Wakacje 2015 w Łodzi. Cztery rodzinne pikniki w ten weekend

  Wakacje 2015 w Łodzi. Cztery rodzinne pikniki w ten weekend

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wakacje 2015 w Łodzi. Cztery rodzinne pikniki w ten weekend
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Aż cztery rodzinne pikniki odbędą się w ten weekend w Łodzi z okazji początku lata.
  Początek wakacji w Łodzi zapowiada się nadzwyczaj ciekawie. Tylko w najbliższy weekend czeka na łodzian kilka imprez witających lato, a od poniedziałku ruszają półkolonie i zajęcia w ramach akcji Lato w Mieście 2015.

  Letnie kąpieliska

  Zupełnie za darmo będzie można się kąpać od soboty na kąpieliskach w Arturówku, Stawach Jana i Stawach Stefańskiego. Ratownik będzie obecny na kąpielisku codziennie od 10 do 19. Woda powinna być czysta zwłaszcza w Stawach Jana i Stawach Stefańskiego, bo poddane zostały rekultywacji.
  Natomiast już od poniedziałku na baseny MOSiR taniej będą mogli wejść wszyscy uczniowie. Na basenach Promienistych i Wodny Raj bilet dla uczniów wszystkich typów szkół kosztował będzie 2 zł.

  Rozpoczęcie lata w zoo

  W sobotę na wspólne witanie wakacji zaprasza ogród zoologiczny. Od godz. 15 do 21 przy wybiegu dla słonia stanie wioska słowiańska w której będzie można m.in. nauczyć się strzelania z łuku, pieczenia podpłomyków, przymierzyć słowiańskie stroje i poszukać kwiatu paproci.
  Imprezę organizuje grupa Ród Dębowego Liścia oraz pracownicy Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Obowiązują bilety wstępu do zoo ( 11 zł normalny, 5 zł ulgowy). Kasa czynna jest do godz. 18.

  Zioła w botanicznym

  Ogród botaniczny oraz konwent ojców bonifratrów zapraszają w weekend na spotkanie z roślinami leczniczymi. W sobotę i niedzielę od godz. 9.30 do 15 w ogrodzie czynny będzie punkt porad farmaceutycznych prowadzony przez brata Jonasza Wojewodzica i mgr farm. Krzysztofa Błaszczyka. Dodatkowo w sobotę o godz. 11.30 będzie można wysłuchać prezentacji "Zioła w chorobach układu pokarmowego", a w niedzielę "Ziołolecznictwo Bonifratrów. Od tradycyjnych receptur do nowoczesnej fitoterapii." Będą też kramy z kosmetykami i preparatami ziołowymi oraz możliwość uzyskania porad hodowlanych. Wstęp do ogrodu botanicznego: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy.

  Gdzie jest śledzik?

  W sobotę w Parku Śledzia odbędzie się międzynarodowy piknik "Łódzki śledzik. Where is the herring?". Od godz. 16 do 21 w Parku Staromiejskim występować będą łódzcy artyści: m.in. Łukasz z Bałut i Aleksandra Chciuk. Będą też animacje dla dzieci, przekąski z różnych zakątków świata, a także prezentacja ciastka nawiązującego do smaków dawnej Łodzi. Organizatorem pikniku jest grupa HaMakom i stowarzyszenie "Czemu Nie?".

  Polówka lato

  W sobotę wieczorem rusza Letni Festiwal Filmowy "Polówka". Rozpocznie się o godz. 21 pokazem filmu "Heavy Mental" na dziedzińcu AHE (ul. Sterlinga 26). Po filmie zaplanowano spotkanie z reżyserem Sebastianem Buttnym i aktorem Grzegorzem Stoszem. Przez całe lato łodzianie będą mogli zobaczyć 61 filmów w siedmiu miejscach. W poniedziałki - w Parku Ocalałych zobaczymy cykl "Dookoła kina", we wtorki na Zdrowiu - najlepsze filmy z 2014 roku, a w środy w Parku Julianowskim cykl "Dobra energia". W czwartki na parkingu Ikei pojawi się nowość - letnie kino samochodowe z filmami szwedzkimi. W piątek przed Wytwórnią (ul. Łąkowa 29) będą wyświetlane filmy muzyczne, a w soboty w AHE - komedie. Dwa razy w ciągu wakacji- 26 lipca i 30 sierpnia - będą pokazy w EC1. Seanse zaczynają się po godz. 21. Wstęp jest wolny. Ostatni pokaz 3 września.

  Powitanie lata w muzeum

  Bałucki Piknik Rodzinny z okazji powitania lata organizuje Muzeum Miasta Łodzi. W niedzielę od godz. 11 do 14 w ogrodzie pałacu Poznańskiego na dzieci czekać będą liczne atrakcje. W programie są bałuckie gry podwórkowe: w klasy, gumę i kapsle, robienie zabawek w stylu retro z codziennych przedmiotów, oraz zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Będzie też edukacyjne kino pod chmurką i możliwość wygrania ciekawych książek. Wstęp do muzeum oraz na piknik są bezpłatne.

  Letnie zajęcia w parkach

  W niedzielę ruszają letnie zajęcia jogi w parkach. Praktykować będzie można w każdą niedzielę wakacji o godz. 10 w Parku Źródliska II oraz o godz. 13 w Parku na Zdrowiu przy alei Orlicz-Dreszera (dojście od al. Unii i ul. Konstantynowskiej). Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone również dla osób początkujących. Należy wziąć ze sobą wygodny strój i matę lub koc.
  Natomiast w czwartki lipca o godz. 11 w Parku Źródliska będzie można wziąć udział w zajęciach zumby, tai chi capoeiry. Pierwsze zajęcia 2 lipca są z zumby.
  Także w czwartki odbywać się będą letnie warsztaty rysunku w parkach. Pierwsze 2 lipca w Parku im. Szarych Szeregów. Zapisy: pracownia@oko.edu.pl lub 531-400-882.

  Półkolonie w szkołach

  Od poniedziałku ruszają pierwsze turnusy półkolonijne w łódzkich szkołach i centrach zajęć pozaszkolnych. Na wielu półkoloniach wciąż są wolne miejsca. Koszt uczestnictwa to 100 zł za dwa tygodnie. Listę placówek organizujących półkolonie udostępnia łódzki magistrat, m.in. na swojej stronie internetowej.

  Sportowe lato z MOSiR

  Od poniedziałku rusza Sportowe Lato z MOSiR. W programie jest kilka m.in. nauka nurkowania z akwalungiem (we wtorki i czwartki od 10 do 12 na pływalni Wodny Raj). Przez całe wakacje odbywać się też będą środy piłkarskie. W ten dzień w hali przy ul. Małachowskiego 5/7 oraz na orliku przy Stawach Jana prowadzone będą zajęcia piłkarskie. Natomiast w Hali Sportowej przy ul. Skorupki 21 w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17 oraz we wtorki i czwartki o godz. 19 można wziąć udział w zajęciach z japońskich sztuk walki. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i nie wymagają zapisów. Na basenie pobierana jest opłata za wejście.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama