Ważne
  Dziecko nie przeżyło porodu w szpitalu w Opocznie....

  Dziecko nie przeżyło porodu w szpitalu w Opocznie. Prokuratura wszczęła śledztwo

  Andrzej Wróblewski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Szpital w Opocznie ma w ostatnim czasie złą passę

  Szpital w Opocznie ma w ostatnim czasie złą passę ©archiwum Dziennika Łódzkiego

  Prokuratura z Opoczna rozpoczęła śledztwo dotyczące błędu, jaki popełnić mogli lekarze, w wyniku którego w szpitalu urodziło się martwe dziecko. Doniesienie złożyła teściowa rodzącej kobiety. O tragedii powiadomiła prokuraturę także dyrekcja placówki.
  Szpital w Opocznie ma w ostatnim czasie złą passę

  Szpital w Opocznie ma w ostatnim czasie złą passę ©archiwum Dziennika Łódzkiego

  Śledztwo w sprawie śmierci w opoczyńskim szpitalu prowadzi Prokuratura Rejonowa w Opocznie.

  - Prowadzimy śledztwo w sprawie narażenia dziecka Danuty K. na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia przez ginekologów uczestniczących w odbieraniu porodu w drodze cesarskiego cięcia - mówi Urszula Wiśniewska, prokurator rejonowy w Opocznie.

  Prokuratura sprawdza, czy 5 lipca doszło do niewłaściwego zdiagnozowania stanu matki i jej nienarodzonego dziecka. Śledczy muszą też odpowiedzieć na pytanie, czy lekarze zastosowali prawidłowe procedury medyczne.

  Lekarz z Opoczna odpowie za śmierć nienarodzonego dziecka. Kubę zabiła błędna diagnoza

  Prokuratura zarządziła sekcję zwłok dziecka i oczekuje na opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej. Przesłuchała pokrzywdzonych, uzyskała również dokumentację medyczną dotyczącą leczenia kobiety.

  - Niebawem będziemy przesłuchiwać lekarzy ginekologów - dodaje prokurator Wiśniewska. - Złożyliśmy wniosek do sądu o zwolnienie lekarzy i pracowników szpitala z tajemnicy służbowej.

  Tego, co wydarzyło się na sali porodowej, nie jest w stanie wytłumaczyć dyrektor szpitala w Opocznie.

  - Sami zgłosiliśmy sprawę do prokuratury, bo nie wiemy, dlaczego noworodek nie żył - mówi dyrektor Jerzy Filipecki. - Chcemy sprawę wyjaśnić. Pomoże w tym na pewno zarządzona przez prokuraturę sekcja zwłok dziecka.

  Opoczyński szpital ma w ostatnim czasie złą passę. W prokuraturze jest sprawa kobiety, która wybudziła się podczas cesarskiego cięcia. Dwie inne kobiety też przez to przeszły, ale one nie złożyły doniesienia, występowały jedynie w roli świadków. Wcześniej również dziecko zmarło na tym oddziale i lekarz został skazany prawomocnym wyrokiem.

  Kobieta twierdzi, że obudziła się podczas cesarskiego cięcia. Szpital zaprzecza [FILM]

  - Sam nie wiem, co się tam dzieje - mówi Józef Róg, starosta opoczyński. - Przez lata oddział uchodził za dobry, został za duże pieniądze wyposażony, od lat kieruje nim ten sam ordynator.

  Starosta nie ukrywa, że ta sytuacja bardzo go martwi.

  - Takie przypadki sprawiają, że opinia o placówce pójdzie w świat i kobiety w Opocznie nie będą chciały tu rodzić, a szpital straci pieniądze.


  AUTOPROMOCJA:

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama