Futbol amerykański: Wilki Łódzkie - Angels Toruń 26:6 [ZDJĘCIA]

Wojciech Grzegorczyk, mek
Grzegorz Gałasiński
Drużyna łódzkich Wilków pokonała w niedzielę, 14 czerwca, zespół Aniołów z Torunia 26:6 w meczu rozgrywanym na stadionie w Pabianicach. Reprezentanci regionu łódzkiego mają tym samym coraz większe szanse by zakwalifikować się do fazy play-off.

To był ostatni mecz podopiecznych Jakuba Ciesielskiego przed własną publicznością. Na stadion PTC w Pabianicach przyjechała najsłabsza drużyna Grupy Północnej - Angels Toruń.

Anioły po siedmiu spotkaniach miały na koncie zaledwie 2 punkty. W ostatnim spotkaniu w tym sezonie torunianie na pewno chcieli pożegnać się z I ligą PLFA w dobrym stylu. Po połowie spotkania mogliby uznać to zadanie za wypełnione. W pierwszej kwarcie Wilki zdobyły przyłożenie, ale rywale odpowiedzieli tym samym w drugiej odsłonie meczu.

W trzeciej kwarcie Wilki ponownie zdobyły przyłożenie. Kluczowa była ostatnia część meczu. W niej łódzki zespół zdominował gości i zwyciężył 14:0, a w całym spotkaniu 26:6.

To zwycięstwo oraz porażka Crusaders Warszawa z Cougars Szczecin pozwoliły Wilkom na przesunięcie się na drugie miejsce w grupie.

W ostatnim spotkaniu 21 czerwca łódzka ekipa pojedzie do Szczecina. Kuguary mają 2 punkty mniej i w przypadku wygranej zrównają się w tabeli z Wilkami. Jeśli szczecinianie wygrają więcej niż czterema punktami, to wyprzedzą łódzkich futbolistów (w Łodzi Wilki wygrały 27:23), a tym samym zagrają w fazie play-off. Wilki nie mogą zaprzepaścić takiej szansy - kolejna faza rozgrywek jest na wyciągnięcie ręki.

Teoretycznie szanse na drugie miejsce mają także Krzyżowcy ze stolicy, choć o zwycięstwo w spotkaniu z niepokonanymi dotychczas Seahawks Sopot będzie bardzo trudno.