Powiat bełchatowski: 3 piratów drogowych straciło prawa...

  Powiat bełchatowski: 3 piratów drogowych straciło prawa jazdy

  mar

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Powiat bełchatowski: 3 piratów drogowych straciło prawa jazdy
  W ciągu zaledwie kilku godzin trzech kierowców straciło prawa jazdy na drogach powiatu bełchatowskiego. Wszyscy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/godz.
  Powiat bełchatowski: 3 piratów drogowych straciło prawa jazdy
  We wtorek (14 lipca) w ciągu zaledwie trzech godzin policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali trzech piratów drogowych, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/godz.

  Po godz. 13 w Brzeziu w gminie Szczerców funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Szczerców, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/godz.

  Trzy godziny później, w Postękalicach w gminie Bełchatów, policjanci zatrzymali dwóch kierowców z powiatu piotrkowskiego.
  W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/godz., 21-letni kierowca peugeota jechał z prędkością 107 km/godz. Jeszcze większą brawurą wykazał się 23-letni kierowca BMW, który w chwili kontroli miał na liczniku 132 km/godz.

  Wszyscy trzej kierowcy zostali ukarani mandatami i stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

  - Zatrzymanie prawa jazdy w myśl niedawno znowelizowanych przepisów następuje w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/godz.) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób - przypomina kom. Sławomir Szymański z KPP w Bełchatowie. - Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem podczas trzymiesięcznego zakazu skutkuje wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy, zaś kolejne zlekceważenie prawa cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami.


  AUTOPROMOCJA:

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama