Remonty w Łodzi łatwiejsze. Będzie mniejsza opłata za...

  Remonty w Łodzi łatwiejsze. Będzie mniejsza opłata za rusztowania

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Remonty w Łodzi łatwiejsze. Będzie mniejsza opłata za rusztowania
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Maciej Stanik/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Magistrat i radni ułatwiają prowadzenie remontów. Maksymalnie obniżono koszty za zajęcie pasa drogowego przez rusztowanie
  Obniżenie stawek za zajęcie pasa drogowego przez rusztowania to jedna ze zmian proponowanych przez Zarząd Dróg i Transportu, na którą zgodzili się wczoraj radni. Powinno to ułatwić prowadzenie remontów elewacji.

  - Chcemy maksymalnie obniżyć stawki za zajęcie pasa drogowego przez obiekty budowlane, jak rusztowania. Czyli opłata zmniejszy się z 1 zł do 1 grosza za metr kwadratowy dziennie. Proponujemy też obniżenie stawki za docieplenia i balkony znajdujące się w pasie drogi.
  W pierwszym przypadku z 1 zł do 20 gr, a w przypadku balkonów z 1 zł do 50 gr - mówi Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu.- Zmniejszenie dochodów z tego względu chcemy zrekompensować podniesieniem opłaty za kontenery z 1 zł do 3 zł i stoiska okazjonalne z 5 do 7 zł.

  Jednak radni PiS zgłosili poprawkę, by opłata za stoisko okazjonalne, które znajduje się w pasie drogi, wynosiła 6 zł za mkw. dziennie. Poprawka została przyjęta.

  Zmniejszyła się też opłata za pomniki znajdujące się w pasie drogi. Wynosić ona będzie teraz 1 gr, podobnie jak w przypadku obelisków, fontann i instalacji artystycznych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama