Paulina Szczerkowska, Bartosz Nowakowski
W piątym sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego piłkarze Widzewa Łódź wygrali z Widokiem Skierniewice 4:0. Bramki strzelali: Kasperczak (dwie), Okachi i Świątkiewicz. Po meczu trener łodzian zdradził kto będzie kapitanem drużyny w rundzie jesiennej.

Już od pierwszych minut widzewiacy prezentowali się zdecydowanie lepiej niż rywal ze Skierniewic. Nie chodzi tu tylko o jednolite czerwone stroje (we wcześniejszych sparingach łodzianie grali w znacznikach), ale także skuteczną i drużynową grę. 1:0 było już w 5. minucie, kiedy na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Kasperczak. Na przerwę Widzew schodził z przewagą 3 goli, a do bramki trafiali kolejno Świątkiewicz i Okachi. Wynik mógł być jednak zdecydowanie wyższy, bo pierwsza część gry to całkowita dominacja gości.

W drugiej gra była już bardziej wyrównana, bo w drużynie Widzewa na boisko wybiegło aż 8 zmienników. Został tylko trzon zespołu, czyli Bednar w obronie, Okachi w środku pola i Kasperczak w ataku. W tej części gry okazje zaczęli sobie stwarzać także gospodarze, ale to widzewiacy byli skuteczniejsi. Co prawda wynik podwyższył dopiero Kasperczak w 88. minucie, ale wcześniej łodzianie mieli kilka świetnych sytuacji. Najlepszą z nich wypracowali Okachi i Puchalski. Z niewielkiej odległości strzelał Kozieł, ale bramkarz gości cudem złapał piłkę.

TMRF Widzew Łódź – RTS Widzew Łódź 0:6 [ZDJĘCIA]

Po meczu trener Witold Obarek chwalił swoją drużynę, ale jednocześnie podkreślał, że do startu ligi ma jeszcze nad czym pracować.

- Z meczu na mecz jest coraz lepiej, ale szukamy dalej - mówił trener łodzian. - Naszym głównym założeniem było dzisiaj to, żeby nie stracić bramek. W drugiej połowie chcieliśmy jak najdłuższej utrzymywać się przy piłce, grać pressingiem. Zadowolony jestem z może 10-15 minut spotkania. Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu, aby poprawić błędy. Każdy z zawodników chce się pokazać, dlatego gra jest czasem chaotyczna.

Swoich zawodników chwalił też trener gospodarzy.

- To wielkie doświadczenie dla tych chłopaków – podkreślił w przerwie Łukasz Korwek, jeden z trenerów Widoku Skierniewice.

W słupach Widoku pojawił się nowy bramkarz. To Segun Solagbade, który w drugiej odsłonie pokazał się z bardzo dobrej strony. Osiedlowi mają problem z bramkarzami, ponieważ Bartłomiej Stokowski niebawem opuści klub (kariera wojskowa), zaś Łukasz Michalak dalej dochodzi do siebie po kontuzji. Rafał Rożek, prezes Widoku zapowiada, że dopinane są ostatnie szczegóły przejścia bramkarza do drużyny. Solagbade wcześniej grał w Orle Parzęczew.

RTS Widzew Łódź - Żyrardowianka Żyrardów 2:1. Pierwszy sparing nowego Widzewa [ZDJĘCIA]

Trener Widzewa zdradził po meczu kogo widzi w roli kapitana drużyny.

- Bardzo dobrą atmosferę do szatni wprowadził Bednar. Potrzebowałem tutaj takiego człowieka. Jednak to nie on będzie kapitanem – mówi Obarek.

Obarek stawia na Mariusza Rachubińskiego, czyli wychowanka Widzewa i jednego z pierwszych zawodników, którzy pojawili się w zespole.

- Oczywiście jeśli Mariusz wywalczy sobie miejsce w składzie – dodaje trener.

Chociaż do startu rozgrywek pozostało już niewiele czasu, to w Widzewie cały czas planują zmiany kadrowe. W piątkowych zajęciach ma już wziąć udział Adrian Budka, który wyjechał na wcześniej planowane wakacje z rodziną. Sztab szkoleniowy cały czas szuka jeszcze bramkostrzelnego napastnika. Nie wiadomo czy będzie to zapowiadany wcześniej Piotr Burski.

- Muszę się z tym przespać. Jego gra nie powala na kolana, dlatego na pewno nie będziemy się prosić, aby grał w Widzewie – tłumaczy Obarek. - Czy dojdzie ktoś nowy? Mój telefon cały czas się grzeje.

Kolejny sparing Widzew rozegra w najbliższą sobotę o godzi. 11 w Justynowie. Rywalem będzie miejscowy LZS.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Widzew Łódź 2:0 w sparingu [ZDJĘCIA]

Widok Skierniewice - Widzew 0:4 (0:3)

Gole: Kapserczak (5., 88.), Świątkiewicz (15.), Okachi (30.)

Widzew: Sokołowicz (46. Chachuła) - Fornalczyk (46. Gilarski), Bednar, Polit (46. Retkowski), Pietras (46. Gradecki) - Bartos (46. Puchalski), Majerz (46. Kozieł), Okachi, Rachubiński (46. Wielgus) - Świątkiewicz (46. Kralkowski), Kasperczak.

Materiał oryginalny: Widok Skierniewice - RTS Widzew Łódź 0:4. Obarek zdradził kto będzie kapitanem [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki