Polscy turyści wrócili z Tunezji. Niektórzy nie chcieli...

  Polscy turyści wrócili z Tunezji. Niektórzy nie chcieli przerywać urlopów

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Pierwszy samolot z polskimi turystami wracającymi z Tunezji wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina w niedzielę po południu. Dwa dni wcześniej w pobliżu hotelu w mieście Susa doszło do tragicznego aktu terroru. Pomimo śmierci 39 osób zdania wczasowiczów na temat bezpieczeństwa w państwie arabskim są podzielone.
  Polscy turyści wrócili z Tunezji. Niektórzy nie chcieli przerywać urlopów

  ©fot. Leila Khemissi

  – Wróciłam, ponieważ widziałam, jak ludzie wyjeżdżają, a nie chciałam być ostatnią, która gasi światło – powiedziała Iwona Czekaj, jedna z turystek wracających z Tunezji przed terminem. – Mam rodzinę. Boję się o swoje dzieci i nie mogę sobie pozwolić na to, aby patrzeć tylko na odpoczynek –dodała.

  Zdaniem pani Iwony, gdy wyjeżdżała, na ulicach Tunezji było spokojnie, ale widoczna była wzmożona ochrona. – Myślałam, że co złego miało się wydarzyć, to już się wydarzyło. Widocznie źle myślałam, a inni to po prostu wykorzystali – mówiła, nawiązując do marcowego zamachu terrorystycznego w Tunezji i szeroko zakrojonej akcji zachęcającej do odwiedzania afrykańskiego państwa.

  Podkreśliła, że obecnie Tunezja pustoszeje, czuć niepokój, a na lotniskach gromadzą się turyści chcący opuścić kraj. – Miesiąc ramadan miał być miesiącem spokoju, ale chyba nie dla wszystkich – stwierdziła rozgoryczona wczasowiczka.

  Zdenerwowania nie krył również Jerzy Żak, który o zamachu na tunezyjskiej plaży dowiedział się z angielskiej telewizji i z SMS-ów przychodzących z Polski. Jak podkreśla, jego ośrodek znajdował się 50 km od miejsca zamachu, ale wraz z żoną poczuli obawę o swoje bezpieczeństwo. – Byliśmy w Tunezji sześć razy. Obawiam się, że to był ostatni raz – oznajmił Żak.

  Nie wszyscy mieli jednak ochotę od razu kończyć swój wypoczynek. – Moim zdaniem nie czuć tam jakiegoś niebezpieczeństwa. Dla mnie Tunezja jest taka sama jak przed zamachem. Chętnie zostałbym tam jeszcze tydzień. Wyjechałem tylko dlatego, że żona nalegała – powiedział Łukasz Raczyński. – Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy po strzelaninie byli na mieście. Myślę, że ten zamach to jednorazowy incydent, który –mam nadzieję –się już nie powtórzy – dodał.

  Żona pana Łukasza przyznała, że chciała wracać do kraju, ale po dwóch dniach, jej zdaniem, bezpieczeństwo znacząco się zwiększyło. – Teraz bym tam chętnie została. Raczej zamachu za zamachem chyba by nie było – stwierdziła Magdalena Raczyńska.
  Podkreśliła, że z opowieści Polaków, którzy byli bezpośrednio zagrożeni, wie, że było bardzo głośno, a terroryści biegali po plaży i strzelali. Jednak nawet to nie popsuło turystom wakacyjnego nastroju. – Ci ludzie poszli po wszystkim na miasto. Ja bym się bała – dodała wczasowiczka.

  W piątek wczesnym popołudniem w turystycznym kurorcie Susa w Tunezji terrorysta otworzył ogień do wczasowiczów przebywających na hotelowej plaży. W zamachu nie ucierpieli Polacy.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KOMUNO WRACAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   PROF.ZW. DR HABI. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   fajne gacie ma na tym zdjęciu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   EHE SŁUGUSY

   WRRR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   SŁUGUSY POWRACAŁY.POWINNI TAM POZOSTAĆ! 3000 K LUDZI W SAMEJ TUNEZJI KIEDY W KRAJU NIE MA JAK Z DZIECIAKIEM NAD JEZIORO POJECHAĆ BO BIEDA!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   To nie wina ludzi że ciebie nie stać na pojechanie nad jezioro chociaż to drogie nie jest ,weź się za robotę to i ciebie będzie stać na Tunezję!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   weź się za robotę =ZMIEŃ FIRMEM WEŻ KREDYT MILION ZŁ

   777 BOGatych SSIE Niy KRYTY kUJE BO TO AFIE W UJE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   KUPKO AFI POLACTFA PRopaGAŃBY A jednocześnie rosną ogromne fortuny garstki grupy trzymającej władzę itd. To człowiek człowiekowi zgotował ten los a od ok. 8 lat ofiary głosowały na swoich kapo....rozwiń całość

   KUPKO AFI POLACTFA PRopaGAŃBY A jednocześnie rosną ogromne fortuny garstki grupy trzymającej władzę itd. To człowiek człowiekowi zgotował ten los a od ok. 8 lat ofiary głosowały na swoich kapo. Pytanie czy można coś jeszcze zrobić skoro , znów za klasykiem : " Ten kraj to ściema".zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KIEDY W KRAJU NIE MA JAK Z DZIECIAKIEM NAD JEZIORO POJECHAĆ BO BIEDA!

   WOLNY RYNEK WOLNY HAMMERyKANKI NAKARMI SZUJI I burSZUJI POlACTFA ELIT ROBACTFA 777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   31 węzłowy Burke • 28.06.15, 11:25:26

   że PO dostaje po porach. Można powiedzieć za klasykiem : "Nie chciało się nosić teczki nosimy woreczki" . Albowiem doskonale wiemy że tzw. politolog to...rozwiń całość

   31 węzłowy Burke • 28.06.15, 11:25:26

   że PO dostaje po porach. Można powiedzieć za klasykiem : "Nie chciało się nosić teczki nosimy woreczki" . Albowiem doskonale wiemy że tzw. politolog to fikcja literacka , nierób i umysłowy hulaka. A na zakończenie : PO przegrywa bo ludziska się połapali że , znów za klasykiem, co innego widzą i co innego słyszą. I że byli i są oszukiwani całą dobę , całe 24 godziny. I że nigdy nie kupią sobie mieszkania, nie założą samodzielnej rodziny, nie kupią samochodu bo to POństwo ich okrada że ledwo od 1 do 1 ew. wyjazd i na zmywak. Ponoć wyjechało już ponad 3.000.000 !!! Ok. 10.000.000 nie może nic odłożyć bo " z łapy do papy". ok. 1.5000.000 dzieci nie dojada . A jednocześnie rosną ogromne fortuny garstki grupy trzymającej władzę itd. To człowiek człowiekowi zgotował ten los a od ok. 8 lat ofiary głosowały na swoich kapo. Pytanie czy można coś jeszcze zrobić skoro , znów za klasykiem : " Ten kraj to ściema". Ten co obejmie władzę za ok. 4 miesiące będzie miał olbrzymi problem bo skarb okradziony i pusty a ludzie już oczekują zmian. Pożyjemy, zobaczymy, pani głupawa w piątek .31 zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama