Ważne
  Prace konserwatorskie w woj. łódzkim. Dofinansowanie dla 37...

  Prace konserwatorskie w woj. łódzkim. Dofinansowanie dla 37 zabytków

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Samorząd województwa rozstrzygnął konkurs ws. renowacji zabytków. Niewykluczone, że na prace te znajdzie jeszcze pół miliona złotych.
  Dofinansowanie dostanie m.in. parafia ewangelicko-augsbur-ska św. Mateusza w Łodzi

  Dofinansowanie dostanie m.in. parafia ewangelicko-augsbur-ska św. Mateusza w Łodzi ©archiwum

  Dofinansowanie otrzyma 37 zabytków z całego województwa. Jednak żaden zabytek nie otrzyma takiego dofinansowania, o jakie wnioskował, zazwyczaj są to pieniądze na poziomie 70 - 80 procent zapotrzebowania. Wśród 37 zabytków, które otrzymają pieniądze, aż 28 to parafie rzymskokatolickie lub klasztory, dwie kolejne to parafia ewangelicko-augsburska św. Mateusza w Łodzi i parafia Wszystkich Świętych w Piotr-kowie Trybunalskim.

  Spośród innych zabytków, 38 tys. zł otrzyma oddział warszawskiego Muzeum Narodowego w Nieborowie i Arkadii, 60 tys. zł otrzyma właściciel willi Kestenberga w Łodzi, tyle samo dostanie powiat łowicki na trzeci etap remontu zabytkowego spichlerza.

  Niecałe 15 tys. zł na remont i konserwację pomnika nagrobnego rodziny Pogorzelskich otrzyma Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, a 8,2 tys. zł Muzeum Okręgowe w Sieradzu na konserwację i naprawę schodów zewnętrznych w Muzeum Walewskich w Tubądzinie, natomiast Fundacja Multis Multum z Tęczyna dostanie 60 tys. zł na remont dachu spichlerza.

  Witold Stępień (PO), marszałek województwa łódzkiego, zapowiada, że ponieważ napłynęło więcej wniosków, samorząd województwa ogłosi jeszcze jeden konkurs w tym roku, w którym pula sięgnie dodatkowych 500 tysięcy złotych.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawy cytat

   Ciekawy cytat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   "Wśród 37 zabytków, które otrzymają pieniądze, aż 28 to parafie rzymskokatolickie lub klasztory, dwie kolejne to parafia ewangelicko-augsburska św. Mateusza w Łodzi i parafia Wszystkich Świętych w...rozwiń całość

   "Wśród 37 zabytków, które otrzymają pieniądze, aż 28 to parafie rzymskokatolickie lub klasztory, dwie kolejne to parafia ewangelicko-augsburska św. Mateusza w Łodzi i parafia Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim."

   Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3922343,prace-konserwatorskie-w-woj-lodzkim-dofinansowanie-dla-37-zabytkow,id,t.htmlzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama