Menu Region

Szpital Korczaka w Łodzi otworzył oddział chirurgii...

Szpital Korczaka w Łodzi otworzył oddział chirurgii dziecięcej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Joanna Barczykowska

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Szpital Korczaka w Łodzi otworzył oddział chirurgii dziecięcej

Szpital Korczaka w Łodzi otworzył oddział chirurgii dziecięcej (© Jakub Pokora)

Po pięciu latach do szpitala Korczaka wrócił oddział chirurgii dziecięcej. W wyremontowanym pawilonie działa też całodobowa pomoc doraźna.
Codziennie od godz. 8 do godz. 15.30 otwarte są poradnie pediatryczna i chirurgiczna. Na pierwszym piętrze ulokował się oddział chirurgii dziecięcej. W piątek przeprowadzono tam pierwszą planową operację. Na stół operacyjny położył się 15-letni Kuba, który musiał mieć zabieg urologiczny. Młodzieniec już dziś może wyjść do domu, bo szpital wprowadził nową organizację pracy.

- Chcemy skrócić czas hospitalizacji do minimum.
Będzie to wygodniejsze dla pacjentów i szpitala. Część zabiegów będziemy wykonywać w ambulatorium. Jest to tzw. chirurgia jednego dnia - pacjent po kilku godzinach może wyjść do domu. Pozostałe operacje będziemy przeprowadzać w nowym bloku operacyjnym, a jesteśmy bardzo dobrze wyposażeni. Mamy m.in. nowy sprzęt do diagnostyki przewodu pokarmowego oraz rentgen z zapisem cyfrowym - wymienia atuty placówki dr Anna Kotynia, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej w szpitalu im. Korczaka, który jest częścią szpitala im. Kopernika.

Jakie operacje będą przeprowadzane w szpitalu?

- Przede wszystkim operacje brzucha, przepukliny pachwinowej i pępkowej, operacje zapalenia wyrostków, wodniaki jąder. No i oczywiście wszystkie urazy - wymienia dr Anna Kotynia.

Na nowym oddziale przygotowano 10 łóżek dla małych pacjentów i dwa łóżka na wypadek, gdyby ktoś z opiekunów chciał zostać na noc przy dziecku.

- Niestety, liczba łóżek w oddziale zmniejszyła nam się z 22, które mieliśmy w szpitalu Kopernika przy ul. Pabianickiej do 10, bo musieliśmy urządzić oddział zgodnie z normami unijnymi. Każda sala ma łazienkę, a w pokojach nie ma więcej niż trzech pacjentów. Jesteśmy jednak pewni, że przy nowej organizacji pracy i skróconej hospitalizacji łóżek nam wystarczy - twierdzi dr Kotynia.

Remont pawilonu XII, w którym znajduje się oddział kosztował 4 mln zł. Kolejne 1,3 mln szpital przeznaczył na zakup nowego sprzętu.
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

masakra

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Matka maluszka (gość)  •

Personel pracujący na oddziale chirurgii dziecięcej (nie wszyscy oczywiście) to totalna porażka. Czuć, że mało brakuje paniom do emerytury i wykonują swoją pracę od niechcenia. Masakra!!! Jeśli chodzi o łóżka dla opiekunów_nie mam pojęcia gdzie one są

odpowiedzi (0)

skomentuj

Łóżka dla rodziców kpina.

+38 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rodzic (gość)  •

Moje dziecko właśnie przebywa w tym szpitalu, i nie ma mowy o łóżku dla rodzica. Mąż śpij na podłodze bądź na krześle.i gdzie te 2 łóżka?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bzdura

+72 / -44

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rodzic (gość)  •

warunki pobytu trudne,małe pomieszczenia,ale b. czysto , atmosfera i opieka super.Jezeli było sie w innych szpitalach, to mozna porównać , ze waqrunki lokalowe nie są najważniejsze1

odpowiedzi (0)

skomentuj

laryngologia

+50 / -54

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ZAWIEDZIONA (gość)  •

Byłam z dzieckiem na oddziale laryngologicznym,jedyne co mogę powiedzieć KATASTROFA

odpowiedzi (0)

skomentuj

szpitalik

+101 / -89

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pawel (gość)  •

Dobrze że znależli się ludzie co im się chciało coś zrobić dla tego miasta.Mało brakowało a zamiast szpitala dla dzieci był by jakiś market lub jakaś inna manufaktura.I tak powinno być,najpierw dla społeczeństwa a potem rzeczy które są dla wybranych.

odpowiedzi (0)

skomentuj