Łódź: Kiermasz działkowca - dla każdego coś zielonego

Łódź: Kiermasz działkowca - dla każdego coś zielonego

jb

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Parking przed Halą Sportową MOSiR zapełnił się w sobotę łodzianami, którzy chcą zazielenić swoje działki, a nawet balkony. Jesień to dla właścicieli ogródków bardzo gorący okres. Jeśli chcą mieć kwitnące rabaty na jesień, muszą zadbać o to już we wrześniu.
Queensland, Żółty Pająk, Cesarskie Korony to nie nazwy perfum, ale gatunki pięknych kwiatów, które można było kupić w weekend na pierwszym jesiennym Kiermaszu Działkowca przed halą sportową przy al. Politechniki.

- Nie mam ogrodu, choć zawsze o nim marzyłam. Dlatego zawsze dekorują balkon. Letnie kwiaty zaczęły mi już przekwitać, dlatego przyszłam kupić małe sosenki na balkon. Nadaję trochę życia mojemu betonowemu osiedlu - mówi Anna Palkowska, 33-letnia mieszkanka Janowa.

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście drzewka owocowe i byliny.

- Jeśli jesienią zasadzimy drzewka owocowe to mamy szansę, że z rok będą już pierwsze jabłka. Podobnie jest z różami. Te sadzone we wrześniu zakwitną już wczesną wiosną. Taki ogród to duża radość dla oka - mówi Teresa Beger .

Oprócz drzewek owocowych i krzewów na wielu stoiskach można było kupić cebulki kwiatowe. Wśród nich wiele nowości.

- Mamy tulipany, krokusy, hiacynty, żonkile. W tym roku pojawiły się też nowe odmiany kwiatów. Jedną z najpiękniejszych i najokazalszych jest tulipan Queensland i liliokształtny tulipan Żółty Pająk - mówi Marek Ryś z Gospodarstwa ogrodniczego w Łodzi. - Możemy też zasadzić teraz zimowity i krokusy. Będziemy mieć piękne kwiaty, a na wiosnę rośliny wypuszczą nam zielone liście.

Na kiermaszu ceny są niższe niż w sieciowych sklepach. Cebulki kwiatów można było kupić już za 80 gr. Najdroższe odmiany kosztują 2 zł. Za byliny trzeba zapłacić co najmniej 5 zł. Drzewka owocowe kosztują od 12 do 30 zł, natomiast krzewy różane można było kupić już za 6 zł.

Jeśli ktoś nie ma ręki do kwiatów, mógł kupić rośliny iglaste. W tym roku pojawiły się ciekawe odmiany miniaturowych sosenek i klonów.

- Bardzo modne są teraz kolny japońskie, które mają bordowe liście i świetnie wyglądają na tle zielonych krzewów. Niezmienną popularnością od lat cieszą się cyprysy, tuje oraz jałowce, jednak coraz więcej klientów szuka też miniaturowych drzewek. Polecamy sosenki, gdyż nadają się do ogrodów i na balkony - mówi Grzegorz Muchniewicz z Gospodarstwa Karolew.

Kiermasz działkowca będzie w każdy w weekend do końca października.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo