Finał Coca-Cola Cup w Gdańsku. Triumf chłopców z Legnicy i...

  Finał Coca-Cola Cup w Gdańsku. Triumf chłopców z Legnicy i dziewcząt z Łodzi

  (stan)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Finał Coca-Cola Cup w Gdańsku. Triumf chłopców z Legnicy i dziewcząt z Łodzi

  ©materiały prasowe

  Krajowy finał 17 edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup już za nami. Wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna z Legnicy, a w rywalizacji dziewcząt z Łodzi. Finał rozegrany został w Gdańsku, na specjalnie postawionym boisku z naturalną murawą na Targu Węglowym, przy Teatrze Wybrzeże. Dwa zwycięskie zespoły w nagrodę pojadą na obóz sportowy do Madrytu.
  Finał Coca-Cola Cup w Gdańsku. Triumf chłopców z Legnicy i dziewcząt z Łodzi

  ©materiały prasowe

  W meczu finałowym chłopców Gimnazjum nr 3 z Legnicy prowadziło z Gimnazjum Miejskim nr 1 z Mińska Mazowieckiego już 2:0, ale ambitni reprezentanci Mazowsza doprowadzili do wyrównania. W dogrywce goli nie było i o wygranej decydowały rzuty karne. W nich bohaterem był Michał Piotrowski, bramkarz zespołu z Legnicy, który najpierw obronił strzał rywala, a po chwili sam wykorzystał rzut karny, który dał zwycięstwo jego drużynie.


  - Co za emocje! To najwspanialsza chwila w mojej dotychczasowej przygodzie z piłką. Było bardzo ciężko, najpierw w finale wojewódzkim, a potem w krajowym. Cieszę się, że udało mi się przesądzić o zwycięstwie. Dziękuję moim kolegom z zespołu, którzy byli wspaniali, a także kibicom, którzy nas wspierali oraz trenerom, dzięki którym odnieśliśmy to zwycięstwo - powiedział szczęśliwy Piotrowski, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

  W finale dziewcząt już po kilkudziesięciu sekundach Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Łodzi prowadziła z Gimnazjum w Istebnej 2:1. Dziewczęta z Łodzi miały kolejne szanse, a dwie z nich zamieniły na następne bramki i mogły grać spokojniej mając trzy gole przewagi. Ambitna drużyna z Istebnej strzeliłą jednak dwa gole, ale już zabrakło czasu na to, aby doprowadzić do dogrywki. Ponadto Magdalena Dragunowicz z Łodzi została najlepszą bramkarką turnieju.

  - Założyłyśmy sobie, że tu wygramy, i pracowałyśmy na to cały rok. Było ciężko, ale się udało. Jeszcze do mnie nie dotarło, że pojedziemy do Madrytu. Muszę się wykąpać i odpocząć i dopiero w to uwierzę – powiedziała Maja Osińska, kapitanka SMS Łódź.

  W meczu o trzecie miejsce wśród chłopców Gimnazjum nr 22 z Częstochowy pokonało SMS Łódź 4:3, choć przegrywało juz 0:3. Zawodnikom z Łodzi na osłodę został tytuł króla strzelców dla ich napastnika, Michała Górala. Z kolei w kategorii dziewcząt zwyciężczynie ubiegłorocznej edycji turnieju, Gimnazjum 48 z Warszawy, wygrały z zawodniczkami z Niepublicznego Gimnazjum w Gołkowie 2:0. Królową strzelczyń została Agata Kucharska z Gimnazjum nr 48.

  Klasyfikacja końcowa Coca-Cola Cup 2015 w kategorii chłopców: 1. Gimnazjum nr 3 z Legnicy, 2. Gimnazjum Miejskie nr 1 z Mińska Mazowieckiego, 3. Gimnazjum nr 22 z Częstochowy, 4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Łodzi, 5. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Poznaniu, 6. Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku, 7. Zespół Szkół Publicznych na 1 ze Skarżyska-Kamiennej, 8. Publiczne Gimnazjum z Filipowa, 9. Gimnazjum nr 12 w Olsztynie, 10. Gimnazjum nr 16 z Lublina, 11. Gimnazjum Sportowe nr 1 w Szczecinie, 12. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie, 13. Gimnazjum nr 2 ze Wschowy, 14. Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu, 15. Gimnazjum nr 2 w Bochni, 16. Gimnazjum nr 12 w Gdańsku

  Klasyfikacja końcowa Coca-Cola Cup 2015 w kategorii dziewcząt: 1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Łodzi, 2. Gimnazjum w Istebnej, 3. Gimnazjum nr 48 w Warszawie, 4. Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie, 5. Gimnazjum nr 1 z Boguszowa-Gorc, 6. Gimnazjum Publiczne Nurzec-Stacja, 7. Gimnazjum nr 9 z Lublina, 8. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku, 9. Gimnazjum Węgorzewo, 10. Gimnazjum im. Św. Maksymiliana Kolbe z Gnojnicy Dolnej, 11. Zespół Szkół w Sobolowie, 12. Gimnazjum w Łopusznie, 13. Gimnazjum Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Koninie, 14. Publiczne Gimnazjum w Dębnie, 15. Gimnazjum Stare Kurowo, 16. Pierwsze Społeczne Gimnazjum Gdynia

  Szukasz więcej sportowych emocji?

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama