Dziennik Łódzki » Wiadomości » Uroczysty chrzest Serca Łodzi [ZDJĘCIA+FILM]

Uroczysty chrzest Serca Łodzi [ZDJĘCIA+FILM]

Data dodania: 2011-09-18 15:53:41 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2011-09-19 15:28:52

Dziennik Łódzki

mar

15KomentarzyPrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka

W niedzielę rozpoczęła się uroczystość chrztu nowego dzwonu dla łódzkiej archikatedry.

Uroczystość, podobnie jak przed stu laty, rozpoczęła się orszakiem spod dawnej fabryki Johna, gdzie odlano Zygmunta. Serce Łodzi, tak jak kiedyś, przewieziono na wozie ciągnionym przez szóstkę koni.

POSŁUCHAJ JAK BIJE SERCE ŁODZI











Orszak dotarł do katedry, gdzie o godz.
∨ Czytaj dalej
14 na placu katedralnym odbyła się msza św. połączona z poświęceniem dzwonu. Rodzicami chrzestnymi Serca Łodzi są przedstawiciele głównych łódzkich wyznań i religii - katolicyzmu, prawosławia, luteranizmu i judaizmu.











Po mszy św. Serce Łodzi został zawieszony na tymczasowej dzwonnicy.











Na godz. 17 przewidziano rozpoczęcie części artystycznej. W programie wystąpią m.in. uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi, Big Band Akademii Muzycznej pod dyrekcją Jacka Deląga, kapela Bałucka. Atrakcją wieczoru ma być koncert Ryszarda Rynkowskiego, a zakończy go pierwsze bicie w nowy dzwon i pokaz fajerwerków.

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

do kamerzysty

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

j. (gość), 20.09.11, 14:41:41

czy operator kamery mógłby nauczyć się nią posługiwać? polepszyłoby to odbiór :]

odpowiedzi (0)

skomentuj
Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość), 20.09.11, 11:30:55

Potrzebne nam to jak rybie ręcznik

odpowiedzi (0)

ocena: 100%

Tak: 1

Nie: 0

skomentuj

Cenzura ?

zgłoś +1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewan (gość), 19.09.11, 18:46:40

Hmmm... znikła sonda z pytaniem "Czy popierasz sfinansowanie dzwonu przez władze miasta?". Była jeszcze przed 15.00. Na NIE było minimum 64%, ale najczęściej na poziomie 70-80%. Czyżby procenty były nie wygodne !? Dzień wcześniej była sonda z pytaniem "Czy zamierzasz uczestniczyć w uroczystości Serca Łodzi". Odpowiedzi na NIE powyżej 80%.... Ta sonda akurat utrzymała się do końca. Ciekaw jestem czy moderator puści mi tego posta :)

odpowiedzi (0)

ocena: 100%

Tak: 1

Nie: 0

skomentuj

a kiedy dzwon sie dorobil

zgłoś +1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

okonek (gość), 19.09.11, 15:35:13

grzechu pierworodnego, ze chrzcic go trzeba? to uroczyste poswiecenie przedmiotu, a nie chrzest (no bo moznaby powiedziec, ze koszyczki z zarciem na wielkanoc tez chrzcimy, a nie siecimy, prawda?) autorowi "mar" radzilabym z glowa i slownikiem poprawnej polszczyzny, a nie na kolanach pracowac.
sprawe pomyslu, finansowania to takie rzeczy nie powinny byc finansowane z Urzedu miasta, zlaszcza tak zaniedbanego jak Lodz.

odpowiedzi (0)

ocena: 100%

Tak: 1

Nie: 0

skomentuj

Uroczysty chrzest Serca Łodzi

zgłoś +1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bóg (gość), 19.09.11, 12:06:17

Ludzie przestańcie wreszcie znosić mi dzwony. Głowa boli od tego dzwonienia Może macie coś ciekawszego.

odpowiedzi (0)

ocena: 100%

Tak: 1

Nie: 0

skomentuj

Do gryzi i ewana w jednej osobie

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wezyr (gość), 19.09.11, 08:30:17

Dominicantes w samej Łodzi jest pewnie znacznie mniej niż podajesz. A co do marketingu, to nie widziałem żadnego spotu w telewizji, nie słyszałem żadnego spotu w radiu, nie widziałem żadnego bilboardu. Byłem w tym tłumie i nie jestem w stanie szacować, ile osób było wokół, ale było ich dużo. I bardzo się cieszę, że mogłem w tym uczestniczyć, bo mimo, że stałem daleko, emocje wokół aż drgały. Bardzo pozytywnie.
Nie wiem, czego oczekiwałeś po takiej imprezie? Że będzie 100 tysięcy osób? To raczej nie jest możliwe. A przeliczanie kwot na osobę w takim przypadku nie ma sensu, bo nie byłoby wtedy sensu organizować żadnego festiwalu, premiery teatralnej czy czegokolwiek. Bo ludzi zawsze przyjdzie mniej, niż na bezpłatne piwo.
Zgadzam się z Tobą w jednym - mocno rzucali się w oczy politycy PO. Za mocno. Ale nie było to drastyczne, poza jednym przypadkiem - pana Grabarczyka. Myślę, że wyskoczył tam jak Filip z konopii. Ale czego chcieć, skoro i prezydent i marszałek i wojewoda są z tej partii?
Mimo to uważam, że Łódź tylko na tej akcji skorzysta. Oczywiście w perspektywie dłuższej.

skomentuj

do Wezyra

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewan (gość), 19.09.11, 09:10:23

Nie musiało być spotów, jeszcze by tego brakowało. I tak wszyscy wiedzieli o co chodzi. Ludzie nie są aż tacy ciemni po ponad 20-letnim doświadczeniu demokracji... No oczekiwałem więcej ludzi. Kiedyś gdzieś tam oglądałem zdjęcia z tamtej pierwszej uroczystości. Były autentyczne tłumy, bo i zbiórka była autentycznie społeczna....

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pijarowska impreza PO za pieniądze łodzian !

zgłoś +1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gryzia (gość), 19.09.11, 08:07:06

Pijarowska impreza PO za pieniądze łodzian ! Wczoraj na zamieszczone tu pytanie sondy z pytaniem "Czy pójdziesz na tę imprezę" TAK odpowiedziało 14%, NIE - 86% i rzeczywiście tak było. Według mojego szacunku na zawieszeniu było ok. 5.000 widzów, na pierwsze bicie też niewiele więcej. Na ponad 700-tysięczne miasto i na marketing wydarzenia na maxa! Pokrywają się te liczby mniej więcej z ostatnimi wynikami "dominiscentes" w Łodzi, czyli 23-24% a na trybunie cała koronka PO oraz przyszłych posłów i senatorów. Za lekko licząc, jak ktoś poniżej wyliczył co najmniej 400 tys. ......

ocena: 100%

Tak: 1

Nie: 0

skomentuj

zapisz się do partii Jońskiego

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lidia (gość), 19.09.11, 09:16:42

potrzeba tam takich bystrych ludzi. Szczególnie , że zima się zbliża buhahahahahahah

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ile mnie to kosztowało ???

zgłoś +1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewan (gość), 18.09.11, 23:57:55

Usiłuję dowiedzieć się ile wpakowałem w ten interes, choć nikt się mnie o to nie pytał. Dzwon kosztował podobno 400 - 450 tys. Pani prezydent Zdanowska o moim i podobno Łodzian wybuliła lekko podobno 200 tys. Z któregoś z postów dowiedziałem się, że podobno na festyn miasto wyłożyło ... 170 tys. + podobno województwo 70 tys. Do tego do dzwonu dołożyły się spółki miejskie: MPK, ..MPO i ŁSE... To ile w sumie Łódź kosztowała ta impreza ??? I tu paradoks: Łódź i wojewódzwo wlecze się w ogonie religijności na tle całej Polski. W Łodzi %% dominiscentes nie przekracza 25% !!! A FIRMA rozkwita, inwestuje.... hmmmm

odpowiedzi (0)

ocena: 50%

Tak: 1

Nie: 1

skomentuj

Szkoda , że tak mało dobrych słów padło pod adresem nauczycielii uczniów którzy zaangażowali się w p

zgłoś +2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

WF (gość), 18.09.11, 21:51:29

Za to minister Grabarczyk szedł w "pierwszym szeregu" :)

ocena: 100%

Tak: 2

Nie: 0

skomentuj

Za mało?

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ewa (gość), 18.09.11, 22:35:53

Byłam tam i moim zdaniem padło bardzo dużo ciepłych słów. I przy Piotrkowskiej 217 i potem podczas imprezy. Nie wiem, jak było na mszy, ale poza tym nauczyciele powinni być zadowoleni.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dzwonek dzwonkiem

zgłoś 0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BettyMegami (gość), 18.09.11, 21:10:06

ale się dzieją ważniejsze rzeczy o których media milczą: http://www.youtube.com/watch?v=r-v5CPo5tis

odpowiedzi (0)

ocena: 0%

Tak: 0

Nie: 1

skomentuj
1 2 »

Rozrywka

Dziennik Łódzki

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Dziennik Łódzki", sobota 19.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Dział Sprzedaży Domowej
90-532 Łódź
ul. ks. I. Skorupki 17/19
pn-pt 8.00 - 17.00
tel.: 0-42 66-59-360,
fax: 0-42 637-75-11
e-mail: prenumerata@dziennik.lodz.pl

Zamów prenumeratę

Reklama:

Dział Sprzedaży Reklam



Łódź 90-532
ul. ks. hm. I. Skorupki 17/19
tel. 0-42 66-59-430
fax: 0-42 66-59-437

Reklama i biura sprzedaży ogłoszeń

Aktualne cenniki ogłoszeń

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Polska Dziennik Łódzki
ul. ks. I. Skorupki 17/19
0-532 Łódź,
tel.: (042) 66-59-100
e-mail: dziennik@dziennik.lodz.pl

O nas

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie DziennikLodzki.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.