Festyn osiedla Stoki. Będą się bawić i pomagać choremu...

  Festyn osiedla Stoki. Będą się bawić i pomagać choremu Mateuszowi [PROGRAM]

  aga

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Mateusz potrzebuje naszej pomocy. Podczas festynu odbędzie się zbiórka pieniędzy na implant twarzoczaszki. Będzie można również oddać krew dla chłop
  1/2
  przejdź do galerii

  Mateusz potrzebuje naszej pomocy. Podczas festynu odbędzie się zbiórka pieniędzy na implant twarzoczaszki. Będzie można również oddać krew dla chłopca ©Grzegorz Gałasiński

  Treningi piłki nożnej były jego pasją. Dziś grających w piłkę chłopców może jedynie oglądać. Mateusz od 15 miesiąca życia choruje na na fibromatozę agressiva, czyli wyjątkowo rzadką odmianę nowotworu. Potrzebuje przeszczepu kosztownego implantu twarzoczaszki. Rodziny nie stać na to. Pomóc może każdy, uczestnicząc w sobotnim (20 czerwca) festynie osiedlowym osiedla Stoki. Podczas imprezy będzie zbiórka pieniędzy i krwi potrzebnej do operacji chłopca.
  Koszt implantu to 40 tys. zł, do tego należy doliczyć późniejszą rehabilitację i leczenie. Mateuszowi pomóc może każdy z nas, uczestnicząc w festynie osiedlowym na łódzkich Stokach, w parku im. Zaruskiego.

  PRZECZYTAJ HISTORIĘ MATEUSZA: Mateusz ma przed sobą kolejną walkę o życie. Normalne życie

  W organizację zaangażowali się bliscy, znajomi, sąsiedzi Mateusza oraz Rada Osiedla Stoki. Przygotowali imprezę, której pozazdrościć może niejedno duże miasto.

  Na scenie wystąpią m.in.: TABB SOUND & GRACE (godz. 14.30), Philomelos, Chłopcy Bez Wyobraźni, Dead Richard czy raper - EeNDe END. Będą też warsztaty i pokazy tańca w wykonaniu m.nin. mażoretki Karoliny Nastji Doruch, dwukrotnej mistrzyni Polski. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Zaplanowano wioskę indiańską, zabawy i konkursy z harcerzami, warsztaty plastyczne, naukę jazdy z instruktorem i wspólne przygotowywanie lemoniady. Będzie też nauka pierwszej pomocy oraz możliwość zobaczenia panoramy Łodzi z podnośnika straży pożarnej.

  Na panie czekają zajęcia gimnastyki na kocach i warsztaty zumby, a panowie będą mogli zagrać w turnieju piłki nożnej. Podczas imprezy, która rozpocznie się o godz. 12, będą odbywały się akcje i licytacje charytatywne dla Mateusza. Uczestnicy będą mogli wylicytować cenne przedmioty przygotowane m.in. przez dzieci ze szkoły specjalnej oraz SP nr 139. Zaś największą atrakcją licytacji będzie przelot samolotem nad miastem.

  A jeśli ktoś zgłodnieje, będzie mógł spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez mieszkańców Stoków. Ale zbiórka pieniędzy to nie wszystko. By przeżyć operację, Mateuszowi potrzebna jest również krew. Podczas festynu będzie można ją oddać w godz. 13 - 16.30 w szkole przy ul. Giewont 28. Grupa krwi nie ma znaczenia. Potrzebna jest każda jednostka.

  Jeśli ktoś jednak nie będzie mógł uczestniczyć w festynie, może pomóc w inny sposób. Mateusz jest podopiecznym Fundacji Krwinka. Pieniądze dla chłopca można wpłacać na ich konto: 33 1440 1231 000000000184 1262, ale koniecznie z dopiskiem Mateusz Marciniak. Krew dla Matiego można oddać w całym kraju, ale również z adnotacją o danych chłopca. Każda pomoc jest na wagę złota, bo to dzięki niej Mateusz będzie miał normalne życie, na które zasługuje.

  Przedstawiamy harmonogram festynu:

  12.00 Oficjalne otwarcie imprezy i przedstawienie Mateusza
  12.15 Zespół Ad Astra
  12.20 Iza Wygonowska – układ jazz, hip-hop
  12.25 Zespół Ad Astra
  12.40 Warsztaty salsy dla dzieci
  13.00 Zespół Dziecięcy ZPiT ,,Łódeczki"
  13.10 Występ dzieci z przedszkola na ul. Wichrowej
  13.25 Łódeczki
  13.30 Pokaz karate zespołu ,,Oyama Karate"
  13.55 Mażoretka - Karolina Nastja Doruch – dwukrotna mistrzyni Polski
  14.00 Duety taneczne ze Szkoły Tańca Towarzyskiego
  14.15 Mażoretka
  14.20 Zespół taneczny hip-hop OMG MIKRON
  14.35 Mażoretka
  14.40 Zespół TABB SOUND & GRACE
  15.20 Licytacja nagród głównych
  15.35 Zespół Philomelos
  16.00 Warsztaty zumby
  16.20 Zespół Chłopcy Bez Wyobraźni
  17.00 Licytacja prac plastycznych wykonanych podczas warsztatów
  17.20 Zespół - Jak Makiem Zasiał
  17.40 Raper - EeNDe END
  18.00 Marcin Maliszewski - mini recital
  18.40 Ostatnia licytacja prac plastycznych
  19.00 Zespół Dead Richard
  19.20 Zespół Cash Point
  20.00 Zespół Freestyle Orkiestra
  20.45 Zakończenie festynu i wspólne grillowanie

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomoc jest fajna!

  elka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Bardzo lubię festyny i takie imprezy charytatywne, można poznać wspaniałych ludzi, dzieci sie świetnie bawią, no i przede wszystkim pomaga się osobom w potrzebie. Jestem akurat bardzo wrażliwa na...rozwiń całość

  Bardzo lubię festyny i takie imprezy charytatywne, można poznać wspaniałych ludzi, dzieci sie świetnie bawią, no i przede wszystkim pomaga się osobom w potrzebie. Jestem akurat bardzo wrażliwa na cierpienie innych i staram się zawsze pomagać jak mogę. Mieszkamy w Wielkopolsce i jeździmy na różne festyny i pikniki, a na co dzień pomagamy fundacji Razem Łatwiej z Poznania - wiele dobrego już zrobiła ta fundacja dla dzieciaczków! ;)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Akcja

  Akcja "Dzieci Dzieciom" w Galerii Łódzkiej - zakończona! [VIDEO]

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza akcja charytatywna

  Nasza akcja charytatywna