Porwane przez Boko Haram kobiety z Chibok były zmuszane do...

  Porwane przez Boko Haram kobiety z Chibok były zmuszane do walki. Islamiści kazali im zabijać

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Dziewczęta z Chibok, które w kwietniu 2014 r. porwało islamistyczne nigeryjskie ugrupowanie Boko Haram, były zmuszane do przyłączenia się do bojowników i walki, podało BBC.
  Kobiety, które uciekły z rąk Boko Haram, powiedziały w rozmowie z BBC, że członkowie ugrupowania wykorzystywali je do walki oraz terroryzowania pozostałych zniewolonych kobiet, w tym również do zabijania ich. Słowa kobiet nie zostały potwierdzone, jednak Amnesty International twierdzi, że inne porwane przez nigeryjskich bojowników kobiety również były zmuszane do walki.

  UM HALEEMA: JESTEM W CIĄŻY Z DŻIHADYSTĄ Z BOKO HARAM. WIOSKA TEGO NIE AKCEPTUJE: "ABORCJA ALBO ŚMIERĆ" [VIDEO]


  Do porwania przez islamistyczną grupę Boko Haram 276 dziewcząt z internatu szkolnego w miejscowości Chibok doszło w nocy z 14 na 15 kwietnia ubiegłego roku. Terroryści wtargnęli do internatu i powyciągali z łóżek uczennice, zapakowali je na ciężarówki i wywieźli w trudno dostępne terytoria na północy kraju. Te, które uciekły z niewoli, opowiadały o horrorze, jaki tam przeżyły - były zmuszane do niewolniczej pracy, do przechodzenia na islam i do "małżeństw". Prawdopodobnie były też traktowane jak seksualne niewolnice.

  Założona w 2002 r. grupa Boko Haram od sześciu lat prowadzi walkę zbrojną, której celem jest przekształcenie Nigerii w muzułmańskie państwo wyznaniowe z obowiązującym prawem szariatu.

  PAŃSTWO ISLAMSKIEJ WYKORZYSTUJE NAWET 12-LATKI JAKO SEKSNIEWOLNICE. WSTRZĄSAJĄCE RELACJE KOBIET

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama