ma kontakty z instytucjami z całego kraju, dlatego harcerze mają nadzieję , że ściągną wielu turystów, a to przyniesie nie tylko korzyści dla ośrodka, ale i ożywienie gospodarcze okolic Przedborza.

  Dziś centrum ma do zaoferowania dwa pawilony noclegowe na sto miejsc, kilka pól namiotowych i same namioty. Jest stołówka i świetlica ze sprzętem multimedialnym. Dla spragnionych czynnego wypoczynku przygotowano ścieżkę ekologiczną oraz piesze wędrówki z instruktorem, który doskonale zna okolicę. By skorzystać z pomocy centrum, należy się kontaktować z komendą Hufca w Radomsku.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Biznes a nie wychowanie!!!!!!!

   Via (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Centrum turystyczne czyli biznes i wiele etatów dla zawodowych działaczy!!!!
   ZHP otrzymała olbrzymi majątek nie od demokratycznych władz tylko od PRL. A teraz nie działa tylko non profit ale...rozwiń całość

   Centrum turystyczne czyli biznes i wiele etatów dla zawodowych działaczy!!!!
   ZHP otrzymała olbrzymi majątek nie od demokratycznych władz tylko od PRL. A teraz nie działa tylko non profit ale prowadzi też działalność gospodarczą. Można sprawdzić w spisie firm prowadzących działalność gospodarczą.
   Jedynym prawdziwym harcerstwem jest ZHR zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama