Menu Region

Niedoręczone przesyłki trafiają na aukcje w Koluszkach...

Niedoręczone przesyłki trafiają na aukcje w Koluszkach (ZDJĘCIA + FILM)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Michał Meksa

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Co się dzieje, gdy listonosz nie może doręczyć paczki? Do akcji wkracza Robert Plichta - kierownik działu paczkowego na poczcie w Koluszkach, stojący też na czele Wydziału Niedoręczonych Przesyłek.
1/8

Na poczcie w Koluszkach każdy znajdzie coś dla siebie

(© Artur Kostkowski)

  • Na poczcie w Koluszkach każdy znajdzie coś dla siebie
  • Na poczcie w Koluszkach każdy znajdzie coś dla siebie
  • Na poczcie w Koluszkach każdy znajdzie coś dla siebie
  • Na poczcie w Koluszkach każdy znajdzie coś dla siebie
- Jesteśmy jedyną placówką w Polsce, która ma prawo do otwierania takich niedoręczonych przesyłek - mówi z dumą pan Robert. - Sprawdzamy co jest w środku i decydujemy co dalej robić z daną rzeczą.

Zanim jednak dojdzie do otwarcia paczki, musi ona leżeć w magazynie 13 miesięcy.

- Wszystkie nasze działania opisuje prawo pocztowe - opowiada Robert Plichta. - Przez ten czas robimy wszystko, by dostarczyć paczki adresatom lub zwrócić nadawcy.


Dopiero kiedy to się nie udaje, uznawane są za niedoręczalne i można komisyjnie je otworzyć. Wcześniej paczka jest prześwietlana. W ten sposób pocztowcy sprawdzają, cy nie ma w niej materiałów niebezpiecznych.

- Najdziwniejszą rzeczą, jaką ostatnio znaleźliśmy w przesyłce, były niewyprawione strusie skóry - mówi kierownik Plichta. - Gdy otworzyliśmy paczkę fetor był nie do opisania. Dwa dni musieliśmy wietrzyć pomieszczenie. Musieliśmy je zutylizować. Kiedyś trafiła nam się też urna z prochami, której nie odebrał adresat.

Co jeszcze można znaleźć?

- Na przykład sex-gadżety. Pewnie koledzy wysyłają je sobie w ramach żartów. Adresaci często nie przyjmują takich paczek, nadawcy też nie są zainteresowani ich odbiorem. Trafia się też dużo książek, obuwia, kosmetyków, chemii i telefonów komórkowych - wylicza kierownik poczty.

Przedmioty, które mogą mieć jakąś wartość, wystawiane są na aukcje. Odbywają się one cztery razy w roku, na poczcie w Koluszkach. Chętnych jest wielu i przyjeżdżają z całej Polski. Często zdarzali się kupujący z Gdańska i Katowic. Jest w czym wybierać. W pocztowych wykazach licytowanych rzeczy, znaleźć można np.: bumerang, kulę do kręgli, cążki do paznokci i noże do frezarki. Bywa jednak, że trafiają się przedmioty, które trudno jest zlicytować.

- Kiedyś mieliśmy kilka tysięcy spinek do włosów, na które nie było chętnych - wspomina pan Robert. - Jeśli paczka nie zostanie sprzedana za pierwszym razem, obniżamy jej cenę wywoławczą o połowę i wystawiamy na kolejnej licytacji.

Aukcje organizowane są codziennie, do wyprzedania wszystkich przedmiotów, a kolejność ich licytacji jest przypadkowa. Sprzedawane są w takim porządku, w jakim leżą w magazynie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Opłaca się to jednak. Sprzęt elektroniczny i ubrania można kupić w Koluszkach po atrakcyjnych cenach.

W licytacji wziąć udział może każdy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zjawienie się na miejscu w terminie aukcji. Informacje o nich, zamieszczane są na słupach ogłoszeniowych w Koluszkach i w Internecie. Tam przeczytać można też jakie przedmioty będą sprzedawane.

- W tej chwili w magazynie mamy już ok. 55 tys. niedoręczonych przesyłek, które możemy wystawić - mówi pan Robert. - Najbliższą aukcję planujemy na wrzesień.
8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Paczka pomyłkowo zaadresowana do Studia Moderna Polska ,02-677 Warszawa, ul. Cybernetyki 9 została z

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Prosze ją skierować na adres: Studio Moderna Polska ,ul. Rozdzienieckiego 12, 41-306 Dąbrowa Gornicz (gość)  •

Podaję moj telefon 606-900-204, bo nie wiem , może będzie potrzebny dla pełnego załatwienia sprawy.
Za pomoc z gory dziekuję i serdecznie pozdrawia. O przesłaniu paczkiu do Dąbrowy Gporniczej proszę mnie zawiadimic Jadwiga Drozdowicz, 81-381 Gdynia, Bema 27/5

odpowiedzi (0)

skomentuj

skarga

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bubabuba (gość)  •

trafiają tam paczki o ile poczta wcześniej nie zajuma! był wysłany list na błędny adres zamiast 81 zostało samo 8... listonosz mnie zna paczki nie widział, sąsiad paczki nie widział... na poczcie nikt paczki nie widział co więcej pani z okienka nawet nie znała procedury co się dzieje z takimi paczkami.... zwrot nie dotarł... podejrzane... z archiwum X normalnie...

odpowiedzi (0)

skomentuj

skarga

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kuba (gość)  •

Dlaczego w gazecie Koluszkowskiej nie ma numeru telefonu do Urzędu Pocztowego????

odpowiedzi (0)

skomentuj

bransoletki

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

paulina (gość)  •

Witam serdecznie,
poszukuję listu priorytet, w którym było 5 bransoletek na sznurkach, zaadresowanych na "LILOU" w liście są dane do wysyłki oraz telefon,gdyby się znalazł to bardzo proszę o wysyłkę na wskazany adres.
Z wyrazami szacunku Idziak

odpowiedzi (0)

skomentuj

ciekawy

+70 / -66

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

grzegorz kajszczak (gość)  •

chetnie wybralbym sie na taka aukcje ale niewiem gdzie szukac kiedy sie odbywa

skomentuj

licytacja

+75 / -59

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Paweł (gość)  •

Ja też poszukuję informacji ale nigdzie nic nie mogę znaleźć.

odpowiedzi (0)

skomentuj

przesyłka

+71 / -86

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stanisław Krasuski (gość)  •

witam
Poszukuje listu ekonomicznego wysłanego z
UP Białystok 14
ul. Wesoła 18
15-308 Białystok
tel.: 85-742-58-87
w dniu 31.01.2013r na adres Anna Maria Walczak ul. Nadwodna 5/8 80-336 Gdańsk
Mój adres Stanisław Krasuski 08-110 Siedlce ul Wyszyńskiego1/22 tel. 505540609 jest to książka kompendium chorób wewnętrznych A.Szczeklika. gdyby była u państwa to bardzo prosze o wysłanie na podany przeze mnie adres . Od adresata do którego była wysłana dostałem informacje że nie dotarła do tej pory
z poważaniem Krasuski

skomentuj

Szukam

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Szukacz (gość)  •

szukam sztaby zlota zostala wyslana do mnie od cioci z Moskwy Prosze pracownika o oddanie bo utne jaja i podpale dom a dzieci wysle na madagaskar

odpowiedzi (0)

skomentuj