18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Tango we wrześniu w Łodzi

Redakcja
DziennikŁódzki/archiwum
Tango to więcej niż taniec wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, to cała filozofia i stan ducha - i o tym przekonać ma łodzian Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego TangoŁódź Festival, którego pierwsza odsłona zacznie się 29 września.

Interesującą formułę przedsięwzięcia urozmaica obecność znakomitych tancerzy specjalizujących się w odmianie tango de salon: Sebastian Achaval i Roxana Suarez, Adrian i Amanda Costa, Chiche Nunez i Karin Sonana Brennan. Na finał w Filharmonii Łódzkiej wystąpi argentyńska, światowej sławy, 11-osobowa Orquesta Tipica Al Fronte z Buenos Aires.

- Tango de salon, taniec argentyńskich przedmieść, to zupełnie inna odmiana tanga niż ta obecna w mediach i w powszechnej świadomości - wyjaśnia Jakub Kania, jeden z organizatorów festiwalu, tancerz i pedagog. - Nie zobaczymy tu róż trzymanych w zębach, odchylonych sylwetek i potrząsania głową. Będzie za to duża dawka romantyzmu, niewymuszona elegancja, prostota i klasyka. Chorujemy na tango i chcemy nim zarażać.

"TangoŁódź" nie jest skierowany tylko do grona specjalistów. Do najważniejszych punktów programu trwającego cztery dni festiwalu należą warsztaty tanga argentyńskiego na wszystkich poziomach zaawansowania (w tym dla początkujących), prowadzone przez mistrzów zza oceanu.

- Nie ma chyba nic lepszego, jak rozpocząć naukę tanga wraz z rodowitymi Argentyńczykami - mówi Adrian Lewandowski, jeden z organizatorów festiwalu.

Każdy dzień zwieńczy milonga, czyli wielogodzinne spotkanie z tangiem w ekskluzywnych wnętrzach łódzkich zabytków (willi Geyera, Pałac Poznańskiego, obecna siedziba Synergii, Filharmonia Łódzka. Dla uczestników przewidziano liczne niespodzianki, jak pojawienie się Heleny Gonzalez i jej lalkowego partnera Gustavo. Oprócz tego w programie przygotowano wykłady o historii i rozwoju tanga, powadzone przez Jana Woźniaka, uznawanego za najlepszego interpretatora tanga w Polsce. W programie jest też całodobowe Tango Cafe w jednej z łódzkich kawiarni, gdzie do woli będzie można posłuchać i potańczyć tango.

- Powiem nieskormnie, że będzie to największa impreza poświęcona tangu w tym roku w Polsce - mówi Kania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki