Przychodnie zdrowia w Łodzi wyposażone w nowy sprzęt dzięki...

  Przychodnie zdrowia w Łodzi wyposażone w nowy sprzęt dzięki budżetowi obywatelskiemu [ZDJĘCIA]

  aga

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przychodnie zdrowia w Łodzi wyposażone w nowy sprzęt dzięki budżetowi obywatelskiemu [ZDJĘCIA]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Miejskie przychodnie zdrowia korzystają z pieniędzy budżetu obywatelskiego. Zostały wyposażone w sprzęt i wyremontowane za ponad 2 miliony złotych.
  – Niebawem budynki przychodni zostaną przystosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, zakończymy informatyzację, która usprawni kontakt pacjenta z przychodnią – zapowiada Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora wydziału zdrowia i spraw społecznych łódzkiego magistratu. – Nowością będzie Centrum Edukacji Zdrowotnej, które powstanie na Polesiu. Pacjent będzie mógł porozmawiać, zapytać o dietę, swoją chorobę czy zalecenia dotyczące stylu życia, niekoniecznie z lekarzem. Będą też organizowane grupowe spotkania edukacyjne – dodaje Iwanicka.

  Najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego skorzystał do tej pory ZOZ Polesie - prawie 722 tys. zł. Dzięki głosom pacjentów sporo dostały też: Miejska Przychodnia Dąbrowa - 710 tys. zł, Miejska Przychodnia Odrzańska - 353 tys. zł i Miejska Przychodnia Chojny - 237 tys. zł. Zaś równo 45 tys. zł otrzymał z budżetu ZOZ Bałuty.

  Największe wydatki w tym roku na nowy sprzęt miała przychodnia „Dąbrowa”. Jeden z wniosków w budżecie na 2015 r. opiewał na kwotę ponad 602 tys. zł. Kupiono nowe urządzenia medyczne, których w placówce do tej pory nie było, udało się też wymienić stary sprzęt.

  – Kupiliśmy aparat ultrasonograficzny aparat RTG, unity stomatologiczne, aparaty EKG, spirometry, wagi medyczne i sprzęt rehabilitacyjny – mówi Żaneta Iwańczyk – dyrektor Miejskiej Przychodni „Dąbrowa”.

  Drugi z tegorocznych projektów „Dąbrowy” dostał 92 tys. zł dofinansowania. Za te pieniądze udało się głównie wyposażyć gabinety lekarskie w nowe meble oraz poczekalnie dla pacjentów w nowe krzesła.

  Ponad 535 tys. zł kosztowała tym roku uruchomienie w ZOZ Polesie dokumentacji medycznej. Zadanie będzie zrealizowane do końca tego roku. Prawie 200 tys. zł kosztował nowy sprzęt okulistyczny w przychodni „Odrzańska”, a ponad 164 tys. zł - system kontroli dostępu do pomieszczeń MP „Chojny”.


  ZOBACZ TEŻ
  Szpital Rydygiera będzie ocieplony i oświetlony. Remont przejdzie też przychodnia miejska i żłobki
  Przychodnie Dąbrowa i Tatrzańska zostaną połączone?
  Szpital Miejski im. Jonschera: senioralia i nowa rejestracja w przychodni przy Leczniczej
  W jakim kierunku podąża miejska służba zdrowia?


  Autopromocja
  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przychodnia przy Wileńskiej

   Celina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Kiedy wreszcie zainstalujecie windę lub zbudujecie wygodny podjazd przychodni przy ul. Wileńskiej 25?
   Nijak nie mogą się tam dostać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do narzekających

   suzi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Powiedzcie teraz, że przychodnie powinno się wywalić z budżetu obywatelskiego, powiedzcie to tym, którzy głosowali na te pomysły łodzian i dzięki którym będzie można leczyć się na nowym sprzęcie i...rozwiń całość

   Powiedzcie teraz, że przychodnie powinno się wywalić z budżetu obywatelskiego, powiedzcie to tym, którzy głosowali na te pomysły łodzian i dzięki którym będzie można leczyć się na nowym sprzęcie i w godnych warunkach. Głosujmy świadomie, a nie żądajmy zakazywania zgłaszania jakichś projektów, niech ludzie wybiorą!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama