Szpital Konopnickiej w Łodzi będzie nowoczesnym centrum...

  Szpital Konopnickiej w Łodzi będzie nowoczesnym centrum onkologii dla dzieci. Czeka na pieniądze

  Zdjęcie autora materiału

  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Szpital Konopnickiej w Łodzi będzie nowoczesnym centrum onkologii dla dzieci. Czeka na pieniądze
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały prasowe

  Pacjenci szpitala przy ul. Spornej w Łodzi nie mogą doczekać się zapowiadanej rozbudowy placówki. Inwestycję blokują pieniądze, a raczej ich brak.
  Ponad dwa lata temu władze szpitala im. Marii Konopnickiej w Łodzi zapowiadały rozbudowę budynku. Placówka miała przeobrazić się w nowoczesne centrum onkologiczne dla dzieci. Powstał projekt architektoniczny, przedstawiono okazałą wizualizację i oszacowano koszty rozbudowy, które sięgnęły 100 milionów złotych. Inwestycja miała się rozpocząć „jak najszybciej”. Co ją wstrzymuje? Pieniądze.

  Szpital nie jest w stanie z własnego budżetu zrealizować tej szerokiej inwestycji, a pozyskiwanie dotacji niestety trwa.

  – Staramy się o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt jest wpisany na listę kontraktu terytorialnego dla województwa łódzkiego, uzupełniana jest dokumentacja – mówi Joanna Orłowska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pod który podlega Szpital Kliniczny im. M. Konopnickiej.

  Nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie ogłoszony kolejny konkurs na dotację w ramach RPO na najbliższe lata, ale decyzja w sprawie pieniędzy dla szpitala zapadnie prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

  Inwestycja zapowiada się imponująco, a po jej zakończeniu szpital przy ul. Spornej w Łodzi ma być jednym z najnowocześniejszych dziecięcych ośrodków onkologicznych w kraju.

  Projekt architektoniczny zakłada budowę sześciopiętrowego budynku, w którym mają być oddziały chirurgii i onkologii dziecięcej, oddziały jednodniowego pobytu jak chemioterapia. Będą też laboratoria, poradnie specjalistyczne, oddział rehabilitacji i nowoczesny blok operacyjny z salami pooperacyjnymi. Ale to nie koniec. Ma powstać też ogród zimowy dla małych pacjentów, a na dachu szpitala lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nowy pawilon zostanie połączony ze stary szpitalem.

  Sam projekt rozbudowy szpitala kosztował ponad milion złotych i sfinansowała go Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

  ZOBACZ TEŻ:
  Dyrektor szpitala Konopnickiej odwołany. Placówkę połączą ze szpitalem psychiatrycznym
  Lekarka ze szpitala im. Konopnickiej oskarżona o spowodowanie śmierci dziecka
  Szpital Konopnickiej nie ma odpowiedniej karetki. Musi usypiać dzieci przed wyjazdem na zabiegi
  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po 10 zakupów tego samego z kasy EU

   beneficjent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   nastepny niewykorzystany kołchoz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pieniądze pojechały na pomoc banderowcom

   warus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Jakieś 500 mln $, tak wynika z oficjalnych deklaracji naszych elit i ilości przyjętych w Polsce beneficjentów z Ukrainy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jak zwykle

   POdPIS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Nie ma i nie będzie. Chyba, że znajdzie się oczywiście, inwestor jakże strategiczny i przerobi na cud miód, klinikę urody. A kasa za oddanie szpitala w zupełności wystarczy na kolejną ścieżkę...rozwiń całość

   Nie ma i nie będzie. Chyba, że znajdzie się oczywiście, inwestor jakże strategiczny i przerobi na cud miód, klinikę urody. A kasa za oddanie szpitala w zupełności wystarczy na kolejną ścieżkę rowerową, wszak na tak ważne inwestycje pieniędzy nie może brakować ! No, może jeszcze jedną altankę do grillllllowania uda się postawić. Kapitalizm i styropianowi bohaterzy coraz bliżej ludu. Niedługo prześcigną ten wredny socjalizm... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak

   jest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   więcej konserwantów (wszystkie są rakotwórcze) i więcej onkologii.Jedno napędza drugie.Oczywiście wszystko pod hasłem "walki o zdrowe społeczeństwo".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To prawda

   pacjent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Obecnie pacjenci muszą się zadowolić wycinaniem organów , amputacjami , okaleczeniem i chemioterapią z lat 80 tych.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bbb

   Szpital gdzie?! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Chyba chodzi o szpital przy ulicy Błogosłomianego Eutanazego Pacankiewicza?

   ====

   Który debil zmienił nazwę ulicy Sporna na tym odcinku. Przecież to jest kpina z miasta i jego mieszkańców. Nie...rozwiń całość

   Chyba chodzi o szpital przy ulicy Błogosłomianego Eutanazego Pacankiewicza?

   ====

   Który debil zmienił nazwę ulicy Sporna na tym odcinku. Przecież to jest kpina z miasta i jego mieszkańców. Nie można przywrócić normalności?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama