Pan Stonoga żałuje

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Fundacja Mamy i Taty zasłynęła ze spotu o pani, która zdążyła zrobić karierę, ale nie miała czasu na urodzenie dziecka. Teraz żałuje.
  Pan Stonoga żałuje

  ©Grzegorz Gałasiński

  Kiedyś pracowałem w budowlance. Pani doktor z zakładowej przychodni też nie miała czasu na dziecko, aż koło czterdziestki znalazła i urodziła chłopca. Jeśli więc pani ze spotu naprawdę poczuje, że chce być matką, to urodzi.

  Namawianie Polek przez "mundrych" do rodzenia, świadczy o ich niewiedzy lub tępocie. Polki na emigracji rodzą, bo są pewne jutra, czyli tego, czego zabrakło im w Polsce. To dlatego miliony młodych opuściły kraj. Spot, zachęcający do rodzenia, będzie tak samo skuteczny, jak słynny plakat o tym, żeby chłopy nie bili żon z powodu słonej zupy.

  Na razie efekt kampanii jest taki, że internet obśmiewa ją niemiłosiernie. Bohaterem jednej parodii jest pan Stonoga, który z plakatu wylewa żale, że zdążył ośmieszyć prokuraturę, polityków i siebie, ale nie zdążył zostać mamą.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   opiniotwórczy, sorry, expert

   POdPIS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   No i proszę, jaka afera się zrobiła ! Wzburzeni internauci wyśmiewają, eksperci ironizują ...
   Chodzi o tych myślących internautów, czy tych co nie potrafią nawet uruchomić polskich znaków nie...rozwiń całość

   No i proszę, jaka afera się zrobiła ! Wzburzeni internauci wyśmiewają, eksperci ironizują ...
   Chodzi o tych myślących internautów, czy tych co nie potrafią nawet uruchomić polskich znaków nie mówiąc już o czytaniu i oglądaniu "ze zrozumieniem" ?
   Eksperci, ci inteligentni, czy ci co za normalność uważają wywrócenie do góry nogami, przez oświeconych światowców i feministki, wszystkiego co zaplanowała i stworzyła natura ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A wystarczy uważnie obejrzeć...

   d. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Inteligentny i uważny człowiek zrozumie przesłanie spotu. A jest ono takie, że nasze społeczeństwo się starzeje. Że coraz częściej kariera jest ważniejsza niż rodzina. Co ciekawe - rodzenie dzieci...rozwiń całość

   Inteligentny i uważny człowiek zrozumie przesłanie spotu. A jest ono takie, że nasze społeczeństwo się starzeje. Że coraz częściej kariera jest ważniejsza niż rodzina. Co ciekawe - rodzenie dzieci na później odkładają osoby, które na te dzieci stać. Oczywiście, pani po 40 też może urodzić. Tyle, że z wiekiem wzrasta prawdopodobieństwo chorób genetycznych. Bardzo wzrasta. I nie ma co tu dyskutować ani oburzać. Natury nie oszukasz. Nie mówiąc o tym, że to dzieci tych, którzy jednak teraz ryzykują i je rodzą, będą utrzymywały tych emerytów, którzy dziś wolą robić karierę. Spot absolutnie nie atakuje osób, które z różnych względów dzieci mieć nie mogą. I to inteligentny odbiorca też zrozumie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeśli jesteś kobietą...

   Nina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Moim zdaniem ten spot nie przekona żadnej kobiety do rodzenia, no może z małymi wyjątkami. Jeśli jesteś kobietą, to wiesz że kobieta musi dojrzeć do macierzyństwa i kiedy dojrzeje, bardzo chce...rozwiń całość

   Moim zdaniem ten spot nie przekona żadnej kobiety do rodzenia, no może z małymi wyjątkami. Jeśli jesteś kobietą, to wiesz że kobieta musi dojrzeć do macierzyństwa i kiedy dojrzeje, bardzo chce zajść w ciążę, urodzić dzidziusia i potem być z nim. Są kobiety, które późno dojrzewają do macierzyństwa. Są też takie, które nigdy nie pomyślą o dziecku. Takich ten spot nie przekona. Do macierzyństwa przekonuje kobietę biologia, hormony oraz pewność, że potrafi zapewnić dziecku godne warunki życia. Prawdopodobnie nie jesteś kobietą, jeśli uważasz, reklamówka namówi je do rodzenia. Moim zdaniem film został zrobiony, żeby wydać kasę.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Morze czy ocean

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Natura nasza to by grabie ciągnęły do siebie. Dlatego nasze dłonie skierowane ku ciału by zbierać a nie odpychać.
   Patrząc od samej góry jest to tryb nadany. Wierch zezwolił na tego rodzaju...rozwiń całość

   Natura nasza to by grabie ciągnęły do siebie. Dlatego nasze dłonie skierowane ku ciału by zbierać a nie odpychać.
   Patrząc od samej góry jest to tryb nadany. Wierch zezwolił na tego rodzaju inicjatywy, by one za nich wykonywały braki na które właśnie wierchuszka nie ma zamiaru łożyć. Takie sprawy dać w ręce wszelkiego rodzaju fundacje, by dodatkowo ściągnąć z opodatkowanych już (pieniędzy) podatników, podatek dobrowolny (ponownie przez fiskus opodatkuje je) poprzez wpłynięcie na honor ich, dobroduszność.
   Więc?
   Hulaj dusza. Nie są już chyba w stanie sami obliczyć ile fundacji istnieje, a cóż dopiero każdą z nich sprawdzić od strony prawidłowości ich prawości. Dopiero co była afera z jedną taką, która otrzymywała haracz od powodujących wypadek i jak się okazało cała kasa szła tylko dla nich a nie na to co była powołana. Tak samo jest u wielu innych, a jak dadzą, to TV, radio, prasa bo dali 1 PLN (zł).
   Dzietność. Demografia.
   Większość rodzin ma jedno, góra dwoje dzieci. Własna kieszeń (praca stała), mieszkanie, zamożność widoków przyszłościowych, to nasza natura by potomstwu dać spokój i następnie ich przyszłość. Tak było dawniej. Obecność odmieniła, postawiła do góry nogami, bo brak, brak, brak (szkoda, że nie na majtki i …).
   Obecnie coraz więcej młodych ludzi jest bezpłodnych i ich ilość się diametralnie powiększa (my tworzymy chemię i trucizny niewidoczne). In vitro wyszydzane, jak prognozują to czy niedługo nie będzie to większością pomocną w urodzeniu.
   Reasumując. Płacimy i płacimy. Złodzieje bez pracy kombinują i mają, przy zezwoleniu górki na to nad czym nie mogą sami zapanować i zwalają poza siebie. A głównie to na szafowanie naszym zdrowiem, dziećmi, by fundacja miała a nie dała i polityków tworzyła.
   Smutne a prawdziwe. A temat morze, a może już ocean.
   zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Pytanie.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Z jakich powodów wczorajszy felieton red. Jerzego Witaszczyka nie znalazł miejsca na portalu DŁ? Oczekuję odpowiedzi od red. Jarosława Kosmatki.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W zastępstwie

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Cenzura go dopadła.

   Zdjęcie autora komentarza
   Takie są polskie realia.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

   Wszelkie kampanie plakatowo-bilbordowe nawołujące Polki do rodzenia dzieci, nie są warte funta kłaków. Przynoszą tylko profity autorom tych wspaniałych dzieł.
   26 lat wolnej Ojczyzny...rozwiń całość

   Wszelkie kampanie plakatowo-bilbordowe nawołujące Polki do rodzenia dzieci, nie są warte funta kłaków. Przynoszą tylko profity autorom tych wspaniałych dzieł.
   26 lat wolnej Ojczyzny doprowadziło ogromną część naszego społeczeństwa na skraj nędzy i ubóstwa. Czy można dziwić się młodym bezrobotnym ludziom, bądź zatrudnionym na umowach śmieciowych, że nie decydują się na posiadanie potomstwa? Jakie są szanse na własne mieszkanie? Czy dziwić się, że młodzi Polacy emigrują na potęgę? Czego szukają na obczyźnie? Stabilizacji i pewności jutra. Dzięki temu, Polki na emigracji nie mają żadnych zahamowań w kwestii rodzenia dzieci.
   O powrocie do naszej Ojczyzny milionów Polaków absolutnie nie ma mowy.
   Swego czasu słynny był plakat na którym widniała kobieta pobita przez męża „Bo zupa była zbyt słona.”
   W Internecie trafił mi się plakat, na którym uwidoczniony był pobity mężczyzna „Bo pensja była zbyt mała.”
   Fundacja Mamy i Taty rozpoczęła właśnie kampanię społeczną, która ma "przedstawić macierzyństwo jako szczególną wartość". Bez radykalnych zmian w Polsce wszystkie tego typu kampanie nie przyniosą żadnych pozytywnych efektów. Zarobią na tym wyłącznie organizatorzy i ich znajomi. O to właśnie chodzi! Nie masz pieniędzy? Utwórz fundację – to też jest pomysł na przeżycie.

   „Pan Bóg najwidoczniej bardziej od bogatych ukochał sobie biednych, skoro stworzył ich tak wielu.”

   Autor: Abraham Lincoln
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama