PiS zmiękł ws. legalizacji marihuany? "Jeśli jest skutecznym...

  PiS zmiękł ws. legalizacji marihuany? "Jeśli jest skutecznym lekiem, to trzeba to rozważyć"

  Dariusz Grzędziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  PiS zmiękł ws. legalizacji marihuany? "Jeśli jest skutecznym lekiem, to trzeba to rozważyć"
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Ted S. Warren

  Na 100 dni przed wyborami parlamentarnymi szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski skrytykował ostatnie aktywności premier Ewy Kopacz i złożył zaskakującą deklarację o legalizacji marihuany do celów leczniczych.
  - Nie pokładałbym wielkich nadziei w skuteczności leczenia marihuaną. Jeżeli jednak lek jest skuteczny, wtedy należałoby rozważyć jego legalizację – szef sztabu niespodziewanie złagodził sztywny dotąd kurs PiS-u w sprawie zalegalizowania medycznej marihuany. Ta zaskakująca deklaracja padła przy okazji ostrej krytyki ostatnich poczynań szefowej rządu.

  - Zwrócimy się do Prezes Rady Ministrów z prośbą o informację, ile kosztują podatników wyjazdy – na Śląsk, do Łodzi, planowane teraz posiedzenie rządu we Wrocławiu.
  Wiadomo, że nie są to tanie wyprawy. Za premier Kopacz wyjeżdża BOR, wiele limuzyn, być może samolot – zapowiedział podczas konferencji Karczewski. Poza pytaniami o koszty, polityk Prawa i Sprawiedliwości zakwestionował również zasadność wyjazdów. Podkreślał, że są niepotrzebne, a poruszane podczas nich sprawy, powinny być załatwiane w Warszawie. - Do rozwiązywania kwestii lokalnych powołane są zaś samorządy lokalne – mówił Karczewski.

  Szef sztabu PiS zakomunikował też, że będzie domagał się debaty z ministrem zdrowia Marianem Zembalą. Ten, w opinii opozycji, nie poświęca się ministerialnym obowiązkom w dostatecznym stopniu, choć zapowiadał pracę w wymiarze 24 godzin na dobę. Zdaniem Karczewskiego, zaledwie dwa dni w tygodniu poświęcone rządowej pracy to stanowczo zbyt mało. Szczególnie w obliczu rosnącego problemu z dopalaczami.

  Pytany przez dziennikarzy o chwilowy spadek kampanijnej aktywności Beaty Szydło, Stanisław Karczewski tłumaczył, że kandydatka PiS na urząd premiera musiała odpocząć, ale już w najbliższy weekend wraca do normalnej aktywności.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   petycjeonline

   petycje online (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   http://podpiszpetycje.pl/legalizacja/c8mukio
   Podpisujcie petycje!! mamy szansę to zmienić aby medyczna marihuana była zalegalizowana!!
   Już teraz złóżcie podpis!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo