"Teleexpress" świętuje 29 urodziny. Przypominamy...

  "Teleexpress" świętuje 29 urodziny. Przypominamy najśmieszniejsze wpadki

  KŻ (aip)

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  "Teleexpress" świętuje 29 urodziny. Przypominamy najśmieszniejsze wpadki
  1/2
  przejdź do galerii

  ©TVP Info/X-news

  Dokładnie 26 czerwca 1986 roku wyemitowano pierwsze wydanie "Teleekspresu", nasjtarszego obecnie istniejącego programu informacyjnego.
  Premierowe wydanie prowadził Wojciech Mazurkiewicz. Tytuł programu wymyślił ówczesny dyrektor Telewizji Polskiej, Aleksander Perczyński. Początkowo nadawany był o 17:15. W czerwcu 1992 roku przesunięto godzinę emisji na 17:00, która obowiązuje do dziś.

  Od początku istnienia programu, codziennie prezentowane są też informacje ze świata muzyki, które prowadzone są zazwyczaj przez Marka Sierockiego. Od 2005 roku w programie przyznawane są miejsca w loży Galerii ludzi pozytywnie zakręconych, osobom posiadającym niecodzienne pasje, które Teleexpress prezentuje w krótkich materiałach.


  W Teleekspressie pojawiają się również stałe cykle: Teleekspressowy przedział literacki, Młodzi polscy artyści, Tele Hit, Alfabet muzyczny. W sobotę prezentowane są informacje o listach przebojów w Polsce i zagranicą, dawniej w ten dzień stałym punktem programu była Muzyczna kartka z kalendarza.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama