Piknik z Izbą Celną w zoo. Pokażą buty z węża i warana

  Piknik z Izbą Celną w zoo. Pokażą buty z węża i warana

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Za nielegalny przewóz zwierząt chronionych konwencją grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Prawo nie przewiduje np. mandatów lub ograniczenia woln
  1/2
  przejdź do galerii

  Za nielegalny przewóz zwierząt chronionych konwencją grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Prawo nie przewiduje np. mandatów lub ograniczenia wolności ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W sobotę (20 czerwca) w łódzkim zoo celnicy zaprezentują nielegalne "pamiątki" wykonane z chronionych gatunków zwierząt. Piknik potrwa od godz. 10 do 15.
  Na pikniku będzie można zobaczyć m.in. torebkę z pytona, buty ze skóry węża i warana, kolce jeżozwierza, cios słonia, nalewka ze skorpiona, plastry z części tygrysa, elementy rafy koralowej oraz spreparowany żółw i kajman. Wszystkie eksponaty zostały wcześniej zarekwirowane przez celników.

  Jak przyznaje Beata Bińczyk z łódzkiej Izby Celnej, w Łodzi "egzotycznych pamiątek" celnicy nie przejęli od lat. Powodem mogą być bardzo surowe kary za złamanie przepisów Konwencji o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem.

  - Za nielegalny przewóz zwierząt chronionych konwencją grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Prawo nie przewiduje np. mandatów lub ograniczenia wolności - tłumaczy Beata Bińczyk.

  Zdaniem Marii Kaczmarskiej, rzeczniczki prasowej Zarządu Zieleni Miejskiej zamiast wspierać kłusowników lepiej wybrać się do łódzkiego zoo. W ogrodzie zoologicznym na Zdrowiu jest obecnie 14 gatunków zagrożonych wyginięciem. Są to: wari rudy, lwiatka złota, marekina, lew azjatycki, daniel mezopotamski, bażant wietnamski, oryks szablorogi, tygrys amurski, piżmówka malajska, drzewołaz skoczny. cyraneczka madagaskarska, ibis grzywiasty, żuraw mandżurski oraz bocian czarnodzioby.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama