Kongres Świadków Jehowy Katowice WIDEO Chrzest głównym...

  Kongres Świadków Jehowy Katowice WIDEO Chrzest głównym punktem 18 lipca

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Chrzest był dla wielu najważniejszym momentem Kongresu Świadków Jehowy w Katowicach 18 lipca
  1/53
  przejdź do galerii

  Chrzest był dla wielu najważniejszym momentem Kongresu Świadków Jehowy w Katowicach 18 lipca ©Arkadiusz Ławrywianiec/Dziennik Zachodni

  W katowickim Spodku trwa trzydniowy Kongres Świadków Jehowy. W sobotę odbyła się najważniejsza część spotkania – chrzest kandydatów. Wzięło w nim udział około 50 nowych Świadków Jehowy. Kongres ma charakter otwarty. W wykładach czy sympozjach może wziąć udział każdy chętny. ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO Z DRUGIEGO DNIA KONGRESU ŚWIADKÓW JEHOWY
  Kongres Świadków Jehowy Katowice 18 lipca

  W tym roku Świadkowie Jehowy organizują dwa kongresy w centrum aglomeracji śląskiej. Pierwszy rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Drugi startuje w przyszły piątek. Ich hasło brzmi: „Naśladujmy Jezusa!".

  – Jezus, założyciel chrystianizmu, jest uważany za najbardziej wpływowego i znaczącego ze wszystkich ludzi. Jako chrześcijanie, Świadkowie Jehowy są głęboko przekonani, że jest on dla nas wzorem do naśladowania – podkreśla Waldemar Wójcik, rzecznik prasowy pierwszego kongresu.


  I jak dodaje, program kongresów w Spodku koncentruje się wokół problemu „jak być jeszcze lepszym człowiekiem”.

  ZOBACZ KONIECZNIE, CO DZIAŁO SIĘ PIERWSZEGO DNIA KONGRESU
  KONGRES ŚWIADKÓW JEHOWY W KATOWICACH 17 LIPCA


  Podczas drugiego dnia spotkania odbył się kulminacyjny moment Kongresu – chrzest nowych Świadków Jehowy.  – Wydarzenie rozpoczęło się wykładem skierowanym specjalnie do kandydatów do chrztu – tłumaczy rzecznik prasowy.

  Biorą w nim udział osoby dorosłe, które świadomie chcą oddać się Bogu.

  – Bo tylko dorośli mogą podjąć świadomą decyzję, że chcą zostać Świadkami Jehowy, żyć zgodnie z naszymi zasadami i wielbić Boga – tłumaczy Wójcik.

  Zaznacza też, że decyzja o chrzcie jest ich osobistą sprawą. Zanim ją podejmą muszą zdobyć też określoną wiedzę i uporządkować swoje życie. – Taka kolejność jest zgodna z nauką Pana Jezusa, który mówił: idźcie nauczajcie, dopiero potem chrzcijcie – wyjaśnia Wójcik.

  Podczas Kongresu do chrztu przystąpiło około 50 osób. Sam moment chrztu polega na zanurzeniu całego ciała w specjalnym basenie.

  – Jest to porzucenie dawnego trybu życia – tłumaczy Wójcik. - Wstąpienie na nową drogę, na której chce naśladować Jezusa – dodaje.

  Świadkowie Jehowy podkreślają, że w Kongresie może wziąć udział każda chętna osoba.

  – Jest to wydarzenie otwarte dla każdego – przypomina Wójcik.

  Zainteresowani mogą wziąć udział w sympozjach. Do tego w niedzielę o godzinie 11.20 rozpocznie się specjalny wykład publiczny, przygotowany z myślą o szerszej publiczności. - Będziemy mówić o tym, w jaki sposób Jezus Chrystus zwycięża świat – zachęca Wójcik.

  Drugi Kongres Świadków Jehowy

  Drugi Kongres Świadków Jehowy rozpocznie się w przyszły piątek, potrwa do niedzieli (od 24 do 26 lipca). Kongres Świadków Jehowy zazwyczaj organizowany był w Sosnowcu. W tym roku po raz pierwszy odbył się w katowickim Spodku. Przyczyna zmiany miejsc jest bardzo prosta.

  – W sosnowieckim Centrum Kongresowym Świadków Jehowy trwa generalny remont – zdradza Wójcik.

  Kongres Świadków Jehowy w Katowicach LICZBY  Z biblijnych pouczeń podczas kongresów w katowickim Spodku skorzysta jakieś 17 000 osób. Świadkowie Jehowy w Polsce planują zorganizować 32 kongresy w 27 miastach. Na całym świecie w przeszło 115 000 zborów działa ponad 8 000 000 Świadków Jehowy.


  *Wybierz się na wycieczkę do nowego Muzeum Śląskiego ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Dopalacz Mocarz zabija kolejne ofiary. Jest najsilniejszy i najgroźniejszy
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (28)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   proroctwa

   end (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   http://www.amightywind-proroctwa.com/polishwebsite/polishindex.htm

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zachowanie a nauki.

   daniel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   I tak w imię miłości do bliźniego, pani od ŚJ nasrała psem pod oknami.
   Dziękuję.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pies pod oknami

   Aleksandra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Nikt Ci nie każe miłować Świadków I., ale nie masz prawa szkalować ludzi . Nikogo ! Bez względu na rasę, wyznanie, Twoie animozie / awaria klawiatury stąd używanie zastępczo literki "i"/....rozwiń całość

   Nikt Ci nie każe miłować Świadków I., ale nie masz prawa szkalować ludzi . Nikogo ! Bez względu na rasę, wyznanie, Twoie animozie / awaria klawiatury stąd używanie zastępczo literki "i"/. Takie zdarzenia mogą wystąpić, wtedy należy zwrócić uwagę aby właściciel psa posprzątał , albo zgłosić gospodarzowi domu. Dam gwarancię, że zwrócenie uwagi poskutkowałoby sprzątnięciem zanieczyszceń. Zatem, nie była to pani Św.I. W moim bloku wyzywano młodego człowieka od kociarzy /wyzywali przykładni i święci katolicy w imię miłości bliźniego zapewne/. A tymczasem on nigdy nie był świadkiem iehowy, natomiast miał znaiomych i przyiaciół wśród tei społeczności, także w naszym bloku. A tak na marginesie trochę " w imię miłości do bliźniego" przykładny , uczciwy, przyzwoity, prawy i sprawiedliwy Danielu, zapewne katoliku, popracui nad kulturą, zachowaniem i przynaimniei publicznie nie używai ordynarnych słów / " nasr.ła" /. Rozmówcy na leży się szacunek. Pamietai, że prostactwo i prostota, to nie to samo. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uuu

   k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Niech ten chłop się cieszy, że naeał misio...TYLKO. Nie mógłbym spokojnie z dziećmi iść na mecz czy koncert, bo bym dostał ...a na kongresach spokój nawet jakoś policji nie było, ciekawe dlaczego?...rozwiń całość

   Niech ten chłop się cieszy, że naeał misio...TYLKO. Nie mógłbym spokojnie z dziećmi iść na mecz czy koncert, bo bym dostał ...a na kongresach spokój nawet jakoś policji nie było, ciekawe dlaczego? NOOO... DZIWNI ŚWIADKOWIE ZA SPOKOJNI JAK NA TEN KLIMAT. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   świadkowie Jehowy nauczają prawdy

   Jehoszafat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Panie Ewiak nie zgadzam się z Panem że świadkowie Jehowy to ci z Łukasza 21:8(."Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. ...)
   uważam przeciwnie, Swiadkowie Jehowy to religia która spełnia...rozwiń całość

   Panie Ewiak nie zgadzam się z Panem że świadkowie Jehowy to ci z Łukasza 21:8(."Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. ...)
   uważam przeciwnie, Swiadkowie Jehowy to religia która spełnia wolę Bożą , Reszta , którzy podają sie za naśladowców Chrystusa są naśladowcami tylko z nazwy, gdyż swymi naukami i praktykami zaparli sie Jezusa , przekręcając Jego nauki .
   Podam przykład fałszowania nauk Jezusa .Tą fundamentalną , anty chrystusową nauką jest, nauka trójcy swietej, jakoby Bogiem był Jezus ,nie Bóg i ojciec Jezusa Jehowa (Jahwe) żeby nie być gołosłownym podam same wypowiedzi Jezusa i sług Bożych uwieńczonych w natchnionej przez Boga księdze biblii jana 20: 17 Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci(Zydów) i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego(żydowskiego) oraz do Boga mego i Boga waszego (żydowskiego)’”.
   Lukasza 22:40 Po przyjściu na miejsce rzekł do nich: „Módlcie się, żebyście nie wpadli w pokusę”. 41 A sam oddalił się od nich mniej więcej o rzut kamieniem i upadłszy na kolana, zaczął się modlić, 42 mówiąc: „Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ten kielich ode mnie. Jednakże nie moja wola, lecz twoja niech się dzieje”. 44 On zaś, cierpiąc mękę, modlił się tym żarliwiej; i jego pot stał się jak krople krwi spadające na ziemię. 45 A wstawszy od modlitwy,

   mateusza 26:36 Potem Jezus przyszedł z nimi na miejsce zwane Getsemani i powiedział do uczniów: „Usiądźcie tu, ja tymczasem pójdę tam i będę się modlił”. 39 A odszedłszy nieco dalej, upadł na twarz, modląc się i mówiąc: „Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech ten kielich oddali się ode mnie. Jednakże nie jak ja chcę, ale jak ty chcesz”.
   hebrajczyków 5:7 Za dni swego ciała [Chrystus] z głośnymi okrzykami i ze łzami zanosił błagania oraz gorące prośby do Tego, który mógł go wybawić od śmierci, i ze względu na swą zbożną bojaźń został łaskawie wysłuchany. 8 Chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa z tego, co wycierpiał, 9 a gdy już został wydoskonalony, stał się odpowiedzialny za wiecznotrwałe wybawienie wszystkich, którzy są mu posłuszni, 10 ponieważ został wyraźnie nazwany przez Boga arcykapłanem na sposób Melchizedeka.
   (1 Koryntian 11:3) Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, a głową kobiety jest mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg.
   (Efezjan 1:17) aby Bóg naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w dokładnym poznaniu go;
   (Kolosan 1:3) Dziękujemy Bogu, Ojcu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, zawsze, gdy się za was modlimy,
   Jana 17:. 3 To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga(Jehowę), oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa. 4 Ja otoczyłem cię chwałą na ziemi, gdyż dokończyłem dzieła, które mi dałeś do wykonania. 5 Teraz więc ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie tą chwałą, którą miałem przy tobie, zanim był świat. 6 „Ujawniłem twoje imię(Jehowa) ludziom, których mi dałeś ze świata. Twoimi byli i dałeś ich mnie, a oni zachowali twoje słowo. 7 Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, jest od ciebie; 8 ponieważ wypowiedzi, które ty mi dałeś, ja dałem im, a oni je przyjęli i naprawdę poznali, że wyszedłem jako twój przedstawiciel, i uwierzyli, żeś ty mnie posłał.
   innym argumentem potwierdzającym antychrystusową naturę wyznawców niebiblijnej nauki o trójcy , jest fałszowanie słowa Bożego w kwesti wymazywania imienia Bożego z przekładów biblijnych mówie między innymi o ksiegach ze starego testamentu .
   skoro natchnieni przez Boga pisarze bibli umieszczali imie Boga Jehowy w biblii , to czy nienatchnieni przepisywacze, mogą imie Boże zastepować tytułami Pan lub Bóg ?
   osądzcie sami zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   swiatkowie jehowi to sekta a nie religia

   jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Poczytaj sobie o psychomanipulacji jaką wprowadzają świakowie jehowi. W internecie pisze


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do jo

   Jehoszafat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   jo w internecie wszystko można znaleźć i na swiadków i na katolików . Czytałem te wszystkie paszkwile na temat świadków według tej nienawistnej propagandy hitler, stalin i inni zli ludzie to...rozwiń całość

   jo w internecie wszystko można znaleźć i na swiadków i na katolików . Czytałem te wszystkie paszkwile na temat świadków według tej nienawistnej propagandy hitler, stalin i inni zli ludzie to aniołki w porównaniu ze swiadkami , wydaje mi sie ze powinienes wziac pod uwage "zyciorys" organizacji która tak opisuje innych ,najwiecej energi w oczernianiu swiadków zuzywa kler katolicki . zastanów sie czy w realnym zyciu uwierzyłbyś osobie która jest znana z pedofilii , złodziejstwa chciwosci ?
   Jezus powiedział "po owocach ich poznacie" lub "prawda uwidacznia sie swymi dziełami" mówisz o psychomanipulacji a czym jest wyciaganie pieniedzy od swych wiernych pod przykrywką miłosierdzia np. klęski żywiołowe,kler zbiera pieniądze na pomoc poszkodowanym czy te pieniadze kiedykolwiek trafiły do poszkodowanych w takim stopniu by im ulżyć w niedoli ? u świadków jest inaczej mieszkania są remontowane domy odbudowywane i tp dlatego ja niepatrze na gadke a na czyny zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   www.wobroniewiary.pl

   Tom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   www.wobroniewiary.pl

   Zdjęcie autora komentarza
   ŚLUSARZ

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   TYN AMERYKAŃSKI ŚLUSARZ BYŁ CWANIAKIEM --TAKĄ ORGANIZACJĘ SOBI ZROBIŁ NA CAŁYM ŚWIECIE--JAK TAK TO SIE ZAPISUJE DO WYZNAWCÓW Kościoła Latającego Potwora Spaghetti-ALE CZY TEŻ JESTEM CIEKAWY --MUSZĘ...rozwiń całość

   TYN AMERYKAŃSKI ŚLUSARZ BYŁ CWANIAKIEM --TAKĄ ORGANIZACJĘ SOBI ZROBIŁ NA CAŁYM ŚWIECIE--JAK TAK TO SIE ZAPISUJE DO WYZNAWCÓW Kościoła Latającego Potwora Spaghetti-ALE CZY TEŻ JESTEM CIEKAWY --MUSZĘ PŁACIĆ NA NICH --BO ZDYCHAM Z EMERYTURY -A MUSZE JESZCZE ODDAĆ GREKOM POŁOWĘ zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie podążajcie za nimi

   Ewiak Ryszard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Z Wikipedii: Przed zanurzeniem osoby chrzczonej w obecności świadków zadawane są dwa pytania: 1) "Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie,...rozwiń całość

   Z Wikipedii: Przed zanurzeniem osoby chrzczonej w obecności świadków zadawane są dwa pytania: 1) "Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę? 2) Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem? Podczas chrztu nie wypowiada się żadnej szczególnej formuły.

   Jakie więc znaczenie ma ten chrzest? Czy rozumiesz, że przez ten chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji religijnej, przed którą ostrzegał Jezus, mówiąc: "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Czas jest blisko'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8).

   Mateusz poinformował za kogo mieli podawać się owi uzurpatorzy: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:5).

   Jezus nie ostrzegał tu przed fałszywymi mesjaszami, co sugeruje większość przekładów. Nietrudno jest zauważyć, że ci oszuści religijni mieli przyjść w imieniu Jezusa. Mieli więc podawać się za jego przedstawicieli. Nie mieli więc występować w roli Mesjasza (Chrystusa). Grecki wyraz "χριστος" w tym kontekście oznacza pomazańca, osobę namaszczoną. Ci, podający się za pomazańców uzurpatorzy mieli też ogłaszać, że "czas jest blisko".

   Charles Taze Russell głosił: "W tym rozdziale przedstawiamy biblijny dowód wykazujący, że całkowite zakończenie Czasów Pogan, to jest pełne zakończenie ich panowania w ramach dzierżawy, nastąpi w 1914 r. n.e.; że data ta jest ostateczną granicą panowania niedoskonałego człowieka' ("Czas jest blisko", s. 77).zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Ewiak

   Jehoszafat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Panie ewiak chrzest świadków Jehow jest zgodny z chrztem 1- szych chrześcijan ponieważ:
   1 jest w imię Ojca czyli Boga Jehowy do którego sie modlił Jezus i apostołowie
   2 jest w imie syna którego...rozwiń całość

   Panie ewiak chrzest świadków Jehow jest zgodny z chrztem 1- szych chrześcijan ponieważ:
   1 jest w imię Ojca czyli Boga Jehowy do którego sie modlił Jezus i apostołowie
   2 jest w imie syna którego to SJ .uważają za pełnomocnika Bożego którego posłał Bóg Jehowa by oddał życie na okup za grzeszną ludzkość
   3 w imie ducha św starają się żyć według tego ducha galatów 5:. 22 Natomiast owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, 23 łagodność, panowanie nad sobą. Przeciwko takim rzeczom nie istnieje żadne prawo.
   natomiast chrześcijanie wierzący w trójce i męki piekielne uważając że Jezus jest Bogiem a nie Jehowa nie spełniają 1 -szego wymagania i taki chrzest jest nie ważny, gdyż wyparli sie Boga Jehowy który to wszystko zainicjował by wybawić ludzkość wywyższyli Stworzenie do rangi Boga a Boga do którego modlił się Jezus zniżyli do rangi jakiegoś bliżej nieokreślonego bóstwa Panie ewiak takie są fakty potwierdzone słowem Bożym 1 Jana 2:22: „Antychrystem jest ten, kto się zapiera Ojca i Syna”.
   czyż wyznawcy trójcy nie zaparli się Ojca np. fałszując biblię wymazując imię Boga Jehowy z bibli gdzie pisarze natchnieni duchem św. zapisywali to imię
   o to przykład psychomanipulacji podaję werset z imieniem Bożym , ale przeczytajcie ten werset w bibli gdzie niema tego imienia czyż fundamentalnie nie zmienia sie jego znaczenie ?
   Wyjścia 3:15: „Bóg (...) rzekł do Mojżesza: ‚Oto, co masz powiedzieć do synów Izraela: „Jehowa
   , Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was”. To jest moje imię po czas niezmierzony i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem’”.
   ten werset w wersji zakłamanej manipulowanej jest bez imienia Bożego i czytelnik czytając słowo Boże bez imienia Bożego po prostu nie zna Boga.
   w ten sposób odstępcze chrześcijaństwo które zaczęło powstawać 300 lat po chrystusie odciągnęło ludzi od prawdziwego Boga rzucając ich w objęcia szatana

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odp.

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Panie Ewiak nie czytaj Pan bzdur z różnych stron internetowych tylko pytaj Pan u źródłajejeśli chcesz Pan wiedzieć.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   świadkowie Jehowy podąża śladami Jezusa

   Jehoszafat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Panie Ewiak nie zgadzam się z Panem że świadkowie Jehowy to ci z Łukasza 21:8(."Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. ...)
   uważam przeciwnie, Swiadkowie Jehowy to religia która spełnia...rozwiń całość

   Panie Ewiak nie zgadzam się z Panem że świadkowie Jehowy to ci z Łukasza 21:8(."Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. ...)
   uważam przeciwnie, Swiadkowie Jehowy to religia która spełnia wolę Bożą , Reszta , którzy podają sie za naśladowców Chrystusa są naśladowcami tylko z nazwy, gdyż swymi naukami i praktykami zaparli sie Jezusa , przekręcając Jego nauki .
   Podam przykład fałszowania nauk Jezusa .Tą fundamentalną , anty chrystusową nauką jest, nauka trójcy swietej, jakoby Bogiem był Jezus ,nie Bóg i ojciec Jezusa Jehowa (Jahwe) żeby nie być gołosłownym podam same wypowiedzi Jezusa i sług Bożych uwieńczonych w natchnionej przez Boga księdze biblii jana 20: 17 Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci(Zydów) i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego(żydowskiego) oraz do Boga mego i Boga waszego (żydowskiego)’”.
   Lukasza 22:40 Po przyjściu na miejsce rzekł do nich: „Módlcie się, żebyście nie wpadli w pokusę”. 41 A sam oddalił się od nich mniej więcej o rzut kamieniem i upadłszy na kolana, zaczął się modlić, 42 mówiąc: „Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ten kielich ode mnie. Jednakże nie moja wola, lecz twoja niech się dzieje”. 44 On zaś, cierpiąc mękę, modlił się tym żarliwiej; i jego pot stał się jak krople krwi spadające na ziemię. 45 A wstawszy od modlitwy,

   mateusza 26:36 Potem Jezus przyszedł z nimi na miejsce zwane Getsemani i powiedział do uczniów: „Usiądźcie tu, ja tymczasem pójdę tam i będę się modlił”. 39 A odszedłszy nieco dalej, upadł na twarz, modląc się i mówiąc: „Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech ten kielich oddali się ode mnie. Jednakże nie jak ja chcę, ale jak ty chcesz”.
   hebrajczyków 5:7 Za dni swego ciała [Chrystus] z głośnymi okrzykami i ze łzami zanosił błagania oraz gorące prośby do Tego, który mógł go wybawić od śmierci, i ze względu na swą zbożną bojaźń został łaskawie wysłuchany. 8 Chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa z tego, co wycierpiał, 9 a gdy już został wydoskonalony, stał się odpowiedzialny za wiecznotrwałe wybawienie wszystkich, którzy są mu posłuszni, 10 ponieważ został wyraźnie nazwany przez Boga arcykapłanem na sposób Melchizedeka.
   (1 Koryntian 11:3) Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, a głową kobiety jest mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg.
   (Efezjan 1:17) aby Bóg naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w dokładnym poznaniu go;
   (Kolosan 1:3) Dziękujemy Bogu, Ojcu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, zawsze, gdy się za was modlimy,
   Jana 17:. 3 To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga(Jehowę), oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa. 4 Ja otoczyłem cię chwałą na ziemi, gdyż dokończyłem dzieła, które mi dałeś do wykonania. 5 Teraz więc ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie tą chwałą, którą miałem przy tobie, zanim był świat. 6 „Ujawniłem twoje imię(Jehowa) ludziom, których mi dałeś ze świata. Twoimi byli i dałeś ich mnie, a oni zachowali twoje słowo. 7 Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, jest od ciebie; 8 ponieważ wypowiedzi, które ty mi dałeś, ja dałem im, a oni je przyjęli i naprawdę poznali, że wyszedłem jako twój przedstawiciel, i uwierzyli, żeś ty mnie posłał.
   innym argumentem potwierdzającym antychrystusową naturę wyznawców niebiblijnej nauki o trójcy , jest fałszowanie słowa Bożego w kwesti wymazywania imienia Bożego z przekładów biblijnych mówie między innymi o ksiegach ze starego testamentu .
   skoro natchnieni przez Boga pisarze bibli umieszczali imie Boga Jehowy w biblii , to czy nienatchnieni przepisywacze, mogą imie Boże zastepować tytułami Pan lub Bóg ?
   osądzcie sami zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Jehoszafata

   Ewiak Ryszard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   To prawda, że Biblia zaprzecza nauce o Trójcy. Bóg jednak nie ma na imię Jehowa, lecz Jahue i Twoi przywódcy dobrze o tym wiedzą. Oni też fałszują Biblię. Podam tu jeden przykład. W przekładzie NW...rozwiń całość

   To prawda, że Biblia zaprzecza nauce o Trójcy. Bóg jednak nie ma na imię Jehowa, lecz Jahue i Twoi przywódcy dobrze o tym wiedzą. Oni też fałszują Biblię. Podam tu jeden przykład. W przekładzie NW tekst z Księgi Daniela 1:2 rozpoczyna się słowami: "Z czasem Jehowa wydał w jego rękę Jehojakima". Zwrotu "z czasem" nie ma, ani w tekście hebrajskim, ani w żadnym innym przekładzie. Czy wiesz dlaczego wstawiono go tutaj? Otóż z tego tekstu wynika, że siedemdziesięcioletnia niewola babilońska dla Daniela rozpoczęła się już w trzecim roku kólowania Jehojakima. To z kolei wskazuje jednoznacznie, że Jerozolima została zburzona w roku 587 p.n.e. Jak wiadomo nauka o roku 1914 jest fundamentalną nauką SJ. Jeśli fundamentalna nauka oparta jest na fałszu, to co można sądzić o takiej religii? Przywódcy tego ruchu zwodzą nie tylko bliskim końcem. Pomimo ostrzeżeń, reklamują też od wielu lat najbardziej niebezpieczną formę spirytyzmu, nazwaną w Księdze Objawienia - farmakeia (por. Ap.9:21). Tak w starożytnej Grecji nazywano leczenie według kanonów wiedzy tajemnej. Do metod tych zalicza się między innymi: bioenergoterapia, homeopatia, akupresura, akupunktura. Cechą charakterystyczną tych technik jest posługiwanie się ezoteryczną energią. Różnie jest ona nazywana: chi, qi, ki, reiki, prana, bioenergia, bioplazma, ektoplazma, siła życiowa, magnetyzm zwierzęcy, mana, energia psychotroniczna, itd. Energia ta powoduje lewitację, automatyczne pisanie, wywołuje glosalia, wprawia w ruch wahadło lub różdżkę, może uspokajać i wywoływać stany lękowe, powodować zaburzenia psychiczne, leczyć i zabijać. Potrafi wiele, ale nie jest wszechmocna.

   Prawdę powiedziała dr Maria Meyer: "Literatura ezoteryczna jasno dowodzi, że nie są tam wykorzystywane siły naturalne, a istoty duchowe. Poddając się takim terapiom, otwieramy wrota tym istotom".

   Farmakeia - to nie rozmowa z duchami, to zaproszenie, aby weszły w nas, dlatego Biblia tak bardzo to potępia (Objawienie 21:8; 22:15).

   Jeżeli chcesz pójść za Chrystusem i naśladować go, musisz bardziej pogłębić swoją wiedzę (Jana 6:45). Zostaniesz wtedy niewątpliwie wykluczony z tej społeczności.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   panie ewiak

   Jehoszafat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   dziwię się panu że tak bardzo sie Pan upiera przy innej wymowie Imienia Bożego , a nie czyni tego wobec imienia Jezusa przecież imię Jezus też nie jest poprawne a mimo to używa pan tego imienia(czy...rozwiń całość

   dziwię się panu że tak bardzo sie Pan upiera przy innej wymowie Imienia Bożego , a nie czyni tego wobec imienia Jezusa przecież imię Jezus też nie jest poprawne a mimo to używa pan tego imienia(czy według pana żydzi tak wymawiali to imię ?) , czy nie uważa pan że takie postępowanie nie trąci hipokryzją ? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Jehoszafata

   Ewiak Ryszard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Polska forma pierwszego członu imienia - Jezus - pochodzi od łacińskiego Iesus, które z kolei pochodzi od greckiego Ἰησοῦς (czyta się Jesus). Grecka forma jest zhellenizowaną formą hebrajskiego lub...rozwiń całość

   Polska forma pierwszego członu imienia - Jezus - pochodzi od łacińskiego Iesus, które z kolei pochodzi od greckiego Ἰησοῦς (czyta się Jesus). Grecka forma jest zhellenizowaną formą hebrajskiego lub aramejskiego imienia ישוע) יֵשׁוּעַ ; Yēšuaʿ). Jest więc duże podobieństwo. A co byś o mnie pomyślał, gdybym ogłaszał, że Bóg ma na imię Jadwiga i zasłaniał się argumentacją, że przecież imię Jezusa też nie jest wymawiane całkiem poprawnie? (W tym przypadku przynajmniej dwie pierwsze litery by się zgadzały). W wypaczonej formie "Jehowa" zgadza się tylko pierwsza litera. (W języku angielskim nic się nie zgadza). Twoi przywódcy dobrze wiedzą, że forma Jahue jest poprawna. Dlaczego tego nie ogłaszają? (Ilu SJ o tym wie?). Czyżby tradycja była ważniejsza od prawdy? Poza tym, stwierdziłeś, że przestroga z Mateusza 24:5 i Łukasza 21:8 nie dotyczy SJ. Czy Twoi przywódcy nie podają się za pomazańców i nie ogłaszają, że czas jest blisko? O należących do Chrystusa czytamy, że "w ich ustach nie znaleziono fałszu" (Objawienie 14:4). Ile było prawdy w ogłaszanych od XIX wieku zapowiedziach bliskiego końca? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Ewiak

   Jehoszafat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   widze dalej idziesz w zaparte i kombinujesz. dlatego dalej sie pytam dlaczego uwazasz ze imie Jehowa jest niepoprawnie wymawiane i dlatego nie nalezy go wymawiac a w stosunku do Jezusa które w...rozwiń całość

   widze dalej idziesz w zaparte i kombinujesz. dlatego dalej sie pytam dlaczego uwazasz ze imie Jehowa jest niepoprawnie wymawiane i dlatego nie nalezy go wymawiac a w stosunku do Jezusa które w oryginale brzmi komletnie inaczej stosujesz inne podejscie ? czy Pan i inni o podobnych pogladach uwazacie sie za madrzejszych od natchnionych pisarzy biblii ? kto wam dał jakies pełnomocnictwo aby wymazywać imię Boga z biblii ? czy Jezus nie wiedział co mówi, gdy uczył się modlić święć sie imię twoje, lub gdy mówil ze to imie uswieci ? czy" chrzescijanie" którzy palili ludzi z bibliami na piesiach moga byc autorytetem w tej kwesti? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Jehoszafata

   Ewiak Ryszard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Nie rozumiesz mnie. Ja nie uważam, że nie powinno używać się imienia Boga. Osobiście modlę się do Jahue i używam tego imienia. Twoi przywódcy dobrze wiedzą, w jaki sposób powstała wykrzywiona,...rozwiń całość

   Nie rozumiesz mnie. Ja nie uważam, że nie powinno używać się imienia Boga. Osobiście modlę się do Jahue i używam tego imienia. Twoi przywódcy dobrze wiedzą, w jaki sposób powstała wykrzywiona, błędna forma "Jehowa". Wiedzą też jaka forma jest poprawna. Poza tym prawdziwi świadkowie Jahue nigdy nie głosili fałszywych proroctw. A może uważasz, że zapowiedzi o roku 1914, 1925, lub pokoleniu z roku 1914, które miało doczekać Armagedonu były prawdziwe?
   Nie odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące tekstów z Mateusza 24:5 i Łukasza 21:8. Na kim wypełniła się ta zapowiedź? Czyż Twoi przywódcy nie twierdzą, że działają w imieniu Jezusa Chrystusa? Czy nie podają się za pomazańców? Czy nie głoszą już od XIX wieku, że czas jest blisko? Na marginesie dodam, że żaden fałszywy mesjasz z wcześniejszych stuleci nie przyszedł w imieniu Jezusa Chrystusa. Żaden z nich nie zwiódł też kogoś z chrześcijan. To powyższe ostrzeżenie Jezusa idealnie pasuje do Twoich przywódców. Trzeba być naprawdę ślepym, aby tego nie widzieć. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do ewiak

   Jehoszafat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   modlisz sie do Jahue? nigdy nie słyszałem o takiej społeczności religijnej mógłbyś mi powiedzieć co to za społeczność? bardzo mnie ciekawi


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wszystko o imieniu Bozym.

   MN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści   Zakaz wymawiania

   Najpóźniej w I wieku n.e. judaizm nawiązując do przykazania : "Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy" (Wj 20,7) zakazał wymawiania tego imienia....rozwiń całość   Zakaz wymawiania

   Najpóźniej w I wieku n.e. judaizm nawiązując do przykazania : "Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy" (Wj 20,7) zakazał wymawiania tego imienia. Talmudyczny traktat Sanhedrinostrzegał, że nie ma udziału w przyszłym świecie ten, kto wymówi imię. Dosłowne przestrzeganie tego zakazu spowodowało, że nie są znane samogłoski, których używano do pierwotnej wymowy. (Sposób wymowy był znany aż do roku 70 , ale tylko wyższym kapłanom, po to abyarcykapłan mógł zwokalizować to imię w święto Jom Kipur , czemu towarzyszyła prostracja wszystkich zgromadzonych w Świątyni ). W rabinicznym judaizmie zakaz wymawiania imienia JHWH jest nadal rygorystycznie przestrzegany.

   Liczne kontrowersje otaczają właściwe brzmienie tego imienia. Spowodowane to zostało faktem, że w starożytnym języku hebrajskim nie zapisywano samogłosek , gdyż wynikają one z ogólnej struktury języka i można się ich łatwo domyślić – zwłaszcza w prostych słowach codziennego użytku takich jak "ja", "jestem" itp. Choć masoreci dokonali pełnej i do dziś obowiązującej wokalizacji tekstu Tory , w żadnym jego miejscu nie nanieśli właściwych samogłosek na imię Boga. Według większości biblistów wymowa "Jehowa" powstała w średniowieczu poprzez dodanie do tetragramu JHWH samogłosek z hebrajskiego "Adonaj " (Pan), którym Żydzi zastępowali JHWH czytając na głos Biblię. Daje to słowo: JaHoWaH – Jehowah. Forma Jahwe jest chyba[] obecnie najpopularniejsza. Ciekawe wyniki daje badanie wymowy słów zawierających skróconą formę imienia Bożego, występującego np. w zwrocie Hallelujah (Alleluja) – "Chwalcie Jah" lub imieniu Jehoszua (Jezus ) – "Jeh jest ratunkiem". Pierwsze wskazywałoby bardziej na formę Jahwe, drugie na formę Jehowa.

   Według części biblistów, brzmienie Jahwe jest z dużym prawdopodobieństwem prawidłowym sposobem wymawiania oryginalnego, hebrajskiego słowa, gdyż wynika w logiczny sposób z wymowy hebrajskich słów "Ja" i "Hwe", co do których starożytnej wymowy nie ma większych wątpliwości, gdyż w hebrajskim po głosce [j] prawie zawsze występuje [a], a po zbitce [hw] prawie zawsze występuje "e". Przyznać jednak należy, że w imionach, w skład których wchodzi np. Jehoszua, Jirmeiahu, spotyka się zmienne samogłoski, nie da się więc ustalić jakich używali Izraelici. Zaznaczyć należy jednak, że w fenickimtekście podano imię Boga Izraela jako "Ave". Warto też zwrócić uwagę, że w związku z różnicami w wymowie poszczególnych samogłosek w językach współczesnych brzmienie używanych form najczęściej i tak nie ma nic wspólnego z brzmieniem oryginalnym.

   Na uwagę zasługuje również fakt, że zakaz wymawiania tetragramu, który był za życia Jezusa Chrystusa, a do którego on się wg pisarzy Nowego Testamentu nigdy nie ustosunkował. Sam podczas czytania Księgi Izajasza (Iz 61:1-2), którą mu podano w synagodze , a która najprawdopodobniej była po aramejsku jako targum nie zawierała tetragramu.(Łk 4:16-21)[3]

   Stosowanie imienia Bożego w Kościele katolickim

   Jak podały 11 września 2008 media, watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na polecenie papieża Benedykta XVIwydała dyrektywę o wycofaniu z tekstów liturgicznych , pieśni kościelnych i modlitw oraz z tekstów i przekładów biblijnych imienia Jahwe, a zamiast tego zaleciła używanie słowa PAN, jako odpowiednika żydowskiego słowa Adonai zgodnie z tradycyjną nauką judaizmu. W dyrektywie tej skrytykowano "praktykę wypowiadania Imienia Boga" w liturgii[4][5]..
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Imię Boże

   B.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jahue. Hmmmm. Świadkowie niczego nie poprzekręcali. Mam Pismo Święte w trzech wydaniach. Dwa katolickie i jedno Świadków. We wszystkich przekładach mam użytą formę Jehowa lub Jahwe. Poza tym w...rozwiń całość

   Jahue. Hmmmm. Świadkowie niczego nie poprzekręcali. Mam Pismo Święte w trzech wydaniach. Dwa katolickie i jedno Świadków. We wszystkich przekładach mam użytą formę Jehowa lub Jahwe. Poza tym w encyklopediach można wyszukać sporo informacji na temat tego jak tłumaczono język hebrajski by nam współczesnym był zrozumiały. Wystarczy poszukaćzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Jehoszafata

   Ewiak Ryszard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   O należących do Boga i Chrystusa Biblia mówi: "To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni...rozwiń całość

   O należących do Boga i Chrystusa Biblia mówi: "To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka" (Ap.14:4, BT). Jeśli chcesz do nich należeć, nie możesz podążać za "kobietami" - przywódcami religijnymi, którzy prawdę pomieszali z fałszem (por. Ez.13:17-23). Powinieneś podążać za "Barankiem". Do tego potrzebna jest dokładna wiedza połączona ze zrozumieniem (Jana 6:45). Sprawdź też, gdzie faktycznie znajdujemy się w strumieniu czasu. Pomocą będzie dokładna analiza wizji z 11 rozdziału Księgi Daniela. Zwróć szczególną uwagę na wersety: 27 i 28. Tu jest klucz. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Jehoszafat

   mm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kogo dotyczyło to proroctwo z księgi Daniela
   4:7-14?
   Na kim spełniło się to proroctwo?

   W książeczce "Prawda was wyswobodzi" tak to tłumaczycie:
   "Przeto to wielkie drzewo dosięgające aż...rozwiń całość

   Kogo dotyczyło to proroctwo z księgi Daniela
   4:7-14?
   Na kim spełniło się to proroctwo?

   W książeczce "Prawda was wyswobodzi" tak to tłumaczycie:
   "Przeto to wielkie drzewo dosięgające aż do nieba, które Nabuchodonozor, król babiloński widział, obrazowało niebieski urząd Lucyfera, mianowicie, niewidzialne zwierzchnictwo nad Adamem i Ewą, a także nad niższymi stworzeniami czyli zwierzętami. To zwierzchnictwo wówczas było sprawiedliwe"

   Panie Jehoszafat może Pan wyjaśnić który werset Ksiegi Daniela o tym pisze??
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chrzest

   Johnny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   A jakie znaczenie ma chociażby na przykład chrzest katolicki? Zadaje się pytania niemowlęciu, które nic nie rozumie a w jego imieniu odpowiada inna osoba. Co to ma wogóle być? Ja bym się poważnie...rozwiń całość

   A jakie znaczenie ma chociażby na przykład chrzest katolicki? Zadaje się pytania niemowlęciu, które nic nie rozumie a w jego imieniu odpowiada inna osoba. Co to ma wogóle być? Ja bym się poważnie zastanowił kto komu pierze mózg i kto kogo manipuluje...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chrzest

   mmmm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Ale ludziom mącą w głowach...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytania do Świdków Jechowy

   1.Czy znają Stary i Nowy TESTAMENT? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

   2. Czy mają świadomość i odwagę iść w ślady JEZUSA?
   Nie tego BAJKOWEGO ale tego rzeczywistego,,, i tutaj wiara płata figle !!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Pytania do Świadków Jehowy

   Jehoszafat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   1.Czy znają Stary i Nowy TESTAMENT?
   ad1 tak znają

   2. Czy mają świadomość i odwagę iść w ślady JEZUSA?
   ad2 tak mają! gdyby nie mieli nie chodzili by głosić ewangeli wrogo nastawionym ludziom...rozwiń całość

   1.Czy znają Stary i Nowy TESTAMENT?
   ad1 tak znają

   2. Czy mają świadomość i odwagę iść w ślady JEZUSA?
   ad2 tak mają! gdyby nie mieli nie chodzili by głosić ewangeli wrogo nastawionym ludziom
   Nie tego BAJKOWEGO ale tego rzeczywistego,,, i tutaj wiara płata figle !!!
   ad3 nie rozumie tego pytaniazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na zdjęciu ten Pan co robi lewą ręką ?

   Gabriel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Na zdjęciu ten Pan lewą ręką chrzci ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo