Weekend na Piotrkowskiej. Zobacz, jakie imprezy odbędą się...

  Weekend na Piotrkowskiej. Zobacz, jakie imprezy odbędą się na głównej ulicy miasta

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  1/2
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Podczas najbliższego weekendu na Piotrkowskiej odbędą się trzy koncerty, impreza trampolinowa, wyścig rowerowy i pokaz bolidu.
  W ten weekend na ulicy Piotrkowskiej odbywać się będzie kilka równoległych imprez. Jak w niemal każdy weekend lata, atrakcji dla łodzian i turystów nie zabraknie.

  W sobotę w pasażu Schillera stanie meta piątego etapu międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Zawodników można spodziewać się około godz. 14. Dodatkowo o 11.50 również w Pasażu Schillera, odbędzie się Mini Wyścig Solidarności dla dzieci.
  Imprezę zakończy około godz. 18 koncert. Wystąpią Little White Lies - dwukrotni laureaci plebiscytu "Co Jest Grane", Colorado Band grający alternatywnego rocka z elementami country oraz Adam Walles- zdobywca nagród na wielu festiwalach muzycznych i kultowa grupa Rezerwat.

  Natomiast w sobotę o godz. 21 (oraz przez pięć kolejnych sobotnich wieczorów) Piotrkowska zamieni się w nietypowy amfiteatr, którego sercem będzie dawna pracownia mistrza Zygmunta Szpaderskiego, polskiego skrzypka, producenta instrumentów perkusyjnych mieszcząca się w kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 86.

  Kamienica w której mieściła się pracownia, to obecnie siedziba Fundacji Lux Pro Monumentis - organizatora Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła. Na jej zaproszenie artyści Teatru Muzycznego w Łodzi przedstawią koncert "Klimaty żydowskiej kultury - piosenki ze "Skrzypka na dachu" .

  Natomiast w sobotę o godz. 20 odbędzie się kolejny koncert na woonerfie w ul. 6 Sierpnia. Wystąpi pochodzący z Wielkiej Brytanii Alasdair Bouch. Jego muzyka to połączenie alternatywnego folku, bluesa i popu.

  W niedzielę w Pasażu Schillera odbędzie się impreza trampolinowa "Fit&Jump". O godz. 11 wpasażu stanie gigantyczna trampolina, na której odbywać się będą treningi. Zaplanowano je na godz. 11.30, 13 i 14. Wstęp na trening trampolinowy kosztuje 50 zł. Uczestnicy otrzymają jednak m.in. leginsy Paulo Connerti z limitowanej edycji, napój sportowy od restauracji Bawełna, będzie też można otrzymać manicure. Zapisy: 730-785-437 lub Facebooku przez profil Fit and Jump Łódź Śródmieście.

  Także w niedzielę około godz. 12.30 na Piotrkowskiej koło posesji 104 pojawi się solarny bolid stworzony przez studentów Politechniki Łódzkiej. Przejazdowi bolidu towarzyszyć będą atrakcje i animacje dla dzieci.

  CZYTAJ TEŻ: Do Polski zbliża się fala upałów. Prawie 40 stopni w ten weekend!


  "Wakacje to najlepszy sposób na upał". Krakowianie nie narzekają na gorąco. Źródło: TVN24/Xnews

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Upał....

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   to zdjęcie to przepraszam z grudnia :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo