Młodzi kierowcy do przeszkolenia

  Młodzi kierowcy do przeszkolenia

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Łodzi ma powstać supernowoczesny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Kosztować będzie niemało, bo 15 mln zł.
  Młodzi kierowcy do przeszkolenia

  ©Grzegorz Gałasiński

  Chce wybudować go Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi. Nie ma na niego pieniędzy, więc weźmie kredyt. Czy warto?

  I warto, i trzeba. Schemat wakacyjnych informacji o weekendowych wypadkach na drogach jest taki sam. Kilkoro młodych ludzi rozbija się na drzewie w nocy po powrocie z dyskoteki. W tych informacjach zmieniają się tylko imiona nastolatków i miejsce, w którym doszło do wypadku. Zwykle w samochodzie jest za dużo pasażerów, a kierowca zbyt mocno przycisnął pedał gazu.
  Ze stanem technicznym auta też nie jest za dobrze.

  Niestety szkoły jazdy uczą kursantów głównie tego jak zdać egzamin na prawo jazdy. Uczą kiedy spojrzeć w lusterko, żeby zmieścić się między pachołkami.
  Nie uczą, że jazda samochodem to nie zabawa. Od nowego roku zmieniają się przepisy. Każdy nowy kierowca będzie musiał już po odebraniu prawa jazdy przejść obowiązkowe szkolenie w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.

  W programie jest np. jazda po płycie poślizgowej. Czy to nauczy młodych kierowców wyobraźni? Powinno. Ale nawet jeśli nie wszyscy zrozumieją o co chodzi w jeździe samochodem, to i tak warto budować ośrodki. Jeśli dzięki takiemu szkoleniu za rok w Łodzi będzie choćby o jeden wypadek z młodymi kierowcami mniej, to znaczy, że 15 mln nie poszło na marne.

  Autopromocja:

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kto młodych uczył

   YARO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   WORD chce!!!! A kto będzie tam uczył? Ci sami którzy wypuszczają z pod swojej ręki nienauczonych kierowców, ci którym się wydaje że wiedza najlepiej... skoro wiedzą i będą potrafili to czemu tak...rozwiń całość

   WORD chce!!!! A kto będzie tam uczył? Ci sami którzy wypuszczają z pod swojej ręki nienauczonych kierowców, ci którym się wydaje że wiedza najlepiej... skoro wiedzą i będą potrafili to czemu tak fatalnie uczą i egzaminują?!?!?! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama