Ludowa mądrość

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  PSL złożyło projekt ustawy, która umożliwi przejście na emeryturę po 40 latach pracy - powiedział minister Władysław Kosiniak- -Kamysz z rodziny ludowców, w której rodzą się głównie ministrowie.
  Ludowa mądrość

  ©Grzegorz Gałasiński

  Znamiennie, że projekt dotyczy ubezpieczonych nie tylko w ZUS, także w KRUS. A to znaczy, że ustawa jest zrobiona "pod rolników".

  Rolnik zaczyna pracę na roli w 16-18 roku życia. Bezrobocie mu nie grozi. Dodatkowym atutem ubezpieczenia w KRUS są wyjątkowo niskie składki.

  Po 40 latach pracy we własnym gospodarstwie rolnik i jego żona przejdą na emeryturę. Będą mieć 56, może 58 lat. Żyć nie umierać. Ilu pracownikom najemnym uda się taka sztuka? Nielicznym. Tacy na początek przez rok, dwa, będą szukać pracy, potem kilka razy wylądują na bezrobociu i tym sposobem 40-letni staż pracy osiągną w wieku 70 - 75 lat. A może nigdy.

  Krótko rzecz ujmując, muszą żyć, nie umierać, bo inaczej dzięki tej ustawie emerytury nie doczekają.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Rodzą się nowe pomysły!

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Tym razem do akcji wkracza PSL ze swoim projektem ustawy emerytalnej. Przecież nie można zapomnieć o rolnikach, którzy płacą KRUS. Im też należy się godna emerytura. Takiemu rolnikowi nie grozi...rozwiń całość

   Tym razem do akcji wkracza PSL ze swoim projektem ustawy emerytalnej. Przecież nie można zapomnieć o rolnikach, którzy płacą KRUS. Im też należy się godna emerytura. Takiemu rolnikowi nie grozi bezrobocie i 40-letni staż pracy osiągnie on i jego żona, z palcem w nosie.
   Ci, którzy płacą ZUS mają znikome szanse na jakąkolwiek emeryturę. Wykazać 40-letni okres składkowy to kompletna utopia i fatamorgana.
   Chyba wszyscy ciupasem przeniesiemy się na wieś!!!
   Ku chwale Ojczyzny.

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama