Uniwersytet Medyczny w Łodzi będzie kształcił...

  Uniwersytet Medyczny w Łodzi będzie kształcił elektroradiologów

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowe studia medyczne dla maturzystów. Uniwersytet Medyczny w Łodzi otwiera studia pierwszego stopnia z elektroradiologii.
  Kierunek oferuje Wydział Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego, którego dziekanem jest prof. Andrzej Bednarek

  Kierunek oferuje Wydział Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego, którego dziekanem jest prof. Andrzej Bednarek ©UMED Łódź

  W Łodzi będzie można zostać elektroradiologiem z wyższym wykształceniem. Ten kierunek studiów to nowość Uniwersytetu Medycznego w tegorocznej rekrutacji dla maturzystów. Studia pierwszego stopnia pozwolą zdobyć dyplom elektroradiologa w 6 semestrów. Uniwersytet Medyczny staje się w ten sposób konkurentem... szkoły średniej.

  - Jeszcze dwa lata temu prowadziliśmy elektroradiologię jako jedną ze specjalności kierunku biotechnologia medyczna - opowiada prof. Andrzej Bednarek, dziekan Wydziału Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego. - Każdy absolwent dawnej specjalności znalazł pracę. Specjalność wycofaliśmy z oferty, aby zyskać czas na dobre przygotowanie elektroradiologii jako osobnego kierunku na naszym wydziale.


  Zgodnie z ofertą Uniwersytetu Medycznego, absolwent elektroradiologii będzie wykonywał m.in. badania - radiografię, mammografię i tomografię komputerową, ale nie tylko: wykształcenie pozwoli mu np. na kierowanie zespołami elektroradiologów.

  W Łodzi elektroradiologów - dając im tytuł technika - uczy już Szkoła Policealna nr 2 w Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi. Prof. Bednarek tłumaczy, że w Unii Europejskiej odchodzi się od uczenia zawodów medycznych i okołomedycznych na poziomie szkoły średniej. Jednak, jak usłyszeliśmy w CKU, technik elektroradiolog nie jest w gronie zawodów wygaszanych przez MEN (jak na przykład ratownik medyczny - technika właśnie straciły uprawnienia do kształcenia takich specjalistów).

  CKU informuje, że liczba chętnych do zdobycia tytułu technika elektroradiologa jest co roku bardzo duża. Nauka trwa 5 semestrów.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kierunek wcale nie nowy. Propozycja jego była jakieś 2 lata temu, jednak nie został uruchomiony.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo