Lato w Łodzi i regionie: dom kultury w parku, spacer po...

  Lato w Łodzi i regionie: dom kultury w parku, spacer po Bałutach, bezpłatne kąpieliska

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przez całe wakacje można korzystać z bezpłatnych, naturalnych kąpielisk w Łodzi i w regionie
  1/2
  przejdź do galerii

  Przez całe wakacje można korzystać z bezpłatnych, naturalnych kąpielisk w Łodzi i w regionie ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W najbliższych dniach atrakcji dla dzieci i dorosłych spędzających lato w mieście nie zabraknie. Do wyboru są zajęcia na świeżym powietrzu, kąpiel na bezpłatnych kąpieliskach, zwiedzanie i zajęcia sportowe.
  We wtorek (28 lipca) na Olechowie pojawi się Latający Dom Kultury. Na zielonym terenie przy ul. Wojewódzkiego w godz. 11 -14 będzie można wziąć udział w zajęciach plastycznych, teatralnych, pomalować sobie buzię i pobawić się z animatorami Fundacji FORM.ART. Wstęp do Latającego Domu Kultury jest wolny.

  Także we wtorek o godz. 17 rozpocznie się kolejny spacer z cyklu "Chodź na Bałuty. Jest wtorek" organizowany przez Centrum Dialogu im.
  Edelmana. Tym razem tematem spaceru będzie "To trzeba przeżyć. Artystyczne Bałuty". Uczestnicy zbierają się przy Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Wojska Polskiego 121. Udział w spacerze jest bezpłatny. Uwaga! To ostatni spacer przed dwutygodniową przerwą. Kolejny spacer odbędzie się dopiero 18 sierpnia.

  Centrum Dialogu im. Edelmana przyjmuje też zapisy na wycieczkę do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Wyjazd odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia. Koszt wyjazdu to 70 zł. W cenie jest przejazd, ubezpieczenie i bilet wstępu do muzeum i opieka przewodnika. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy przyjmowane są mejlowo: wyjazd@centrumdialogu.com lub w siedzibie Centrum przy ul. Wojska Polskiego 83 w godz. 9 - 17 od poniedziałku do piątku. Wpłaty przyjmowane są na miejscu lub przelewem.

  Centrum Vera Sport przy ul. Siewnej 15 zaprasza we wtorek, w godz. 17.30-19 na bezpłatne zajęcia z koszykówki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-18 lat. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

  Także we wtorek w parku na Zdrowiu można w ramach Polówki obejrzeć thriller "Wróg". W środę w ramach Polówki w parku Julianowskim prezentowany będzie horror "Mordercza opona". Początek o godz. 21, wstęp wolny.

  Natomiast w środę od godz. 17.30 dzieci mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych w kawiarni Tubajka w parku Źródliska. Koszt to 30 zł. Zapisy - tel.: 661 169 226.

  Przez całe wakacje można korzystać z bezpłatnych, naturalnych kąpielisk. W dni robocze od godz. 10 do 18, a w weekendy od godz. 10 do 20 na kąpieliskach w Arturówku i na Stawach Jana czuwają ratownicy. Z ostatnich badań sanepidu wynika, że woda jest zdatna do kąpieli. Natomiast kąpielisko na Stawach Stefańskiego jest nieczynne z powodu zakwitu sinic.

  W pobliżu Łodzi zdatną do kąpieli wodę mają kąpieliska: Nad Lindą w Grotnikach, Starówka przy ul. Wiejskiej w Ozorkowie, Malinka na ul. Przygranicznej w Zgierzu, kąpielisko na zalewie w Strykowie przy ul. Legionów oraz kąpielisko Mrożyczka w Głownie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo