Kibice Widzewa powinni strajkować

  Kibice Widzewa powinni strajkować

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  A w trakcie strajku kibice powinni przygotować taczkę i wywieźć na niej nieudolnego szefa. Jeśli właściciel przedsiębiorstwa, pracodawca dla wielu ludzi, działa na szkodę firmy, pracownicy mają prawo nawet do ostrych protestów. Oczywiście, kibice to nie pracownicy, ale analogie są łatwe do odczytania. Działanie na szkodę klubu uderza w kibiców, którzy ulokowali w nim swoje uczucia.
  Dariusz Kuczmera

  Dariusz Kuczmera ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Kibice Widzewa powinni strajkować. Tym bardziej, że na horyzoncie pojawił się budzący zaufanie nowy kandydat na stanowisko właściciela i prezesa klubu. On może, choć gwarancji nie ma, uratować tonący okręt. Obecnego kapitana Widzewa można przyrównać tylko do Francesco Schettino, kapitana statku Costa Concordia.

  Widzew i ŁKS już kilka razy w swej bogatej historii przeżywały poważne kryzysy, dochodziło do zmian własnościowych oraz na stanowiskach prezesów, ale dzięki Bogu zawsze udawało się nowym kapitanom utrzymywać głowę nad lustrem wody. Teraz niezbędne są tlenowe maski. Butla na długo nie starczy.

  W nowożytnej erze Widzewa najpierw Wiesława Brzozowskiego uratował Ludwik Sobolewski, później klub ratowali Andrzej Grajewski, Andrzej Pawelec, Ismat Koussan, później ich uratował Witold Skrzydlewski.
  Następnie klub przejął Jerzy Porczyński, od niego pałeczkę przejął Zbigniew Boniek, od Bońka - Sylwester Cacek. Teraz nowym ratownikiem może być Wiesław Wilczyński. W ŁKS był najpierw "Julian Marchlewski", następnie Antoni Ptak, Roman Stępień, Daniel Goszczyński, Grzegorz Klejman, Filip Kenig, Tomasz Salski. Wiemy, że świat nie znosi stagnacji, jedno co jest pewne, to zmiany. W Widzewie są potrzebą chwili.

  Ludzie, którzy sportu nie lubią, powiedzą, że nie takie marki upadały w Łodzi i jakoś świat się nie zawalił. Koronnym argumentem jest stwierdzenie, że upadł przemysł włókienniczy, dużo ważniejszy od piłki i dalej żyć trzeba. Bez Widzewa i ŁKS w gronie najlepszych także da się żyć. No pewnie, ale z drugiej strony, trzeba ratować teatry, jeśli władze budują dla aktorów nowe sceny i widownie na kilkaset miejsc! Gdyby ustalono po wnikliwych badaniach, że nikt nie chce mieć piłki w Łodzi, że nikogo w mieście to nie obchodzi, to rzeczywiście zapłaczmy nad piłkarską trumną, jak nad trumną skrywającą przemysł włókienniczy. Ale Łódź chce mieć piłkę nożną! Wszak buduje dwa nowoczesne stadiony.

  Skoro mieć będziemy nowoczesne teatry, trzeba znaleźć pieniądze, by zatrudnić wybitnych aktorów i twórczych reżyserów sztuk wystawianych na deskach przy al. Unii i al. Piłsudskiego. Jeśli szef Widzewa ma kłopoty i nie ma wizji utrzymania głowy nad lustrem wody, niech pozwoli sobie pomóc i odda ster Costy Concordii komuś innemu.

  Zmiany prezesów i właścicieli to żadna tragedia, żaden policzek. Tylko trzeba chcieć skorzystać z koła ratunkowego. Jeśli Sylwester Cacek pozwoli sobie pomóc, może po latach przez historię zostać postawiony w panteonie tych, którzy uratowali Widzew...

  Czytaj także

   Komentarze (17)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   łza sie kręci w oku

   urzędnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Z tym Skrzydlewskim to pan redaktor przesadził . Prawda jest taka ,że Widzew ratował również (skutecznie) prezydent Łodzi. Szkoda ,że dzisiejsze władze łodzi budują stadion dla Widzewa a nie ratują...rozwiń całość

   Z tym Skrzydlewskim to pan redaktor przesadził . Prawda jest taka ,że Widzew ratował również (skutecznie) prezydent Łodzi. Szkoda ,że dzisiejsze władze łodzi budują stadion dla Widzewa a nie ratują klubu- było by taniej i rozsądniej. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WRWG

   1908 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   Nieudolny to ty jesteś pismaku, po twoim wyglądzie rodzice też ciebie nieudolnie spłodzili ( albo in vitro - nie wiem). Zresztą tak jak reszta fidzefioczkow.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A łyżka na to....

   tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Naprawdę ktoś wierzy, że przyjdzie człowiek i z miejsca odpali 10 baniek żeby tylko spłacić długi spółki?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak muchy...

   Dzidek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

   Artykul o Widzewie I jak zwykke parchow pełno. Zlatuja sie jak muszki. Zajmijcie sie swoim AP lepiej . Zalozonym przez "najrodowitszych z rodowitych".....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?????

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Nie wiem co ty bierzesz ale odstaw to, zmień lekarza i zajmij się sobą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Kuczmery !

   MS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Te wypociny to takie samo g.. jak ten klop /klub chyba / którego dotyczy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Kuczmery !

   MS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Wykasuj chociaż to zdjęcie , bo tekst i obraz są siebie warte . Uważaj na sanitariuszy z Aleksandrowskiej i więcej nie pisz na haju .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Matka kibica Widzewa

   Genowefa Cipalska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   Muj synek raz strejkował jak mu nie chciałam kupić iksboksa łan. Nie chciał nic rzreć alni śmieci wynosić z kubła do śmietnika. Jak mu stary przyfasolił to od razu mu pszeszła ochota do tego...rozwiń całość

   Muj synek raz strejkował jak mu nie chciałam kupić iksboksa łan. Nie chciał nic rzreć alni śmieci wynosić z kubła do śmietnika. Jak mu stary przyfasolił to od razu mu pszeszła ochota do tego strejkowania i dlatego tak samo przes to analojgicznie powinni postompić z naszom drurzynom - tylko pszemoc coś zdziała.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŁKS

   Chojny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

   Ja już wiem! W tym momencie mnie kur...wa olśniło!!!
   Dziennik łódzki jest zakładem ( przynajmniej po części ) chronionym!
   Pracuje tam taki kuczmera, z lekkim odchyleniem myślowym i za ch..uj...rozwiń całość

   Ja już wiem! W tym momencie mnie kur...wa olśniło!!!
   Dziennik łódzki jest zakładem ( przynajmniej po części ) chronionym!
   Pracuje tam taki kuczmera, z lekkim odchyleniem myślowym i za ch..uj zwolnić go nie można.
   Raz na dziesięć napisze coś co da się przeczytać i ze śmiechu nie usmarkać. Reszta wypocin przechodzi bez wglądu przełożonego i powoduje naprzemian śmiech i politowanie nad autorem.

   Najgorsze jest to że pewnie większość czytelników, w tym ja, wchodzi w ten artykuł oprawiony zdjęciem twarzy idioty z wyglądu, z myślą co ten jełop znów wymyślił. Więc wchodzi, w tym i ja, i ch..uj mnie znów strzela bo straciłem całe dwie minuty na czytanie, ciśnienie się uniósło, opadło i żałuję tych dwóch minut bo warto nie było czytać.

   Ps. Czy pan kuczmera mógłby dla mnie ograniczyć się do pisania pogody? I tak nigdy prognozy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Kuczmera

   mwmwmw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Rozpędź się Pan i walnij z całej siły głową w jakiś mocny mur, może Pan rozum znajdziesz...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   yyy

   g (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

   Ten kuczmera to jest pełnosprawny umysłowo ? przeciesz to regularny debil

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama