Bronisław Komorowski wręczył nominacje trzem nowym ministrom...

  Bronisław Komorowski wręczył nominacje trzem nowym ministrom w rządzie Ewy Kopacz [ZDJĘCIA+VIDEO]

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Bronisław Komorowski wręczył nominacje trzem nowym ministrom w rządzie Ewy Kopacz
  1/9
  przejdź do galerii

  Bronisław Komorowski wręczył nominacje trzem nowym ministrom w rządzie Ewy Kopacz ©Piotr Smoliński

  Prezydent Bronisław Komorowski wręczył we wtorek nominacje trzem nowym ministrom. W pałacu prezydenckim dokumenty odebrali Adam Korol - nowy minister sportu , Andrzej Czerwiński - minister skarbu i profesor Marian Zembala – minister zdrowia.
  - Dziękuję za zmianę dokonaną w taki sposób, gdzie widać, że polityka to nie tylko puste obietnice, splendory, zaszczyty i kariera, choć nie ma w niej nic złego, widać, że to także służba – zwrócił się prezydent do nowo zaprzysiężonych ministrów. - Życzę odwagi, i przekonania, że to wszystko robimy w imię najjaśniejszej Rzeczpospolitej – dodał.


  TVN24/TVP/x-news


  - Trafiliście do rządu w bardzo trudnych czasach. Nie przyszliście tu, aby się dowartościować, bo już jesteście specjalistami w swoich dziedzinach. Przyjęliście nominacje, aby pokazać co znaczy bezinteresowna służba na rzecz naszych rodaków – mówiła z kolei do zaprzysiężonych ministrów premier Ewa Kopacz.

  Premier nazwiska nowych ministrów ujawniła w poniedziałek. Wtedy też poinformowała, że sekretarzem stanu w KPRM i koordynatorem służb specjalnych zostanie Marek Biernacki, Anna Nemś będzie wiceministrem gospodarki, zaś Dorota Niedziela - wiceministrem środowiska.

  Zmiana ministrów w rządzie Ewy Kopacz jest pokłosiem opublikowania w ubiegłym tygodniu w internecie przez biznesmena Zbigniewa Stonogę stron akt sądowych z tzw. afery taśmowej, gdzie od lipca 2013 r. w dwóch restauracjach podsłuchiwano kilkadziesiąt osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych.

  Z rządu odeszli wówczas: Bartosz Arłukowicz (zdrowie), Andrzej Biernat (sport), Włodzimierz Karpiński (MSP) oraz wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

  Premier Kopacz poinformowała, że z funkcji szefa doradców premiera odszedł Jacek Rostowski, a Radosław Sikorski podjął decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu. Jacek Cichocki, który zdaniem Kopacz ,,przyjął na siebie odpowiedzialność za niewystarczające działanie służb” przestał być koordynatorem służb specjalnych.

  Czytaj także

   Komentarze (22)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wręczył nominacje.........

   Józef Bąk bezrobotny z Żukowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Nieśmiało chciałbym poinformować,że generał broni Czesław Kiszczak ma wykształcenie zaledwie podstawowe i pobiera 8900 PLN emerytury.
   Zatem nie warto się w Polsce uczyć a jedynie należy być...rozwiń całość

   Nieśmiało chciałbym poinformować,że generał broni Czesław Kiszczak ma wykształcenie zaledwie podstawowe i pobiera 8900 PLN emerytury.
   Zatem nie warto się w Polsce uczyć a jedynie należy być wyjątkową świnią i łajdakiem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak mi dopomóż Bóg....

   buu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   jak ktoś tym kończy przysięgę, jest zwykłym koniunkturalnym łajdakiem, zwykłym świniakiem liczącym na katolicki kretynizm społeczeństwa. Ministrze chamie, podpowiadam nową rotę: tak mi dopomóż...rozwiń całość

   jak ktoś tym kończy przysięgę, jest zwykłym koniunkturalnym łajdakiem, zwykłym świniakiem liczącym na katolicki kretynizm społeczeństwa. Ministrze chamie, podpowiadam nową rotę: tak mi dopomóż rozum i wiedza moja!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie nie ma Boga

   tam panosza sie balwany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   takie jak ty , cuu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taki 4. miesięczny minister to ma klawe życie.

   gogo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Żyć nie umierać. Cztery miesiące pętania się po gabinecie i odprawa za 6 miesięcy w kieszeni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hej poniższy ... @ale tu walnietych w czache... na pewno byś tylko chciał na taki rodzaj:

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ten jest ch... Ta była i jest tylko k... Ten z kolei jest nasz git-ludź... Ta jest od ciągniecia... Ten ch... od podziału doli... itd. I jeszcze krócej... Eee, no nie da się! A jak Ci dalej apetyt...rozwiń całość

   Ten jest ch... Ta była i jest tylko k... Ten z kolei jest nasz git-ludź... Ta jest od ciągniecia... Ten ch... od podziału doli... itd. I jeszcze krócej... Eee, no nie da się! A jak Ci dalej apetyt odbiera i głowa Cię przed Twoją telewizją boli, to wyłącz to paskudztwo i sobie w tym żarciu nie przeszadzaj. Z kolei wpisów (długich) nie czytaj, a wówczas nie najedzie Cię żadna niestrawność. A jak bierzesz kasę za monitoring wpisów, no to się trochę namęcz. Nie każdy ją dostaje za fryko. Jak widzisz, i da się krótko, abyś już na przyszłość zrozumiał!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hej kaya to ty śpiwoczka czy jakaś podróbka piszesz tak że ni ch.....j skumać oco chodzi !

   ale tu walnietych w czache jakieś niedorozwoje umysłowe ...... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Co się ztymi ludżmi porobiło kobito zadurzo słuchasz radia maryjnego albo oglądasz filmy horrory bo tak mieszasz że człowiekowi odchodzi ochota od jedzenia.
   Pisz krotko i treściwie tak nie i to...rozwiń całość

   Co się ztymi ludżmi porobiło kobito zadurzo słuchasz radia maryjnego albo oglądasz filmy horrory bo tak mieszasz że człowiekowi odchodzi ochota od jedzenia.
   Pisz krotko i treściwie tak nie i to wszystko każdy zrozumie !!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i o so chodzi, niekumaty?

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Ty chyba nie ZADURZO "wygżtaucony" jesteś, samo słuchanie TŁUK FM i sylabizowanie wybiórczej nie pozwala czytać ze zrozumieniem nawet instrukcji obsługi cepa, a co dopiero radzić sobie z czymś...rozwiń całość

   Ty chyba nie ZADURZO "wygżtaucony" jesteś, samo słuchanie TŁUK FM i sylabizowanie wybiórczej nie pozwala czytać ze zrozumieniem nawet instrukcji obsługi cepa, a co dopiero radzić sobie z czymś bardziej skomplikowanym. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja zamianowane postaci naprawdę nie rozumiem

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Gdyż z czego akurat być wielce dumnym, kiedy każde min. nominacje następują de facto wyłącznie z poręki i samej ręki kolegów partyjnych. A które nie są tymi z wyboru narodu, i które nie są z racji...rozwiń całość

   Gdyż z czego akurat być wielce dumnym, kiedy każde min. nominacje następują de facto wyłącznie z poręki i samej ręki kolegów partyjnych. A które nie są tymi z wyboru narodu, i które nie są z racji dorobku osobistego w jakiejś firmie, etc. Nadto, przyjmowanie teki ministra na 3 miesiące - a właściwie na dwa, bo przecież miesiąc to przerwa parlamentarna - jest w gruncie rzeczy i niezbyt tym etycznym. Jak również, stanowiącym o aspekcie stricto materialistycznym poszczególnego mianowanego. Natomiast sam otrzymany tytuł ministra, to przecież jeszcze nie wszystko do czyjejś ewentualnej towarzyskiej akceptacji i czyjegość odpowiedniego wizerunku. Notabene, przecież nie każdy obwołany - w TVN & GW „boskim ministrem, CEO na miarę przyszłego XXII wieku”- pozostał nim po wsze czasy. Niektórzy z nich szybko pozostali naczelnymi zegarmistrzami kraju... A jeszcze inni naczelnymi uciekinierami i wprost z naczelnych urzędów, etc. Jak również nie bez znaczenia jest i następujące. Otóż, nigdzie przecież nie było widać istoty tychże dymisyj i nominacji ministrów. A ściślej, widocznych akurat w czerwcu. Na żadnym ze zdymisjonowanych nie wisi zarzut typu kryminalnego. A przy którym, dymisja byłaby czytelną i zasadną. Natomiast jeśli powodem dymisyj mają być nadal owe podsłuchy, to one wylały się w eter ponad rok temu, a nie obecnie. Z kolei owe materiały z warsztatu „Stonoga”, to dzisiaj tylko ich kolejna duplikacja. Ale czy i tą ostatnią? A jeśli nie, to co wówczas... Zaraz nastąpią kolejne kosztowne dymisje i nominacje? W mojej ocenie, kontynuowany model dymisyj i nominacji nie jest godnym naśladownictwa, ani polecenia wychowywanemu potomstwu. Acha, nie rozumiem też zagadnienia, od kiedy kardiochirug równocześnie jest menadżerem? I owszem, jest fachowcem w zawodzie medycznym. Jednak nie jest menadżerem, nie jest prawnikiem. I nie jest też tym, który zna zawiłości interesu medycznego i firm farmaceutycznych czy sprzętu medycznego, etc. I zresztą tak samo w odniesieniu typowego sportowca w ministerstwie. Czy w ministerstwach gra się w football i tenis stołowy... Nie, nic nie rozumiem! Dlatego od jutra idę po High Hells do gastronoma. Przecież osobisty sponsor dwa kawałki za sztukę ciżemki zapłaci. A tym bardziej, kiedy ględzi do znudzenia iż kocha! A fakt taki, że wkrótce zbankrutuje, a co przez marnotrawne rządzenie kasą i zbyteczne sprawunki , już mnie mało obchodzi!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy wszystko zgodne z prawem?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Artykuł 129 – KONSTYTUCJI

   1. Ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza Sąd Najwyższy.

   2. Wyborcy przysługuje prawo zgłoszenia do Sądu Najwyższego protestu przeciwko ważności wyboru...rozwiń całość

   Artykuł 129 – KONSTYTUCJI

   1. Ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza Sąd Najwyższy.

   2. Wyborcy przysługuje prawo zgłoszenia do Sądu Najwyższego protestu przeciwko ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej na zasadach określonych w ustawie.

   3. W razie stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej przeprowadza się nowe wybory, na zasadach przewidzianych w art. 128 ust. 2 dla przypadku opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej.

   Czy Sąd Najwyższy STWIERDZIŁ już WAŻNOŚĆ wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej, jakiego wyborcy dokonali w dniu 24 maja 2015 roku, aby wybrany kandydat mógł w sposób pełnoprawny objąć urząd prezydenta?
   Czy Państwowa Komisja Wyborcza przekazała Sądowi Najwyższemu pełną dokumentację z przeprowadzonych wyborów, niezbędną dla wydania przez Sąd orzeczenia w sprawie ważności dokonanego wyboru?
   Kiedy orzeczenie Sądu Najwyższego zostanie opublikowane, aby wyborcy mogli się upewnić, że jest ono prawomocne i nie wymaga uruchomienia prawa określonego punktem 3 powyższego artykułu?
   Czy, obecnie pełniący obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej, Bronisław Komorowski spełnił, przy swoim wyborze, warunki, jakie określa artykuł 129 Konstytucji i ma prawo pełnić te obowiązki aż do 6-go sierpnia 2015 roku – czy jest pełnoprawnym Prezydentem Rzeczypospolitej?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czego się ciskasz palantino co urażona wiocha czy gówniarze ktoś ty jedno czy drugie ?

   ty mnie tu od ruskich nie wyzywaj kołku ciemnogrodzie nieuku zawszony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   przyjdzie niedługo czas obaczym realnie te bajery jędrusia lewego wodoleja.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praworządny, czy nie?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Artykuł 129 – KONSTYTUCJI

   1. Ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza Sąd Najwyższy.

   2. Wyborcy przysługuje prawo zgłoszenia do Sądu Najwyższego protestu przeciwko ważności wyboru...rozwiń całość

   Artykuł 129 – KONSTYTUCJI

   1. Ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza Sąd Najwyższy.

   2. Wyborcy przysługuje prawo zgłoszenia do Sądu Najwyższego protestu przeciwko ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej na zasadach określonych w ustawie.

   3. W razie stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej przeprowadza się nowe wybory, na zasadach przewidzianych w art. 128 ust. 2 dla przypadku opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej.

   Czy Sąd Najwyższy STWIERDZIŁ już WAŻNOŚĆ wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej, jakiego wyborcy dokonali w dniu 24 maja 2015 roku, aby wybrany kandydat mógł w sposób pełnoprawny objąć urząd prezydenta?
   Czy Państwowa Komisja Wyborcza przekazała Sądowi Najwyższemu pełną dokumentację z przeprowadzonych wyborów, niezbędną dla wydania przez Sąd orzeczenia w sprawie ważności dokonanego wyboru?
   Kiedy orzeczenie Sądu Najwyższego zostanie opublikowane, aby wyborcy mogli się upewnić, że jest ono prawomocne i nie wymaga uruchomienia prawa określonego punktem 3 powyższego artykułu?
   Czy, obecnie pełniący obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej, Bronisław Komorowski spełnił, przy swoim wyborze, warunki, jakie określa artykuł 129 Konstytucji i ma prawo pełnić te obowiązki aż do 6-go sierpnia 2015 roku – czy jest pełnoprawnym Prezydentem Rzeczypospolitej?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bulu

   platfus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   do łopaty nygusie do 67 roku życia

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama