Radosław Sikorski nie wystartuje w wyborach. Komentarze:...

  Radosław Sikorski nie wystartuje w wyborach. Komentarze: Został zaszczuty przez miernoty... [VIDEO]

  Roman Laudański, Dariusz Grzędziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  "Zdecydowałem, że nie będę kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych" - ogłosił na Twitterze Radosław Sikorski. Były marszałek i szef MON podziękował także mieszkańcom ziemi bydgoskiej, zaznaczając, że było "zaszczytem ich reprezentować". Jego decyzja wywołała lawinę komentarzy. ZOBACZ VIDEO.
  Radosław Sikorski

  Radosław Sikorski ©Piotr Smolinski


  TVN 24/X-News

  - Myślę, że moja decyzja nie wymaga tłumaczenia - skomentował na gorąco Sikorski. - Jestem bardzo wdzięczny moim krajanom, wyborcom ziemi bydgoskiej, że przez dekadę głosowali na mnie najpierw jako na senatora, później na posła. To był wielki zaszczyt reprezentowania regionu w Sejmie - dodał prominentny do niedawna polityk PO.

  Z powodu nagrań z restauracji "Sowa i przyjaciele" Sikorski był przed kilkoma tygodniami zmuszony do odejścia ze stanowiska marszałka Sejmu.
  Wyrażał wtedy nadzieję, że będzie "jedynką" na listach Platformy w Bydgoszczy. Sprawa doczekała się jednak szybkiego dementi ze strony premier Ewy Kopacz i odtąd polityczna przyszłość Radosława Sikorskiego stanęła pod znakiem zapytania.

  Od poniedziałkowego wieczoru wszystko jest już jasne. - Nadal jestem do dyspozycji mieszkańców regionu, ale w tych wyborach nie będę kandydował. Później będę osobą prywatną i proszę media o uszanowanie mojej prywatności - mówił były marszałek.

  Decyzją partyjnego kolegi nie był zaskoczony poseł Tomasz Lenz, szef Platformy w regionie kujawsko-pomorskim. - Radosław Sikorski poinformował mnie wcześniej o swojej decyzji. Nie sądzę, żeby była ona związana z miejscami na liście wyborczej PO. Przed tygodniem jeszcze się zastanawiał, czy w ogóle startować, a następnie poinformował, że nie wystartuje. To jego, męska decyzja - podkreślił Lenz.

  Dr Barbara Brodzińska-Mirowska, politolog z UMK w Toruniu: - Ostatnio dużo się działo wokół Radosława Sikorskiego. Przedwcześnie poinformował, że będzie liderem listy. Przyczynę tej decyzji upatruję w tym, że w ostatnich miesiącach bardzo niekorzystnie się wokół niego działo. To spektakularne odejście. Jego kariera polityczna zapowiadała się kwitnąco, a łączę to również z tym, co ostatnio dzieje się w PO. Tzw. taśmy prawdy nadały rytmu sytuacji i przeważyły - dlatego odszedł ze stanowiska marszałka, a teraz nie wystartuje w wyborach - Brodzińska-Mirowska wskazuje na główną przyczynę rozbratu Sikorskiego z czynną polityką. - Platforma musi szukać kogoś, kto mógłby zrobić dobry wynik zamiast Sikorskiego. On był rozpoznawalny, miał potencjał zbierania głosów, także wysoko oceniana była jego praca jako ministra spraw zagranicznych. "Jedynka" dla minister Piotrowskiej nie będzie w tej sytuacji zaskoczeniem - mówi z kolei Brodzińska-Mirowska o tym, co wydarzy się pod nieobecność Radosława Sikorskiego.

  Swoją decyzją były marszałek wywołał lawinę komentarzy na Twitterze. Fraza "Radosław Sikorski" błyskawicznie znalazła się wśród najpopularniejszych trendów. Jak reagowali twitterowicze?

  - Szkoda, wielka, ale szacunek - napisał polityk PO Sławomir Nitras.

  - Bardzo zaluje i dziekuje za to co udalo Ci sie osiagnac w polityce zagranicznej dla Polski - skomentowała minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska (pisownia oryginalna).


  AIP

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (31)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niebratanek

   Piskorz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Sikorski to szuja , należy go sprowadzić do Polski i wnikliwie osądzić !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BUFONO CWIERKACZ NAZYWOŁ SWOJE WŁOŚĆI SIKORSZCZYZNA

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   KOLACJA PEŁO na 90osub W STREFIE ZBUFONIZOOWANY COSKO ŚIKORSZCZYZNY Z OSMIORNICAMI PEŁO SZAmPOnym I CAVIORYM KOSZTO WAŁA CIYMNY LUT tylKO 4000zł.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dług zapłać.

   RookerDL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Weintraub dał ogłoszenie do gazety w sprawie nauki gry na fortepianie dla swego wnuka. Rhadd zgłosił się już następnego dnia jako jeden z pierwszych kandydatów. - Istotnie, wygląda pan na...rozwiń całość

   Weintraub dał ogłoszenie do gazety w sprawie nauki gry na fortepianie dla swego wnuka. Rhadd zgłosił się już następnego dnia jako jeden z pierwszych kandydatów. - Istotnie, wygląda pan na utalentowanego pianistę - uprzejmie przywitał go maiordomus. - Nie, sądzę że jestem raczej dość przeciętnym klawiszowcem. - Bo, widzi pan, jeżeli chodzi o skrzypce... - ciągnął nie zrażony rekruter - może to być dopiero za około pięć lat. - Na skrzypcach gram jeszcze gorzej niż na keyboardzie - skwitował Kohlmeiser. - W takim razie po co pan przyszedł? - zapytał coraz bardziej zdziwiony p.o. gospodarza. - Przyszedłem powiedzieć panu baronowi Weintraubowi - Rhadd głośno odsunął krzesło - aby na mnie nie liczył!! I wyszedł prawie że z drzwiami.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wystartuje

   ćwierkacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   big deal.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mała strata

   aa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   jednego przefarbowanego pisiorka mniej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zadziwia morale M. Kamińskiego - doradcy E. Kopacz

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   który mówi o "zaszczuwaniu przez wielu ludzi" człowieka - który znalazł się na niechlubnych nagraniach. Kamińskiemu to ewidentnie nie przeszkadza, że obywatele RP mieli okazję poznać kto jest zacz...rozwiń całość

   który mówi o "zaszczuwaniu przez wielu ludzi" człowieka - który znalazł się na niechlubnych nagraniach. Kamińskiemu to ewidentnie nie przeszkadza, że obywatele RP mieli okazję poznać kto jest zacz ten R. Sikorski, człowiek zawsze trzymający się żłobu ( był w PiS-ie, następnie w PO ). Człowiek który jest jednak na tyle inteligentny że wie że teraz ma małe szanse - i dlatego rezygnuje.
   A jeśli chodzi o Kamińskiego to jego miejsce jest na moralnym śmietniku a nie doradztwie p. Kopacz, która tym samym wystawia
   sobie - łagodnie mówiąc - nie najlepsze świadectwo.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   diament, czy śmieć? -może ktoś już zapomniał, to dla przypomnienia

   memo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   pamiętna wizyta Kamińskiego (plus Marek Jurek i Tomasz Wołek) u gen. Pinocheta, w 1999 roku, kiedy generał przebywał w Londynie
   http://passent.blog.polityka.pl/2009/07/21/kaminski-i-pinochet/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za pieniadze podatnikow

   gens (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   dobrze zarabial a kupowal garnitury za pieniadze podatnikow i winko placil za 1000 zlotych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dorżnęła go nie wataha

   internautka 50+ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   ale jego własna sfora!!! i to nie ulega wątpliwości.
   Ale sam jest winien bo dużo za dużo paplał, zmieniał zdanie , itd

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jakiż dla pozostałych problem i zmartwienie, że gościu zacznie żyć za swoje...

   valenty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Tutaj liczne pochwały z sortu PZPR-SLD-PO, czyli de facto gościu źle wybrał. Po wywaleniu z PiS powinien wprost do SLD. A wówczas dla SLD byłoby dzisiaj dalej 3%. Z Palikotem też będzie 3%, i może...rozwiń całość

   Tutaj liczne pochwały z sortu PZPR-SLD-PO, czyli de facto gościu źle wybrał. Po wywaleniu z PiS powinien wprost do SLD. A wówczas dla SLD byłoby dzisiaj dalej 3%. Z Palikotem też będzie 3%, i może z jakąś cyfrą po przecinku. To że gość nie kandyduje, to kwestia tylko wysokości apanaży i bezpieczeństwa biznesu. PO obecnie w strefie niszowej, to i eksporty następują na inne korzystniejsze pozycje. Król przestający służbę dobrze żywić, zawsze pozostaje sam. Charakter króla nie ma z tym nic wspólnego.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kuchnia Polska

   Sławek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   w Lidlu można ośmiorniczki za 20zł kupić i samemu zrobić. tylko trzeba umieć. co tam. jeszcze pizza pozostała. tylko kto ją przywiezie. może Witia na kocie.

   Wyniki w Polsce [late polls]

   WYBORY 2015

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama