Są szczegóły zarzutów CBA wobec posła Andrzeja Biernata

  Są szczegóły zarzutów CBA wobec posła Andrzeja Biernata

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wiadomo, co zarzuca CBA Andrzejowi Biernatowi. W piątek rada regionu PO zdecyduje prawdopodobnie, że Biernat będzie nr 1 listy sieradzkiej.
  Są szczegóły zarzutów CBA wobec posła Andrzeja Biernata

  ©Polska Press/archiwum

  Brak w oświadczeniach majątkowych kilkuletniego (ale wartego powyżej 10 tys. zł) samochodu małżonki, brak wpisu o 60 tys. zł na jej rachunku inwestycyjnym i brak wpisu dotyczącego dwóch działek - takich nieprawidłowości, według Radia Zet, dopatrzyli się agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w oświadczeniach majątkowych posła Andrzeja Biernata (PO).

  Stacja podała, że właśnie takie zastrzeżenia figurowały w protokole pokontrolnym CBA. Były minister sportu nie podpisał protokołu, bo nie zgadza się z postawionymi tam zarzutami.

  CZYTAJ TEŻ:Majątki posłów z Łódzkiego. Biernat ma auto za 200 tys. zł, Kotliński 4 mln zł w nieruchomościach

  Sprawa majątku Biernata i związane z nim śledztwo CBA stają się coraz bardziej zagmatwane. Początkowo, gdy kilka miesięcy temu CBA rozpoczynało szczegółową lustrację wspólnego majątku Biernatów, mowa była o tym, że z dokumentów wynika, iż nie było go stać na luksusowego range rovera evoque (rocznik 2012). Drugi zarzut miał dotyczyć hektarowej działki, którą zakupił, a później szybko oddał w darowiźnie córce, a to nie znalazło odzwierciedlenia w oświadczeniu majątkowym.

  ZOBACZ TEŻ:Andrzej Biernat nie dostanie odprawy, tylko "małe" wyrównanie

  Teraz okazało się, że chodzi o auto małżonki szefa regionu łódzkiego PO, kilkuletniego peugeota 207, sprzedanego przed dwoma laty. Zaś na działkach, tych, których polityk nie wpisał do oświadczeń, stoi jego dom. Poseł Biernat miał tłumaczyć, że po prostu podał wartość całej nieruchomości, a brak wpisów dotyczących oszczędności małżonki na koncie inwestycyjnym określił jako pomyłkę. Dodał także, że informacje te zawierały jego zeznania podatkowe PIT.


  CZYTAJ WIĘCEJ:Andrzej Biernat na celowniku CBA. Chodzi o sposób wypełnienia PIT?

  Kolejny szczegół to fakt, że Centralne Biuro Antykorupcyjne kontrolę majątku byłego już ministra sportu wszczęło po doniesieniu, w którym pojawiły się zarzuty znacznie większego kalibru. On sam zaś tłumaczył, że protokołu pokontrolnego nie podpisał, ponieważ jego oświadczenia majątkowe "zawierały tylko błędy techniczne" i "nie może być mowy o celowym oszustwie".

  Premier Ewa Kopacz niedawno zapowiedziała, że "czeka na finał sprawy Biernata". Tymczasem dziś (31 lipca) rada regionu łódzkiego PO prawdopodobnie zdecyduje, że Andrzej Biernat będzie nr 1 na sieradzkiej liście partii.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kryształowo czyści na Wiejską

   JK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   No to teraz czas na Drzewieckiego, Nowaka i Chlebowskiego - na których listach PO są dla nich 1 !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   burak na jedynkę

   nieprawdopodobne (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Głosujmy na buraków!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama