Menu Region

Długowłosy policjant przegrał w sądzie

Długowłosy policjant przegrał w sądzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Wiesław Pierzchała

38Komentarzy Prześlij Drukuj
Długowłosy policjant przegrał w sądzie

Policja nie musi przepraszać swojego pracownika (© Dariusz Śmigielski)

Policja nie musi przepraszać swojego pracownika, starszego sierżanta Zbigniewa Wawrzyńczaka za to, że jego zdjęcie bez jego wiedzy i zgody umieszczono w tzw. albumie okazań procesowych.
Taką decyzję podjął w czwartek Sąd Okręgowy w Łodzi, który nie tylko oddalił pozew Wawrzyńczaka, lecz także obciążył go kosztami sądowymi w wysokości 2,7 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Sierżant Zbigniew Wawrzyńczak, którego nie było na ogłoszeniu wyroku, pracuje w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Na co dzień jest też kulturystą. Kilka lat temu jego zdjęcie ukazało się w albumie, w którym zwykli obywatele sąsiadują z podejrzanymi. Chodziło o sprawę prowadzoną przez Biuro Spraw Wewnętrznych, czyli tzw. policję w policji.

Sierżant uznał, że naruszono jego dobra osobiste.
Dlatego skierował do sądu pozew cywilny, w którym domagał się przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 10 tys. zł. Sąd jednak uznał, że policja nie złamała przepisów i oddalił pozew.

Po przygodzie ze zdjęciem w albumie sierżant zapuścił włosy, aby zmienić wygląd. To nie spodobało się przełożonym, którzy kazali mu obciąć włosy.

- Nasz regulamin jasno określa, jak powinien wyglądać policjant pełniący służbę mundurową i każdy, kto na nią się decyduje, powinien uwzględniać takie obostrzenia - zaznacza podinspektor Joanna Kącka, rzecznik KWP w Łodzi.

Po tym jak policja nakazała sierżantowi Wawrzyńczakowi skrócić włosy, ten udał się na zwolnienie lekarskie.
38

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

pani podinspektor

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pytajnik (gość)  •

ciekawe ile dni na ulicy?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zbyszek, nie odpuszczaj!

+13 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stary pies (gość)  •

Co to k... jest? Jak nie wolno przybierać do okazania policjanta to tak samo nie wolno jego fotografii przy okazaniu! To jest k... Policja, która na takie coś zezwala? To syf!
Co za pojeb wydał wyrok?
I znowu wychodzi na moje: kgp i kwp do likwidacji! Ale najpierw wszystkie pierdzistołki, łącznie z paniami i panami w randze podinspektorów na ulice w patrole piesze na czas imprez towarzysko-rozrywkowo-sportowych w trakcie EURO 2012!
Kibole, szykujcie się. Niejeden maminsynek w mundurku wam... obciągnie ze strachu, jak mu każecie.

skomentuj

dokładnie...

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oko (gość)  •

KGP i KWP to twory istniejące specjalnie dla ludzi "sukcesu", żeby mogli godziwą pensję wziąć za swoją pseudo służbę. Jak człowiek spojrzy na etykietki na drzwiach to tam sami oficerowie i starsi oficerowie. Zajmują się niby wieloma złożonymi zadaniami o których mówić nie mogą bo są to tak utajnione operacje, że oni sami za bardzo nie wiedzą :) Czemu to służy? Niby jak facet z wydz. kryminalnego KWP dajmy na to w Białymstoku ma prowadzić skuteczne poszukiwa celowe za człowiekiem który całe życie mieszkał w Augustowie? Jakie jest ich rozpoznanie operacyjne na danym terenie? Żadne. Uważam, że gdyby całe środki wsparcia i etaty przesunąć do jednostek terenowych w szczególności do KMP i KPP zwiększyło by to efektywnie możliwości wykrywcze. Pozdrawiam.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zawiść, zazdrość, krótkowzroczność, a może mobbing?

+8 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Włodek (gość)  •

Uwzględniając powyższe artykuły prasowe zastanawiam się jak można nie dostrzegać takich wspaniałych osiągnięć pozazawodowych pracowników - mistrzów świata, a także nie docenić tych walorów w realizacji różnorodnych zadań policji? Można również zastanowić się, czy aby te ich sukcesy sportowe nie są powodem np. czyjejś zazdrości, zawiści, krótkowzroczności w możliwościach efektywności działań operacyjnych, a może stosowania mobbingu wobec pracowników, jeśli działania te są długotrwałe i spełniają pozostałe kryteria tej definicji? Wyobrażmy sobie aby ktoś nakazał zgolić wąsy np. Panu Wałęsie lub Małyszowi, które przecież dodają uroku osobistego tym osobom i wielu polaków stara się ich naśladować. I na odwrót, widziałem zdjęcia Pana Rewińskiego po zgoleniu wąsów i brody i nie powiem że byłem zadowolony. Podobnie jest w ocenie wizualnej sportowców, a szczególnie kulturystów, gdzie proporcje umięśnienia, a w tym wygląd zewnętrzny np. kitka czy warkoczyk są przysłowiową kropką nad "i", które w efekcie decydują w tych subtelnościach o ostatecznym wyniku. Komu zatem zależy na tępieniu indywidualnych walorów zewnętrznych pracowników i ich indywidualnych dokonań , jeśli są one pozytywne i estetyczne w ocenie moralnej oraz wizualnej, nietuzinkowych bądż co bądż osobistości? Czy o tym wszystkim ma rzeczywiście decydować Komendant Główny, a reszta ma się biernie temu przyglądać?

odpowiedzi (0)

skomentuj

mistrz

+11 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

goscśćć (gość)  •

Trzykrotny mistrz świata służ mundurowych, wielokrotnie zatrzymywał groźnych przestępców i terz go niszczą, wręcz mobiing , ale nikt się nie zajmie tą sprawą nikt chłopakowi nie pomoże bo każdy się boi-taki kraj.

skomentuj

A ja se ne boje

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość psia kość... (gość)  •

Jak mawiali nasi sąsiedzi Czesi: a ja se ne boje - mam raka..... Może to nie jest adekwatne do opisywanych sytuacji, bo nie znam szczegółów sprawy, ale jest przecież organizacja związków zawodowych z jednej strony, która powinna reprezentować i bronić intersów pracownika, a z drugiej strony jest przełożony, który jeśli postrzega nadużycia w korzystaniu ze zwolnień lekarskich to też powinien oddziaływać np. poprzez ZUS na takie sytuacje patologiczne jeśli one rzeczywiście występują.
Zachodzi więc pytanie, czy nikt z w/w nic w tej sprawie nie robi? Czy wszyscy się boją w tej policji? Co wobec powyższego może myśleć "szary człek" w tym kraju, kiedy przyjdzie mu potrzeba wezwać policję by interweniowała np. w sprawie przemocy? Wszyscy też będą się bali uczynić cokolwiek?
Wniosek nasuwa się w pytaniu: czy trzeba czekać co na to powie Komendant Główny ? Absurd. Myślę, że z każdej strony potrzeba jest odrobina zdrowego rozsądku i tą patologię można przekuć w zwycięstwo rozumu nad głupotą z korzyścią dla wspierania inicjatyw sportowych pracowników odnoszących nie małe przecież sukcesy na arenie światowej, a z drugiej strony dla poprawnego wizerunku policji, która ma przecież olbrzymie pole do popisu, aby wykorzystać te ideały w realizacji trudnych działań operacyjnych. I aby nie zanudzać powiem, że raka należy leczyć i nie obrażać się na niego, a skorzystać z diagnozy Boya Żeleńskiego, który głosił: "bo w tym cały jest ambaras, aby dwoje chciało na raz". Uważam, że dobra wola stron jest ze wszechmiar wskazana i nikt nie powinien chodzić z suwmiarką w kieszeni dla pomiaru długości włosa pracownika, bo co mogą pomyśleć np. łysi w kategorii dyskryminacji, że jednym się mierzy, a innym nie ma co?..... Oj ludzie, ludzie.....

odpowiedzi (0)

skomentuj

Cha Cha

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Policjant (gość)  •

Ciekawe kogo on zatrzymał ? Chyba konwojował już złapanych, albo był na L-4

odpowiedzi (0)

skomentuj

jaki mobbing

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fan baraci w (gość)  •

gość przebywa cały czas na zwolnieniach to kiedy go mobować?
przebywając ostatnie trzy miesiące na zwolnieniu lekarskim, startuje na zawodach, jakie to było zwolnienie, kto mu je wystawił, to powinno zainteresować prokuratuę. cwaniak i wyłudzacz.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ZBYSZEK

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Roch Szumarowski-Plewa (gość)  •

Znam osobiście Zbyszka jak i Bogusia. W moim odczuciu to porządni ludzie i dobrzy funkcjonariusze. Wykazali się odwagą głośno mówiąc o tym co ich boli i co w postępowaniu innych im się nie podoba. Dlatego też jako "niewygodni" zostali, może trochę złośliwie, potraktowani w ten czy inny sposób.
W kwestii zamieszczenia zdjęcia Zbyszka w albumie do okazania - nawet prowadzonego przez BSW - to wg mnie lekkie "nagięcie" przepisów. Zbyszek z tego co wiem nie był nawet podejrzewany o dokonanie jakiegokolwiek przestępstwa więc... dopowiedzcie sobie sami.
Szkoda tylko ze Sąd nie stanął po stronie Zbyszka - ale cóż - sądy w Polsce są niezawisłe i z ich prawomocnymi wyrokami co prawda nie trzeba się zgadzać ale trzeba je respektować.
Do pozostałych osób, które piszą sobie na forum i nazywając go cwaniakiem i wyłudzaczem - weźcie się chłopcy do roboty i pracujcie, łapcie bandytów bo to Wasz (Nasz) obowiązek, a po kilku-kilkunastu latach osiągnijcie takie wyniki jak On.
Zbyszek nie poddawaj się, uszy do góry, banan na twarz i trzeba iść do przodu. Twój przyjaciel Roch

skomentuj

A ilu to on złodziei złapał?

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

takisobie (gość)  •

A to gdzie on się tak kolego napracował, chyba tylko na siłowni, bo w firmie z tego co wiem nigdzie za długo nie popracował.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Takisobie

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Roch Szumarowski-Plewa (gość)  •

Tu nie chodzi o to gdzie się tyle napracował. Tu chodzi o to jak Nas policjantów się zarówno w Naszej Firmie jak i w organach ścigania typu Prokuratura i Sąd traktuje.
Jestem ciekaw czy Ty byłbyś dumny i szczęśliwy gdyby Twoje zdjęcie wstawiono do albumu fotograficznego (dokumentacji poglądowej - jak zwał tak zwał) wśród gwałcicieli, złodziei czy innych bandytów i okazywano je ludziom, może i tych którzy Cię znają.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sądy a sprawiedliwosc

+3 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obserwatorka (gość)  •

Sąd sądem a sprawiedliwosc sprawiedliwoscia. Ja juz dawno nie wierze w nasze Sądy! Nierozumiem jakim prawem ktos moze umiescic zdjecie z podejzanymi bez mojej zgody. Nie rozumiem!

odpowiedzi (0)

skomentuj

bez jaj

+35 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

glina (gość)  •

K*** biega w mundurze w długich włosach??? Bez jaj.Toż to tak jakby na maszt brudna flagę wciągać i fałszowac hymn!
Jak mozna ot tak na L-4 uciec?!?! A bedąc na nim kulturystyke uprawiać?!?!?! Kręt jest facet jak nic!!!! Może dlatego w tym albumie był? A teraz jeszcze kasę za głupote płacic trzeba! I bardzo dobrze!

skomentuj

dyskryminacja

+15 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xyz (gość)  •

To dlaczego kobiety w mundurze mogą mieć długie włosy a faceci już nie, czy to aby nie dyskryminacja :P ??

odpowiedzi (0)

skomentuj

:-)

+39 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Roch Szumarowski-Plewa (gość)  •

Sąd Okregowy nie jest ostatnim przed którym można dochodzić swoich praw. Od każdego wyroku można sie odwołać do wyższej instancji. A gdy w Polsce nic się nie wskóra pozostaje Trybunał Europejski.
Wierzę że Zbyszek wygra

odpowiedzi (0)

skomentuj
« 2 »