WORD w Łodzi. Tłumy chętnych do zbicia punktów karnych przed...

  WORD w Łodzi. Tłumy chętnych do zbicia punktów karnych przed urlopem

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  WORD w Łodzi. Tłumy chętnych do zbicia punktów karnych przed urlopem
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Piotr Krzyżanowski

  To ostatnie wakacje, kiedy punkty karne można zbić na kursie. Od nowego roku zmieniają się przepisy i będzie to już niemożliwe.
  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi w ciągu ostatniego miesiąca przeszkolił ponad stu kierowców, którzy chcieli pozbyć się punktów karnych. Jednak chętnych na kursy wciąż jest bardzo dużo. To ostatnie wakacje, kiedy punkty można zbić na szkoleniu.

  Podobne kursy odbywają się w WORD w Sieradzu, Piotrkowie i Skierniewicach.

  - Wiele osób wyjeżdża na wakacje i chce przed podróżą wyczyścić swoje konto punktowe. Z doświadczenia wiem, że kolejny boom na szkolenia będzie po wakacjach, kiedy kierowcy wrócą z urlopów - mówi Łukasz Kucharski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi.


  Kurs trwa sześć godzin i kosztuje 350 złotych. Uczestnictwo w nim to dla kierowcy sześć punktów karnych mniej. Każdy może wziąć udział w szkoleniu raz na pół roku. Kierowcy spotykają się z policjantami i psychologiem, oglądają makabryczne zdjęcia z wypadków.

  - Po takim szkoleniu zdejmują nogę z gazu na drodze. Zdjęcia działają na wyobraźnię - zapewnia dyrektor Kucharski.

  Oprócz urlopowiczów na kursach dominują przedstawiciele handlowi i kierowcy ciężarówek. W grupie jest około 30 osób. Szkolenia odbywają się w Łodzi średnio raz w tygodniu.

  Jednak w przyszłym roku nie będzie można już zredukować punktów karnych na takim kursie. Ci, którzy przekroczą dozwolony limit, kierowani będą na inne szkolenia.

  - Nowe kursy reedukacyjne będą trwać kilka dni. Trzeba będzie wziąć wolne w pracy. Nie widzę innej możliwości, by go zaliczyć - mówi dyrektor Kucharski.

  Nowe szkolenia nadal będą przeprowadzać WORD. Będzie jednak drożej. Kursy kosztować będą 500 zł. Po szkoleniu punkty będą anulowane, a kierowca zachowa prawo jazdy. Dokument straci, gdy po raz drugi w ciągu pięciu lat zarobi 24 punkty.

  ZOBACZ TEŻ:


  Źródło:x-news.pl

  Autopromocja:

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama