Jan Kulczyk nie żyje. Najbogatszy Polak miał 65 lat

  Jan Kulczyk nie żyje. Najbogatszy Polak miał 65 lat

  BOK, ZSN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jan Kulczyk nie żyje
  1/7
  przejdź do galerii

  Jan Kulczyk nie żyje ©Grzegorz Dembiński

  Nie żyje Jan Kulczyk, polski biznesmen. Miał 65 lat. Jak poinformował Kulczyk Holding SA, najbogatszy Polak zmarł "w nocy, w wyniku powikłań pooperacyjnych".
  Nie żyje Jan Kulczyk, przedsiębiorca, właściciel firmy Kulczyk Holding i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu. Jan Kulczyk miał 65 lat. Zmarł w nocy z wtorku na środę w Wiedniu w wyniku pooperacyjnych komplikacji. Po drobnym zabiegu kardiologicznym w środę miał opuścić szpital. Był umówiony na spotkania biznesowe.

  Polecamy: Dr Jan Kulczyk: Moje serce zawsze bije po poznańsku [ROZMOWA]

  Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania: - Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o śmierci dr. Jana Kulczyka. Jest to wielka strata dla Poznania, Polski, świata biznesu, ale również dla kultury, sportu i edukacji. Jan Kulczyk miał umiejętność dzielenia się swoim dorobkiem, aktywnie wspierając różne akcje charytatywne. Jego działalność pozostawiła wiele pozytywnych śladów w przestrzeni Poznania.

  Dr Jan Kulczyk należał do najbogatszych Polaków. Przez kilka lat otwierał listę „100 najbogatszych Polaków” miesięcznika „Forbes”, który jego majątek wyceniał na ponad 15 miliardów złotych. Był m.in. laureatem Nagrody Pracy Organicznej przyznawanej przez "Głos Wielkopolski".

  Zobacz: Ludzie sportu wspominają Jana Kulczyka

  Dr Jan Kulczyk pochodził z Bydgoszczy. Urodził się w 1950 r. Przez wiele lat kojarzony był z Poznaniem. To tutaj ukończył wydział Handlu Zagranicznego na ówczesnej Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) oraz prawo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Doktorat obronił w Instytucie Zachodnim Polskiej Akademii Nauk w 1975 r.

  Wojciech Kostrzewa, dyrektor generalny Grupy ITI: - Tracimy kolejnego wybitnego przedsiębiorcę. Ta informacja to wielki szok. Jan Kulczyk wizjonerem biznesu - powiedział Wojciech Kostrzewa o zmarłym Janie Kulczyku.  Źródło: TVN24/x-news

  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo