Zmiany w centrum Łodzi: kolejny etap prac na trasie W-Z i...

  Zmiany w centrum Łodzi: kolejny etap prac na trasie W-Z i modernizacja ul. Kilińskiego

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Zmiany w centrum Łodzi: kolejny etap prac na trasie W-Z i modernizacja ul. Kilińskiego
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Krzysztof Szymczak

  Drogowcy zaczynają kolejny etap prac na trasie W-Z oraz rozpoczynają modernizację ul. Kilińskiego między Tuwima a al. Piłsudskiego.
  Po dłuższym namyśle drogowcy nie wprowadzą na trasie W-Z takiej organizacji ruchu, o której informowali w ostatni wtorek. Owszem, od poniedziałku zmiany w ścisłym centrum Łodzi będą, ale ponoć mniej uciążliwe niż planowano. Niestety, dołączą do nich jeszcze utrudnienia na ul. Nawrot, które będą związane z remontem ul. Kilińskiego. Inwestycja ta, warta około 10 mln zł, zaczyna się w poniedziałek.

  Zgodnie z planem drogowcy zamykają na początku przyszłego tygodnia górną jezdnię al. Mickiewicza między Żeromskiego a Wólczańską. Dotyczy to jednak tylko południowej nitki alei, czyli od Retkini do centrum. Dlatego kierowcy będą korzystać z nowo wybudowanych jezdni dolnych pod wiaduktem na ul. Żeromskiego. Nie będą jednak musieli obowiązkowo skręcać z nich w ul. Wólczańską, jak we wtorek informował Zarząd Dróg i Transportu.

  - Ze względu na poszerzenie zakresu robót skręt w Wólczańską nie będzie możliwy, ale to dobra informacja dla mieszkańców Retkini. Jadąc al. Mickiewicza będą mogli przeciąć skrzyżowanie z al. Kościuszki, przejechać pod Centralem i skręcić dopiero w ul. Piotrkowską. Potem kierowcy mogą dojechać do Sienkiewicza, skręcić w prawo, przejechać obok Galerii Łódzkiej i dalej w kierunku Widzewa - tłumaczy Piotr Grabowski, rzecznik ZDiT.

  Natomiast północna nitka al. Mickiewicza, między Wólczańską a Żeromskiego, będzie przejezdna. Drogowcy zajmą tylko połowę jezdni. Kierowcy muszą jednak wziąć poprawkę na zamknięcie przejazdu przez al. Kościuszki. Dlatego autobusy będą skręcać z Mickiewicza w Kościuszki, a dalej pojadą ul. Struga aż do Żeromskiego.

  Od poniedziałku zaczną się też nowe utrudnienia na ul. Kilińskiego.

  - Od poniedziałku rozpoczynamy prace między Piłsudskiego a Tuwima. Wiąże się to ze zmianami w organizacji ruchu, głównie na skrzyżowaniu z ul. Nawrot, choć będzie ono przejezdne. Rozpoczynamy od przebudowy jego północnej części, czyli bliżej Tuwima - tłumaczy Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora ZDiT. - Na ul. Nawrot dostępny będzie tylko jeden pas. Jednak wyłączymy światła, bo w momencie remontu na ul. Kilińskiego pierwszeństwo przejazdu będzie mieć ul. Nawrot.

  Kilińskiego ma być zamknięta przez trzy miesiące, termin ukończenia robót to 30 września.

  - Zdajemy sobie sprawę, że wykonawcy będzie trudno ten termin dotrzymać, bo musi przecież wybudować nowe torowisko - przyznaje Mikołajec. - Prace między Tuwima a Mickiewicza będą skoordynowane z robotami między Tuwima a Traugutta, za które odpowiada wykonawca dworca.

  Z powodu tych drugich robót od tygodnia zawężone jest skrzyżowanie Tuwima - Kilińskiego.

  - W połowie sierpnia front robót na skrzyżowaniach z Tuwima i Nawrot zostanie przeniesiony na wloty południowe. Prace będą realizowane jednocześnie na obu skrzyżowaniach by do końca września prace się zakończyły - mówi Mikołajec.  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Czyli co, autobusy zastępcze na trasie WZ po raz kolejny władowane w korek samochodowy?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uwaga kierowcy! Uwaga kierowcy!

   pedalot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Uwaga kierowcy! Uwaga kierowcy!
   Skoro dziennikarze nie informują, to ja napiszę:
   W sobotę 4 lipca ulicami Łodzi przejedzie peleton międzynarodowego wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze...rozwiń całość

   Uwaga kierowcy! Uwaga kierowcy!
   Skoro dziennikarze nie informują, to ja napiszę:
   W sobotę 4 lipca ulicami Łodzi przejedzie peleton międzynarodowego wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze wjadą do miasta ok. godz. 13.40. Trasa to: ul. Sanitariuszek, ul. Maratońska, al. Unii, ul. Konstantynowska, al. Włókniarzy, ul. Drewnowska, ul. Karskiego, ul. Ogrodowa, ul. Nowomiejska, pl. Wolności, ul. Piotrkowska do pasażu Schillera. Na mecie spodziewani są ok. godz. 14.25.
   Uwaga kierowcy! Uwaga kierowcy!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Więcej!

   barca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   poproszę o więcej maratonów, wyścigów, sztafet- wyłącznie w rozbebeszonym Centrum. To, co dzisiaj działo sie ok . godz. 15 na Wólczańskiej, to już nie horror, ale Armagedon! Na skrzyżowaniu z...rozwiń całość

   poproszę o więcej maratonów, wyścigów, sztafet- wyłącznie w rozbebeszonym Centrum. To, co dzisiaj działo sie ok . godz. 15 na Wólczańskiej, to już nie horror, ale Armagedon! Na skrzyżowaniu z Zamenhofa stała drogówka, ale w d...e mieli stojących w koszmarnym upale kierowców- nie chciało im sie ruszyć i odblokować przejazdu w kierunku południowym, który blokowali z kolei kierowcy skręcający w Zamenhofa.... Koszmar nie skończy sie tak prędko. A może Dziennik napisze słów kilka o terminie zakończenia prac, bo na tablicach przy ul. Wólczańskiej ciagle widnieje data : 30.09.2015...?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja proszę

   pedalot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   o jeszcze więcej samochodów w tym rozkopanym centrum.
   To już sobie nigdzie nie dojedziecie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziękuję!

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Dziękuję! Właśnie planowałem jechać w tym samym czasie niemal identyczną trasą!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo