Gwałtowne burze nad Polską: Front przesuwa się na wschód,...

  Gwałtowne burze nad Polską: Front przesuwa się na wschód, ale to nie koniec [POGODA LIPIEC 2015]

  Tomasz Skłodowski (AIP), Agencja TVN/TVN Meteo/x-news, mm

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Burze nad Polską | Bydgoszcz po burzy
  1/19
  przejdź do galerii

  Burze nad Polską | Bydgoszcz po burzy ©Fot. Dariusz Bloch

  POGODA | Burze nad Polską | Prognoza pogody na 21, 22, 23 lipca 2015 | Prawie 6 tys. razy interweniowała w niedzielny wieczór i w nocy straż pożarna. To efekt gwałtownych burz, które szalały nad Polską.
  Jedna ofiara śmiertelna, 17 rannych, ponad 800 budynków uszkodzonych i zniszczonych - to bilans burz i nawałnic, które wczoraj wieczorem i w nocy przeszły nad Polską. - Sytuacja jest opanowana - zapewnił szefową rządu gen. Gustaw Mikołajczyk, szef RZZK.

  Gwałtowne burze nad Polską | Potęga natury w obiektywnie internautów  Źródło: Agencja TVN/x-news


  SŁAWA | TRAGICZNA W SKUTKACH BURZA W SŁAWIE. OFIARA ŚMIERTELNA NAWAŁNICY, ZGINĘŁA KOBIETA [ZDJĘCIA+VIDEO]


  Premier Ewa Kopacz wzięła udział w poniedziałkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołanym po niedzielnej fali burz i nawałnic w całej Polsce. Szefowa rządu zapewniła, że wszystkie służby są w pogotowiu by nieść pomoc poszkodowanym i pomagać im w usunięciu szkód.

  Kopacz po nawałnicach: Państwo musi pomóc, niezależnie od tego, czy ktoś się ubezpieczył  Źródło: TVN24/x-news


  Nadbrygadier Państwowej Straży Pożarnej i szef RZZK Gustaw Mikołajczyk poinformował, że w niedzielę wieczorem oraz w nocy strażacy w całej Polsce wyjechali do ponad 6 tys. interwencji. Głównie dotyczyły one wezwań do zwalonych drzew, zerwanych z budynków dachów, zalanych mieszkań i piwnic oraz uszkodzonych przewodów elektrycznych. Od dostaw prądu zostało odcięte ponad 320 tys. odbiorców. - Sytuacja jest opanowana, nikomu nie grozi już niebezpieczeństwo- zapewnił gen. Mikołajczyk.

  ŁOWCA BURZ: NOCNA NAWAŁNICA NAD WROCŁAWIEM NIE BYŁA ZWYKŁĄ BURZĄ [VIDEO]


  Krajobraz po burzy. Nawałnice nad Warszawą, Poznaniem i Wrocławiem  Źródło: TVN24/x-news


  Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w miejscowości Zawały w woj. kujawsko- pomorskiem, gdzie przeszła trąba powietrzna. Strażacy zabezpieczają tam budynki, które grożą zawaleniem. Duża liczba interwencji i pracy czeka jeszcze ratowników z PSP w Małopolsce i na Dolnym Śląsku, przede wszystkim w Krakowie i Wrocławiu. - Nie ma konieczności przemieszczania większych sił PSP - ocenił gen. Mikołajczyk.

  TRĄBA POWIETRZNA SPUSTOSZYŁA ZAWAŁY, ŁĄŻYN, ŁĄŻYNEK I DOBRZEJEWICE. RZĄD OBIECUJE POMOC [ZDJĘCIA] [VIDEO]


  - Jak najszybciej udzielimy pomocy potrzebującym, rząd ma specjalna rezerwę w wysokości 1 mld złotych, pieniędzy na pewno nie zabraknie - zadeklarowała premier Ewa Kopacz. Poinformowała, że poleciła już wojewodom przeprowadzenie monitoringu szkód oraz możliwie szybkie uruchomienie wypłat doraźnych, bezzwrotnych zapomóg w wysokości 6 tys. zł. Pierwsze wypłaty będą możliwe jeszcze dzisiaj. Po oszacowaniu szkód w gospodarstwach poszkodowani mogą też ubiegać się o większą pomoc, w wysokości 20 tys. zł.

  Gwałtowne burze nad Polską | Prognoza pogody na 21, 22 i 23 lipca | Pogoda - lipiec 2015  Źródło: TVN Meteo Active/x-news


  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w Polsce burzowo będzie niemal do końca tygodnia. W poniedziałek burze mogą pojawiać się w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Na północy Polski przewidywane są przelotne opady deszczu. Temperatura od 18 do 27 stopni.

  To jednak nie koniec potężnych nawałnic. W czwartek burze znów mogą być bardzo groźne, gwałtowne, z ulewami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama