Urzędy w Łodzi zatrudniają na śmieciówkach? Sprawdzamy Urząd...

  Urzędy w Łodzi zatrudniają na śmieciówkach? Sprawdzamy Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski i UMŁ

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  NIK sprawdziła, czy w instytucjach centralnych pracownicy są zatrudniani na umowach śmieciowych. A jak to wygląda w Łodzi?
  Łódzki Urząd Wojewódzki na podstawie umów o pracę zatrudnia 801 osób - w tym 22 przebywają na urlopach bezpłatnych i wychowawczych.

  Jak wyliczył ŁUW, na dzień 23 lipca miał zawartych 113 umów cywilnoprawnych, czyli zleceń i o dzieło, ze 107 osobami. W tym z jednym pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę w ŁUW. Umowy cywilnoprawne dotyczą: protokołowania posiedzeń składów orzekających Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, wydawania orzeczeń lekarskich oraz realizacji zadań konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.


  CZYTAJ TEŻ: Pracodawcy zmuszają do pracy na umowach śmieciowych

  W łódzkim Urzędzie Marszałkowskim jest zatrudnionych 1051 osób - w tym 63 na zastępstwa za pracowników nieobecnych przez długi okres m.in. z powodu choroby lub urlopów macierzyńskich.

  - W związku z tym zadania urzędu realizuje właściwie 988 osób - dodaje Michał Jagiełło z Urzędu Marszałkowskiego. - Dodam, że pracownicy samorządowi są zatrudniani na podstawie wyboru, powołania lub umowy o pracę. Natomiast nasz wydział ds. kadr nie prowadzi rejestru umów-zleceń i umów o dzieło. Robią to komórki organizacyjne urzędu. Wydział ds. kadr dokonuje wyłącznie zgłoszenia do ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego osób, z którymi zawarto umowę-zlecenia (umowy o dzieło nie są objęte obowiązkiem zgłaszania do ubezpieczeń) - o ile dana komórka przekaże oświadczenie zleceniobiorcy. Obecnie do ubezpieczeń zgłoszonych jest czterech zleceniobiorców: jeden w ramach umowy zawartej w Departamencie Infrastruktury, dwóch w Departamencie Polityki Zdrowotnej oraz jeden w ramach umowy w Regionalnym Biurze Województwa Łódzkiego w Brukseli.

  W Urzędzie Miasta Łodzi zatrudnionych jest 2228 osób. W tym: 170 osób w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych. 45 osób jest zawieszonych, bo przebywają na urlopach bezpłatnych lub urlopach wychowawczych. Reszta ma umowy o pracę. Przypomnijmy, że magistrat tworzy właśnie ogólnodostępny elektroniczny rejestr umów cywilnoprawnych.

  CZYTAJ TEŻ: Ochroniarze i sprzątaczki na śmieciówkach

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oni

   POprostu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   dają przykład.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jak tam w DŁ

   u was (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   tez na śmieciówkach zatrudniają? haahha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tytuł

   don (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 11

   Litości - na jakich "śmieciówkach" ? Czy w kodeksie cywilnym jest przewidziany dział dotyczący umów śmieciowych? Są to umowy o bardzo długiej historii, stosowane w obrocie cywilnoprawnym. Czy...rozwiń całość

   Litości - na jakich "śmieciówkach" ? Czy w kodeksie cywilnym jest przewidziany dział dotyczący umów śmieciowych? Są to umowy o bardzo długiej historii, stosowane w obrocie cywilnoprawnym. Czy socjalizm uderzył wszystkim do głowy? Czasy PRL już dawno się skończyły..zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie rozumiesz czy udajesz?

   K1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W UMŁ zatrudniają ludzi - pracowników interwencyjnych, płacąc najmniej jak to możliwe - to często ludzie w wieku 50+ z dużym stażem, którzy mieli pecha, że zlikwidowano im zakład pracy. Musza się...rozwiń całość

   W UMŁ zatrudniają ludzi - pracowników interwencyjnych, płacąc najmniej jak to możliwe - to często ludzie w wieku 50+ z dużym stażem, którzy mieli pecha, że zlikwidowano im zakład pracy. Musza się cieszyć, że mogą dotrwać do emerytury. Ale płacenie im minimalnej krajowej nie jest w porządku. Ale dzięki temu średnia pensja w UML nieźle wygląda, bo wybrani mają duże zarobki.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Udajesz?

   K111 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Jak nie wiesz to nie komentuj. Zatrudnianie ludzi za minimalną krajową często w wieku zaawansowanym nie jest w porządku. Fajnie, że ludzie 50+ dostają pracę, ale za minimalną krajową to granda.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama