Prokuratura rejonowa w Bełchatowie wciąż szuka pieniędzy na...

  Prokuratura rejonowa w Bełchatowie wciąż szuka pieniędzy na nową siedzibę

  Ewa Drzazga

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Czy bełchatowscy prokuratorzy doczekają się w końcu nowej siedziby? Zabiegi o pieniądze trwają, na razie konkretnych ustaleń brak.
  Sławomir Mamrot przyznaje, że budowa nowej siedziby dla bełchatowskiej prokuratury byłaby optymalnym rozwiązaniem

  Sławomir Mamrot przyznaje, że budowa nowej siedziby dla bełchatowskiej prokuratury byłaby optymalnym rozwiązaniem ©Dariusz Śmigielski

  Nowa siedziba bełchatowskiej Prokuratury Rejonowej miała powstać na działce u zbiegu ulic 1 Maja i Okrzei. Po sąsiedzku z budynkiem sądu, niemal przez płot z komendą policji. Starostwo przekazało nawet Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie działkę w tzw. trwały zarząd, przeznaczoną właśnie pod nową siedzibę. Był rok 2008. Ale choć są teren i pomysł, to brakuje pieniędzy.

  - Od lat zabiegamy w Prokuraturze Generalnej o środki na tę inwestycję - mówi Sławomir Mamrot, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

  Sprawa zaczyna być pilna, bo w umowie między prokuraturą a starostwem była klauzula mówiąca o tym, że nowa siedziba ma być gotowa w 2015 roku.
  Już wiadomo, że w tym terminie nie będzie nawet dokumentacji dla takiego przedsięwzięcia. Prokuratura będzie musiała teren zwrócić? Niekoniecznie, bo, jak przyznaje Sławomir Mamrot, można przecież wystąpić do starostwa o przedłużenie wskazanego w umowie terminu.

  Rzecznik piotrkowskiej prokuratury zaznacza jednocześnie, że przecież bełchatowscy śledczy siedzibę mają - od miejscowego Urzędu Gminy wynajmowane jest piętro. I nie ma żadnych sygnałów związanych z tym, że właściciel budynku życzyłby sobie wyprowadzki prokuratury.

  To fakt, taki sam jak ten, że piętro wynajmowane od urzędu jest już zbyt ciasne na potrzeby prokuratury. Były nawet przymiarki do tego, by wynająć od magistratu pomieszczenia w dawnym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Czyżewskiego. Ale siedzibę ma tam już spółka PGM.

  Podobnie na panewce spalił plan ulokowania prokuratorów w budynku, w którym teraz rezyduje bełchatowski Sąd Rejonowy. Mniej więcej za pięć lat sędziowie powinni przenieść się do nowego gmachu, który powstanie przy ul. Pabianickiej (na wysokości starostwa). Sąd powstanie w miejscu, w którym teraz stoją dwa stare budynki socjalne. Miasto zgodzi się na ich wyburzenie, ale pod jednym warunkiem: przejmie obecną siedzibę sądu i zostanie ona wykorzystana na lokale socjalne. W ten sposób historia zatoczy koło, bo przecież jeszcze w latach 80. był to hotel robotniczy dla bełcha-towskich górników. Dopiero w latach 90. postanowiono zaadaptować go na potrzeby sędziów.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to znaczy w podeszlym wieku.

   Waldi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Moze ten bezmozgowy redaktorek odpowie jaki jest podeszly wiek,bo wedlug prawa Polskiego prawo jazdy odbiera sie za wykroczenia a nie za podeszly wiek.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama