Ważne
  Letnia Akademia Jazzu brzmi głosem Moniki Borzym. Wygraj...

  Letnia Akademia Jazzu brzmi głosem Moniki Borzym. Wygraj bilety na koncert!

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W ramach 8. Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie Wytwórnia wystąpią w czwartek (9 lipca) Monika Borzym z zespołem i pianista Kuba Płużek. Mamy dla Was podwójne zaproszenia na koncert.
  Charyzmatyczna wokalistka, Monika Borzym, zaśpiewa w Łodzi kompozycje Wojciecha Karolaka z tekstami Marii Czubaszek

  Charyzmatyczna wokalistka, Monika Borzym, zaśpiewa w Łodzi kompozycje Wojciecha Karolaka z tekstami Marii Czubaszek ©Zosia Zija & Jacek Pioro

  Jazzowy wieczór rozpocznie Kuba Płużek Solo. Młody artysta studia w Katowicach na Wydziale Jazzu (fortepian i perkusja, grał również na klarnecie) zakończył przed czasem z powodu oblania egzaminu z filozofii. Dziś współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami, koncertuje w całej Europie.

  Monika Borzym zaś należy do największych wokalnych talentów współczesnej polskiej sceny jazzowej. W Łodzi zaśpiewa utwory autorstwa Wojciecha Karolaka, pianisty jazzowego, kompozytora, który jest także saksofonistą altowym i tenorowym, aranżerem, wirtuozem organów Hammonda. Usłyszymy m.in. piosenki z tekstami żony Wojciecha Karolaka, Marii Czubaszek - np. "Każdy as bierze raz", "Krótki metraż" i "Miłość jest jak niedziela" w nowoczesnych interpretacjach. Borzym ma na koncie dwie płyty nagrane w USA: "Girl Talk" i "My Place".

  Koncert w Wytwórni rozpocznie się w czwartek (9 lipca) o godz. 19 w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29). Jeśli chcecie posłuchać Moniki Borzym i Kuby Płużka na żywo napiszcie, dlaczego to właśnie Wy powinniście wygrać bilety. Autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają podwójne zaproszenia na dzisiejszy koncert. Odpowiedzi, wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu, prosimy przesyłać na adres: konkursy@dzienniklodzki.pl. Na zgłoszenia czekamy do czwartku (9 lipca) do godz. 16.


  AUTOPROMOCJA:

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama