Domy studenckie w Łodzi. Siedem tysięcy studentów zamieszka...

  Domy studenckie w Łodzi. Siedem tysięcy studentów zamieszka w akademikach

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Domy studenckie w Łodzi. Siedem tysięcy studentów zamieszka w akademikach
  1/3
  przejdź do galerii
  Trzy największe uczelnie w Łodzi ogłosiły stawki za miejsce w domach studenckich w nowym roku akademickim.
  Największe zmiany czekają mieszkańców osiedla Politechniki Łódzkiej (PŁ), która przygotowała cennik dla swoich ośmiu domów studenckich mieszczących prawie 3 tys. lokatorów. W sześciu z nich, w rejonie al. Politechniki, od października będą podwyżki.
  Chodzi o domy studenta nr: II, III, IV, VI, VII oraz VIII. Dotąd miejsce w pokoju 3-osobowym kosztowało tam 250 zł miesięcznie, w 2-osobowym - 300 zł zaś w 1-osobowym - 330 zł. Teraz w każdym z tych przypadków będzie o 20 zł drożej. Ceny nie zmieniały się od marca 2013 r.

  Dotychczasowe stawki (250, 300 i 330 zł) zostają w V domu studenta (DS), czyli w enklawie politechniki na osiedlu Lumumbowo, gdzie dominują akademiki Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ). Oferta PŁ obejmuje także IX DS, gdzie podwyżek nie będzie (320 zł za miejsce w dwójce oraz 360 zł za jedynkę).

  Ceny akademików w Łodzi. "Wieża Babel", czyli XIV DS droższa dla studentów

  Łódzki akademik Synapsa zyskał drugą młodość [ZDJĘCIA]

  Natomiast w nowym cenniku nie jest wymieniony wyremontowany kilka lat temu I DS, pełniący rolę hotelu uczelnianego o wysokim standardzie. Wcześniej o pewną pulę miejsc mogli się tam ubiegać tylko prymusi (płacąc 500 zł za miejsce w dwójce lub 700 zł za jedynkę).

  Od października 10 akademików Uniwersytetu Łódzkiego na Lumumbowie pomieści 4.042 studentów, czyli o 216 więcej niż przed wakacjami. To efekt zakończenia remontu w VII Domu Studenckim UŁ. Tam pokoje 3-osobowe (ze wspólnymi węzłami sanitarnymi na piętrze) przebudowano na 2-osobowe i 1-osobowe (z osobnymi łazienkami oraz aneksami kuchennymi).

  Uniwersytet Łódzki podnosi opłaty za akademiki [CENNIK]

  Podniesienie standardu VII DS spowodowało zmianę jego cennika - miejsce w dwójce będzie kosztowało 400 zł miesięcznie, zaś w pokoju 1-osobowym - 600 zł. Przed remontem cennik (i standard) VII DS, obecnie najdroższego w ofercie UŁ, nie odbiegał od aktualnych - najniższych na UŁ, opłat za DS nr V, VIII oraz IX (270 zł za miejsce w pokoju 3-osobowym, 320 zł za miejsce w dwójce). Najtańszą jedynkę znajdziemy w XIII DS - za 450 zł.

  Uniwersytet Medyczny (UM) w Łodzi dysponuje ponad tysiącem miejsc w czterech domach studenckich. Pozostają stawki z ubiegłego roku akademickiego. Student UM najtaniej może zakwaterować się w I DS tej uczelni mieszczącym się na Lumumbowie. Miejsce w trójce kosztuje 270 zł, w dwójce - 300 zł, w jedynce - 450 zł (ceny za pokoje bez własnej łazienki).

  Jednak także na Lumumbowie mieści się II DS UM, w którym znajdziemy pokój za 990 zł. To jedynka z własną łazienką, kuchnią oraz jej dodatkowym wyposażeniem, czyli nowoczesnym sprzętem AGD. Ofertę za 990 zł znajdziemy także w IV DS UM, przy pl. Hallera, w rejonie Uniwersytetu Medycznego.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   uczta się uczta a potem większość swojego zycia umowa śmieciowa i nikt nikogo nie będzie pytał a gdzie emerytura i skladki odprowadzane ooo przepraszam zapomnieliśmy hahahhahaha :D :D :P


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uczta?

   asd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   Widać że ty się nie uczyłeś:-)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   ja sie uczyłem mam umowe o pracę na czas nie określony i zarabiam ponad 3 tysiące nie mając papierka studiów hahahahahha :D po studiach nawet ci ludzie tyle nie zarobia a nie wspomnę ze o umowę o...rozwiń całość

   ja sie uczyłem mam umowe o pracę na czas nie określony i zarabiam ponad 3 tysiące nie mając papierka studiów hahahahahha :D po studiach nawet ci ludzie tyle nie zarobia a nie wspomnę ze o umowę o prace dostaną od pierwszego dnia pracy xD :D zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Zależy kto i co skończył... faktycznie po pedagogice może być ciężko...

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama