Mecz ŁKS Łódź - Pogoń Lwów 2:1 [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]

Redakcja
Mecz ŁKS Łódź - Pogoń Lwów 2:1
Mecz ŁKS Łódź - Pogoń Lwów 2:1 Maciej Stanik
Piłkarze ŁKS-u rozegrali w niedzielę (2 sierpnia) towarzyski mecz na nowym stadionie przy al. Unii. Przeciwnikiem i jednocześnie przegranym była Pogoń Lwów. Choć samo spotkanie nie było spektakularne, kibice mogli obejrzeć grę swojej drużyny z zupełnie nowej perspektywy.

Godz. 17 - otwarcie uroczystości
Uroczystość otwarcia nowego stadionu przy al. Unii rozpoczęła się o godz. 17. Był to czas na prezentację nowych piosenek kibiców ŁKS-u czy wystąpienia zaproszonych gości. Do głosu nie pozwolono jednak dojść prezydent Hannie Zdanowskiej, która wzięła udział w uroczystości. Z trybuny było słychać wulgarne okrzyki i gwizdy. Kibice domagają się budowy cłego stadionu, a nie jedynie trybuny.

Godz. 18 - początek spotkania
ŁKS Łódź i Pogoń Lwów na boisku spotkali się w sumie 26 razy. Dzisiejszy mecz jest spotkaniem towarzyskim drużyn z okazji otwarcia stadionu.

Składy zespołów:
ŁKS Łódź: Michał Kołba – Szymon Salski, Artur Golański, Mariusz Cichowlas – Rafał Serwaciński, Mauricio Martins, Bartosz Placek, Marcin Zimoń, Łukasz Dynel – Adam Patora.

Pogoń Lwów: Michał Grycal – Roman Bojko, Jerzy Kułaj, Mikołaj Bogdanow, Eugeniusz Bugajczyk – Stefan Koszka, Roman Werbeszczuk, Jan Juzkiewicz, Siergiej Saluk, Aleksander Demko – Piotr Mamujłyk.

Sędziowie: Tomasz Radkiewicz, Arkadiusz Śpiewak, Paweł Pskit

18:06 - Piłkarze ŁKS rozpoczynają mecz
3′ - Piłkarze Pogoni dośrodkowują w pole karne ŁKS, groźna sytuacja opanowana przez Zimonia
6′ - Zimoń celuje w bramkę rywala, ale piłka omija bramkę. Cały czas goście przy piłce
7′ - Pierwszy strzał gości w kierunku bramki ŁKS-u; niecelnie, z dalekiej odległości
9′ - Rzut rożny dla ŁKS. Patora po dośrodkowaniu strzela pierwszego w tym meczu gola; 1:0 dla ŁKS-u
12′ - Patora faulowany
15′ - Rzut rożny dla Pogoni
16′ - Golański mocnym strzałem kieruje piłkę w stronę bramki gości, bramkarz Pogoni chwyta jednak piłkę
Kibice ŁKS zachęcają okrzykami swoją drużynę
19′ - Rzut wolny dla Pogoni, zagranie w pole karne ŁKS-u, ale Pawlak interweniuje
20′ - Interweniuje Kołba i zapobiegła stracie gola przez ŁKS
22′ - pierwsza zmiana w drużynie gości; Mychajło Maciupa zastąpił Mikołaja Bogdanowa
30′- ŁKS kolejna nieudana akcja; gra osłabła; wynik 1:0
34′ - Placek rozpoczyna z autu; próba strzału z dystansu Serwacińskiego; piłka o kilkanaście centymetrów nad poprzeczką
38′ - Kolejny rzut rożny dla ŁKS-u po zagraniu Patory, który był bliski zdobycia kolejnego gola
45′ - Łódzki arbiter dolicza minutę do zakończenia pierwszej połowy spotkania
46′ - Serwaciński główkuje w stronę bramki, ale piłka ją mija; koniec pierwszej połowy
W przerwie Patora odebrał puchar za strzelenie pierwszej bramki

ŁKS zaczyna drugą połowę w zmienionym składzie. Pojawia się 9 nowych zawodników: Ostalczyk, Kacela, Mielewczyk, Terentiew, Bryzek, Sarafiński, Szumer, Ślęzak, Rak.

49′ - Bramka dla Pogoni w wykonaniu Jerzego Kułaja; 1:1
56′ - Rzut rożny dla Pogoni, próba strzału do bramki, ale nieudana. Interweniuje Kołba
59′ - Piłkarze ze Lwowa wyraźnie usprawnili swoje akcje po przerwie; zamiana w drużynie Pogoni, na boisku Medwiedew, zastąpił Koszkę
65′ - Rzut rożny dla Pogoni
67′ - Ostalczyk po szybkiej akcji na boisku celuje piłkę do bramki Pogoni, wynik pozostaje jednak bez zmian; ŁKS ospały w drugiej połowie
69′ - Zmiana na bramce drużyny ŁKS, Kołba opuszcza boisko, pojawia się Sekuterski; wchodzi też Zimoń za Martinsa
76′ - Nadal remis 1:1; na boisku brak spektakularnych akcji, kibice strają się dopingować swoją drużynę
77′ - Pierwsza żółtka kartka w meczu, dostał ją piłkarz Mamujłyk z Pogoni po faulu na Bryzku
82′ - Rak chce wybić na prowadzenie swoją drużynę, brakuje jednak dokładności i celności
87′ - Druga bramka dla ŁKS po strzale Kaceli!
90′ - Arbiter, Tomasz Radkiewicz, dolicza dwie minuty
92′ - Koniec meczu; ŁKS wygrywa z Pogonią Lwów 2:1 (1:0)!