Festiwal Tango we wrześniu w Łodzi

Festiwal Tango we wrześniu w Łodzi

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Festiwal Tango we wrześniu w Łodzi

©DziennikŁódzki/archiwum

Tango to więcej niż taniec wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, to cała filozofia i stan ducha - i o tym przekonać ma łodzian Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego TangoŁódź Festival, którego pierwsza odsłona zacznie się 29 września.
Festiwal Tango we wrześniu w Łodzi

©DziennikŁódzki/archiwum

Interesującą formułę przedsięwzięcia urozmaica obecność znakomitych tancerzy specjalizujących się w odmianie tango de salon: Sebastian Achaval i Roxana Suarez, Adrian i Amanda Costa, Chiche Nunez i Karin Sonana Brennan. Na finał w Filharmonii Łódzkiej wystąpi argentyńska, światowej sławy, 11-osobowa Orquesta Tipica Al Fronte z Buenos Aires.

- Tango de salon, taniec argentyńskich przedmieść, to zupełnie inna odmiana tanga niż ta obecna w mediach i w powszechnej świadomości - wyjaśnia Jakub Kania, jeden z organizatorów festiwalu, tancerz i pedagog.
- Nie zobaczymy tu róż trzymanych w zębach, odchylonych sylwetek i potrząsania głową. Będzie za to duża dawka romantyzmu, niewymuszona elegancja, prostota i klasyka. Chorujemy na tango i chcemy nim zarażać.

"TangoŁódź" nie jest skierowany tylko do grona specjalistów. Do najważniejszych punktów programu trwającego cztery dni festiwalu należą warsztaty tanga argentyńskiego na wszystkich poziomach zaawansowania (w tym dla początkujących), prowadzone przez mistrzów zza oceanu.

- Nie ma chyba nic lepszego, jak rozpocząć naukę tanga wraz z rodowitymi Argentyńczykami - mówi Adrian Lewandowski, jeden z organizatorów festiwalu.

Każdy dzień zwieńczy milonga, czyli wielogodzinne spotkanie z tangiem w ekskluzywnych wnętrzach łódzkich zabytków (willi Geyera, Pałac Poznańskiego, obecna siedziba Synergii, Filharmonia Łódzka. Dla uczestników przewidziano liczne niespodzianki, jak pojawienie się Heleny Gonzalez i jej lalkowego partnera Gustavo. Oprócz tego w programie przygotowano wykłady o historii i rozwoju tanga, powadzone przez Jana Woźniaka, uznawanego za najlepszego interpretatora tanga w Polsce. W programie jest też całodobowe Tango Cafe w jednej z łódzkich kawiarni, gdzie do woli będzie można posłuchać i potańczyć tango.

- Powiem nieskormnie, że będzie to największa impreza poświęcona tangu w tym roku w Polsce - mówi Kania.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Festiwal Tanga jest już na Facebook'u !

mo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 54 / 45

http://www.facebook.com/pages/I-Mi%C4%99dzynarodowy-Festiwal-Tanga-Argenty%C5%84skiego/184578331612150


Fan Page festiwalu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo