Awantura z policją na meczu TMRF Widzew Łódź. Mecz z...

  Awantura z policją na meczu TMRF Widzew Łódź. Mecz z Brazylijczykami przerwany [ZDJĘCIA, FILM]

  Jarosław Kosmatka, mek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Awantura z policją na meczu TMRF Widzew Łódź. Mecz z Brazylijczykami przerwany [ZDJĘCIA, FILM]
  1/12
  przejdź do galerii
  Interwencją policji zakończył się mecz TMRF z drużyną Brazil Soccer Academy, rozgrywany w środę wieczorem (15 lipca) na orliku przy ul. Czajkowskiego.
  Brazil Soccer Academy to zespół złożony z zawodników, którzy występowali niegdyś w II i III lidze brazylijskiej. Drużyna jeździ op świecie i spotyka się na boisku z lokalnymi zespołami. Mecz z TMRF stanowił rozpoczęcie ich tournee po Polsce. Niestety, meczu nie udało się dograć do końca.

  Kibice TMRF w pewnym momencie odpalili środki pirotechniczne i zaczęli rzucać race na boisko. Spotkanie zostało przerwane.
  Policjanci zabezpieczający mecz próbowali wyciągnąć z tłumu kibica, który był za to odpowiedzialny. Gdy miał zostać wyciągnięty z tłumu, pozostali kibice stanęli w jego obronie. W pewnym momencie policjantom zaczęli ubliżać również zawodnicy TMRF.

  W kierunku mundurowych poleciały race, metalowe śmietniki, pełne butelki z piwem a nawet... młode drzewko. Policjanci zatrzymali jednego, najbardziej agresywnego napastnika, a kilka osób zostało wylegitymowanych.

  CZYTAJ TEŻ: Awantura kibiców z policją po meczu TMRF Widzew Łódź z LKS II Rosanów

  - Nie byłoby tej interwencji, gdyby nie bezsensownie rzucane środki pirotechniczne na boisko - mówił na miejscu jeden z policjantów.

  Napastnicy rzucali pełnymi butelkami z piwem zarówno w policyjne radiowozy jak i w policjantów. W efekcie jednemu z policjantów trzeba było udzielać pomocy medycznej po uderzeniu w głowę. Uszkodzone zostały również radiowozy.

  Zdaniem obserwatorów sytuacji, w chwili gdy policjanci stali tyłek do siatki okalającej boisko, zostali zaatakowani z tyłu przez kilku zawodników drużyny TMRF Widzew Łódź.

  - Zawodnicy podbiegli do siatki i gwałtownie w nią kopali. Kilku z nas odczuło to na nogach i plecach - opowiada policjant.

  Oświadczenie TRMF Widzew

  Oświadczenie ws. zajść pod koniec meczu TMRF Widzew - Brasil Soccer Academy.Oświadczamy, że odpowiedzialność za...

  Posted by TMRF Widzew on 15 lipca 2015


  AKTUALIZACJA:

  We wtorek (4 sierpnia) policjanci zatrzymali 4 kolejne osoby w związku z awanturą na meczu TMRF Widzew. Wśród zatrzymanych są mężczyźni wieku od 25 do 30 lat. Trzech z nich to piłkarze.

  Wszyscy usłyszeli zarzuty czynnej napaści i znieważenia funkcjonariuszy publicznych za co grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratury zostali objęci dozorami policyjnymi. Wcześniej zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat.

  Czytaj także

   Komentarze (110)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policja Łódź

   Maciek Em łódź (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   SKORO ŁÓDZKA POLICJA ŁAMIE PRAWO, NIECH PIERW SAMA SIĘ ZAMKNIE DO ARESZTU, POTEM PATRZY NA INNYCH...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komenda Wojewódzka Policji Łódź

   Maciek Em Łódź (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   "JP 100%", "MAMY TRADYCJE J...Ć POLICJĘ" - graffiti na każdym murze w Łodzi. Trudno się dziwić, skoro KWP Łódź ściga emerytów za to, iż skończyła im się ważność badań lekarskich w pozwoleniu na...rozwiń całość

   "JP 100%", "MAMY TRADYCJE J...Ć POLICJĘ" - graffiti na każdym murze w Łodzi. Trudno się dziwić, skoro KWP Łódź ściga emerytów za to, iż skończyła im się ważność badań lekarskich w pozwoleniu na broń GAZOWĄ, natomiast takie N-I-C, jakim pozostaje kandydat PO na (p)osła z Łodzi - jego ekscelencja minister grabarczyk - otrzymuje pozwolenie na broń OSTRĄ od łódzkiej policji "na gwizdnięcie" tzn. z naruszeniem prawa - BEZ ODBYCIA WYMAGANYCH EGZAMINÓW! Odpowiedzialni za to policjanci z KWP Łódź (którymi aktualnie zajmuje się Prokurator) NIGDY NIE ZOSTALI ZWOLNIENI Z POLICJI!!! Ktoś postanowił poczekać, by zdążyli ...przejść na emeryturę. Takie standardy "moralne" obowiązują w łódzkiej policji - FUJ, OBRZYDZENIE!!! Jak widać, prawo nie dla wszystkich jest równe - NIEZŁA KLOAKA! Najbardziej poszkodowani pozostają zaś prawdziwi Policjanci, którzy zamiast zajmować się przekretami (jak te końskie Gwisy z KWP Łódź) są w stanie oddać życie ratując tonącego (Funkcjonariusz z Wałbrzycha stracił życie ratując tonącego w Gąskach). Wracając do KWP Łódź zadaję pytanie: JESZCZE pOLICJA, CZY JUŻ PROSTYTUCJA??? Odpowiedź chyba oczywista....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   STANDARDOWE TŁUMACZENIE IDIOTY

   śmiać mi się z was chce tmrfy. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   - za zadymy na stadionach - odpowiedzialni Policjanci
   - za gwałty - odpowiedzialne oczywiście kobiety
   - za przekroczenia prędkości - odpowiedzialne przepisy

   WNOSEK?
   gdyby nie było policji,...rozwiń całość

   - za zadymy na stadionach - odpowiedzialni Policjanci
   - za gwałty - odpowiedzialne oczywiście kobiety
   - za przekroczenia prędkości - odpowiedzialne przepisy

   WNOSEK?
   gdyby nie było policji, kobiet i przepisów to byśmy żyli w raju...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UWAGA NA MANIPULACJĘ!!!

   Krzysztof Konieczny, Czajkowskiego, Łódź (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   Anonim (gość) • 17.07.15, 08:57:18 KLASYCZNY PRZYKŁAD MANIPULACJI MEDIALNEJ, autor komentarza bezczelnie kłamie. Nie możliwe by był na miejscu wydarzenia.

   KAŻDY KTO BYŁ I OBSERWOWAŁ ZDARZENIE...rozwiń całość

   Anonim (gość) • 17.07.15, 08:57:18 KLASYCZNY PRZYKŁAD MANIPULACJI MEDIALNEJ, autor komentarza bezczelnie kłamie. Nie możliwe by był na miejscu wydarzenia.

   KAŻDY KTO BYŁ I OBSERWOWAŁ ZDARZENIE WIE, ŻE CHRONOLOGIA BYŁA NASTĘPUJĄCA:

   1. Przyjazd kilkunastu radiowozów na Czajkowskiego
   2. Odpalenie 2 rac świetlnych (nie mylić z petardami hukowymi) około 90 minuty meczu
   3. Agresywna pogoń 1 funkcjonariusza za właścicielem racy (wbiegnięcie w tłum)
   4. Pozbycie się razy przez odpalającego (tak, na murawę)
   5. Interwencja kilkunastu kolejnych, uzbrojonych policjantów
   6. Kontratak kiboli (butelki, kosz, drzewko)
   6. Pacyfikacja tłumu w wykonaniu kilkunastu uzbrojonych policjantów (patrz zdjęcia pod artykułem)

   JEŚLI KTOŚ NIE ZGADZA SIĘ Z POWYŻSZYM TO ALBO NIE BYŁO GO NA MIEJSCU ALBO JEST KŁAMCA I MANIPULATOREM

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uważamy. Pierdzielisz

   Nie-naiwny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Wzruszyła mnie twoja prostolinijna wypowiedź.
   :-)
   Czy naprawdę myślisz, że ktoś ci uwierzy?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo dobra interwencja

   Anonim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   A gdzie picie w miejscu publicznym? Bo niby skąd te butelki i tyle szkła? Sami sobie winni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo dobra interwencja

   Anonim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Pewnie że trzeba obciążyć ich za swe zachowanie, a za razem za ich super kiboli. Niech sprzataja to szkło po sobie żeby jakiś dzieciak nie zrobił sobie krzywdy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chuj ci w psyk

   Bałuciarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Lepiej nie wychodź ze swojej nory czyli tego co nazywasz domem, bo cie dorwiemy śmieciu !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo dobra interwencja

   Anonim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   Byłem na miejscu i widziałem to wszystko. Kibole napisali oświadczenie o prowokacji policji, bo przecież nie przyznają się do winy, duma by nie pozwoliła, bo co to oni nie są. Biedni Kibole...rozwiń całość

   Byłem na miejscu i widziałem to wszystko. Kibole napisali oświadczenie o prowokacji policji, bo przecież nie przyznają się do winy, duma by nie pozwoliła, bo co to oni nie są. Biedni Kibole dopingujacy swoją zacna drużynę zostali nagle zaatakowani przez mundurowych, a oni jedynie sobie stali i odpalili race. Tylko że już o wcześniejszym zdarzeniu nic nie wspomnieli jak policja zatrzymała za picie alkoholu kawałek dalej kilka osób od tej holoty. To jakie wyzwiska wtedy padały na policję. Raca była oddalona, wpadły dwa radiowozy i zanim dojechala reszta radiowozow to race wylądowały na boisku. Jeden z mężczyzn oddalajacy się od kiboli zaczął krzyczeć że to policja kazała im wyrzucić race, a jeden z Panów stojących i obserwujacy wszystko z daleka odpowiedział mu...pewnie, kazała odpalić race i wyrzucić na boisko a potem tak z niczego chcieli sobie rozgromic stado kiboli, to absurd. Powinni takich loic od razu jak tylko wchodzą na mecz, żeby nie mieli siły na cokolwiek. A niech przyjdą normalni ludzie z dziećmi, ciort wie co takiemu może do głowy przyjść. Zamykać takich i nie wypuszczać na ulicę. Dzieciakom chcieli boisko spalić, teraz pełno szkła przez nich leży. A niech taki dzieciak teraz grając w piłkę się przewróci i co wtedy? Policja kiedy popełnia błędy to popełnia, nikt nie jest idealny, każdy ma prawo do popełnienia błędu, wina tej bandy która broni się jak w przeczkolu typem ja zrobiłem a zgodnie na innych. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KLASYCZNY PRZYKŁAD MANIPIULACJI

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   rodem z gazety wyborczej. "wystrzelać ich wszystkich" albo "powsadzać debili z szalikami do pierdla" typowe frazesy używane przez manipulatorów do szczucia społeczeństwa i uczenia ludzi skrajnego...rozwiń całość

   rodem z gazety wyborczej. "wystrzelać ich wszystkich" albo "powsadzać debili z szalikami do pierdla" typowe frazesy używane przez manipulatorów do szczucia społeczeństwa i uczenia ludzi skrajnego braku szacunku do innych. 100% że ten komentarz był pisany przez policjanta albo jakiegoś pismaka wynajętego w tym celu a nie przez świadka zdarzenia

   LUDZIE, OBUDŹCIE SIĘ!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nieuzasadniona interwencja policji

   sympatyk piłki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Nie rozumiesz Gallu Anonimie od "przeczkola" (po pisowni wychodzi, że kolejny aspirant z policji, a może tak warto wrócić do szkoły, a jeszcze lepiej przedszkola, by się dowiedzieć, jak to trudne...rozwiń całość

   Nie rozumiesz Gallu Anonimie od "przeczkola" (po pisowni wychodzi, że kolejny aspirant z policji, a może tak warto wrócić do szkoły, a jeszcze lepiej przedszkola, by się dowiedzieć, jak to trudne słowo się pisze), że gdyby nie wtargnięcie policji i ich bezmyślnej interwencji, to by żadnego szkła nie było?
   Popatrz sobie na zdjęcia http://www.widzewtomy.net/tmrf-widzew-lodz-brazil-soccer-academy/
   Jakoś widać tam i starsze osoby i rodzice z dziećmi, jakoś nie widać przerażenia w ich oczach, nie uciekają przed hordą hołoty i barbarzyńców, jak to próbujesz tutaj wszystkim wmówić. To dopiero interwencja policji sprawiła, że matki zaczęły zabierać z płaczem dzieci, ludzie starsi musieli się ewakuować, tak samo, jak młodzież oglądająca i dopingująca mecz. Owszem, kiedy policja kawałek dalej zatrzymała osoby za picie alkoholu, to jakoś nie doszło do rozróby i awantury. Widząc to, że prowokacja się nie udała, za chwilę, kiedy została odpalona raca, brutalna interwencja spowodowała zamieszki i policja swój cel osiągnęła. To policja powinna posprzątać miejsce zdarzenia, wszak otoczyła to miejsce, rozgoniła uczestników, nie dała możliwości uprzątnięcia o co najważniejsze, jest odpowiedzialna za zaistniałą sytuację i to co po niej zostało! Skoro uważasz, że dobra interwencja, to niech interwencyjnie to posprzątają! W końcu oni są funkcjonariuszami służb publicznych!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo dobra interwencja

   Anonim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Jak już pisałem...gdyby byli normalni kibice to nie było by żadnej interwencji, poza tym miała prawo interweniować za pocie alkoholu bo gdyby go nie było to również nie byłoby szkła na boisku gdzie...rozwiń całość

   Jak już pisałem...gdyby byli normalni kibice to nie było by żadnej interwencji, poza tym miała prawo interweniować za pocie alkoholu bo gdyby go nie było to również nie byłoby szkła na boisku gdzie codziennie dzieciaki biegają. A że cymbaly rzucali butelkami to już ich wina. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale to był dopiero trening:))

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   oj...jak zacznie sie CZWARTA liga to na tych wioskach będzie wesoło;)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oczywiście, będzie miła, fajna meczowa atmosfera!

   sympatyk piłki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

   Po pierwsze Widzew w 4 lidze nie będzie grał na żadnych wioskach, będzie grał w miastach, w których od pokoleń kibicuje się Widzewowi. To będą święta w tych miastach i wszyscy kibice Widzewa, a...rozwiń całość

   Po pierwsze Widzew w 4 lidze nie będzie grał na żadnych wioskach, będzie grał w miastach, w których od pokoleń kibicuje się Widzewowi. To będą święta w tych miastach i wszyscy kibice Widzewa, a także prawdziwi Łodzianie mają szacunek do ludzi z mniejszych miejscowości, zwłaszcza tych kibicujących Dumie Łodzi, Dumie regionu, województwa łódzkiego, Dumie Polski, Widzewowi Łódź. Zarówno kibice z Łodzi i innych miejscowości, razem z miejscowymi kibicami, będą z radością uczestniczyć w tym święcie, jakim będzie mecz Widzewa w ich mieście! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policja łamie prawo! Taka jest policja!

   sympatyk piłki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

   Otóż policja swą nieuzasadnioną interwencją złamała prawo. Raca (Flara) figuruje na indeksie wyrobów pirotechnicznych, do odpalenia których nie wymagana jest zgoda.
   Tak stanowi ROZPORZĄDZENIE...rozwiń całość

   Otóż policja swą nieuzasadnioną interwencją złamała prawo. Raca (Flara) figuruje na indeksie wyrobów pirotechnicznych, do odpalenia których nie wymagana jest zgoda.
   Tak stanowi ROZPORZĄDZENIE
   MINISTRA GOSPODARKI I PRACY
   z dnia 29 lipca 2005 r.
   sprawie wykazu wyrobów pirotechnicznych, na których nabywanie, przechowywanie lub używanie nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia)
   (Dz. U. z dnia 23 sierpnia 2005 r.)
   A tutaj link: http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2005-158-1329

   Jako obywatel, z którego podatków utrzymywana jest ta instytucja domagam się od policji podania podstawy, do interwencji w dniu wczorajszym w okolicach orlika, przy ul. Czajkowskiego w Łodzi.
   Domagam się, aby winni tej nieuzasadnionej i grożącej zdrowiu interwencji zostali ukarani, a wiadomość podana w publicznych mediach!
   Co więcej domagam się, aby w policji pracowali wykwalifikowani pracownicy, wyszkoleni, odporni psychicznie, którzy nie panikują w chwili zagrożenia jak to już nie raz bywało i przez media było nagłaśniane. Policjant to osoba posiadająca broń, jak wielkim zagrożeniem dla społeczeństwa jest taka niezrównoważona osoba można usłyszeć, po coraz częstszych przypadkach samobójstw, a także zabójstw z użyciem broni dokonywanych przez policjantów na służbie. Funkcjonariuszom od władzy i bezkarności tak się w głowach przewróciło, że robią co chcą. Przykład macie powyżej, jest link o policjancie, który prowadził mając 2 promile. A przypadki wożenie radiowozami, nadużywania władzy, molestowania zatrzymywanych kobiet, czy pobicia na komendzie są tak częste, że już nie wzbudzają zgorszenia. Czas powiedzieć nie tej patologii. Czas zreformować tą instytucję! Nie można dawać cichego przyzwolenia do takich praktyk. Pan Stonoga pokazuje jak chora jest to instytucja. A oni sami siebie chronią i jeden drugiemu nie da krzywdy zrobić. Wszelkie sprawy i afery zamiatane są pod dywan. Przykład obywatela, który nagrał jak w radiowozie sobie piwko pili, po czym wyrzucili do kosza i uciekali, żeby nie dać się zbadać alkomatem, to tylko potwierdza.
   A tu macie linki, tylko przykładowe, bo przecież takich sytuacji jest masa. Pierwszy link jasno daje dowód, dlaczego wczoraj doszło do zamieszek. Miłego oglądania. Narodzie, otrząśnij się!
   https://www.youtube.com/watch?v=mpK1NMpi30U
   https://www.youtube.com/watch?v=aisw2rzYy6o
   https://www.youtube.com/watch?v=2UO_c3Zgc80
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ......

   ...... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Gówno prawda byłem widziałem dwie race odpalone które zgasły zanim cokolwiek się zaczęło, pojechali do chłopaków, gdzie między nimi były rodziny z dziećmi małymi i sami zaczęli od uderzenia w...rozwiń całość

   Gówno prawda byłem widziałem dwie race odpalone które zgasły zanim cokolwiek się zaczęło, pojechali do chłopaków, gdzie między nimi były rodziny z dziećmi małymi i sami zaczęli od uderzenia w twarz jednego z kibiców, a zawodnicy TMRF chcieli uspokoić wszystko co się działo. Było być i widzieć a nie bzdury pisać! Najlepiej teraz MILICJI wierzyć zawsze się wybronią zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

   wstydzew ma piłkarzy kiboli brawo powinni ich wyjebać z rozgrywek całkowicie patologia a najlepiej na policje zrzucić winę ich to powinni w klatkach pozamykać ludzie by popatrzyli jak małpy z...rozwiń całość

   wstydzew ma piłkarzy kiboli brawo powinni ich wyjebać z rozgrywek całkowicie patologia a najlepiej na policje zrzucić winę ich to powinni w klatkach pozamykać ludzie by popatrzyli jak małpy z wstydzewa skaczązwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wypierdalaj !

   Bałuciarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

   Wypierdalaj stąd śmieciu, gdybyś zobaczył nawet 13 letniego kibica Widzewa to byś miał kisiel w majtach, taka prawda ;) spierdalaj sie żalić gdzie indziej


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ty faktycznie jesteś z Bałut

   Łdz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Takiego natężenia chamstwa nigdzie indziej się nie uświadczy.

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Tabela Ekstraklasy

   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Eliminacje Ligi Mistrzów
   Eliminacje Ligi Europy
   1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
   5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
   6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
   7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
   8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Spadek do 1. ligi
   1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
   2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
   3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
   4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
   5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
   6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
   7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
   8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Awans do grupy mistrzowskiej
   Miejsce w grupie spadkowej
   Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
   1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
   5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
   6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
   7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
   8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
   9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
   10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
   11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
   12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
   13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
   14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
   15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
   16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

   Magazyn sportowy