Menu Region

Nowa, pastelowa interna w szpitalu MSWiA [ZDJĘCIA]

Nowa, pastelowa interna w szpitalu MSWiA [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Joanna Barczykowska

1Komentarz Prześlij Drukuj
Szpital MSWiA w Łodzi otworzył nowy oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem kardiologicznym. Po 3-miesięcznym remoncie oddział zmienił się nie do poznania: pastelowe kolory, przestronne sale z łazienkami oraz nowoczesny sprzęt do leczenia chorych. Oddział nie był remontowany od 39 lat. W poniedziałek do nowych sal trafili już pierwsi pacjenci.
1/5

(© Krzysztof Szymczak)

To kolejny nowy oddział otwarty w szpitalu w tym roku. Pod koniec stycznia zakończył się remont oddziału chirurgii onkologicznej z pododdziałem chemioterapii. Remont oddziału chorób wewnętrznych, podobnie jak chirurgia onkologiczna, kosztował 3 mln zł. Jedną trzecią tej kwoty szpitalowi przekazał minister spraw wewnętrznych. Pozostałą część zapłacił szpital.

- Szpital jest w coraz lepszej sytuacji finansowej.
Na bieżąco spłacamy wszystkie zobowiązania, a nasz dług wciąż się zmniejsza. Staramy się inwestować w rozwój szpitala. Szpital wielospecjalistyczny musi mieć dobry oddział internistyczny - mówi Robert Starzec, dyrektor szpitala MSWiA.

Na pacjentów czeka 31 łóżek, w tym 7 na oddziale intensywnej terapii. Liczba łóżek zmniejszyła się w porównaniu ze starym oddziałem, ale wymagały tego normy europejskie. W każdej sali są teraz 2 lub 3 łóżka. Wcześniej wstawiano 4.

- Cały zespół lekarzy, to nasi wychowankowie. Tu odbywali staże, tu się kształcili. Doskonale znają oddział - mówi dr Krzysztof Drjański, ordynator oddziału.

Plany rozwoju szpitala nie kończą się jednak na dwóch wyremontowanych oddziałach.

- Chcemy przebudować OIOM i blok operacyjny. Mam nadzieję, że remont uda się rozpocząć jeszcze w tym roku. Staramy się o pozyskanie części środków z ministerstwa - mówi Starzec.

Szpital czeka też w czerwcu zmiana nazwy. Po podzieleniu MSWiA na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, szpital przeszedł pod wodzę MSW. Taką nazwę placówka przejmie też od czerwca.


CZYTAJ TEŻ:
Pierwsza Dama w szpitalu w Łodzi [ZDJĘCIA]
Zapisz się do newslettera


1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Jest tak mdło

+61 / -59

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lodziarz (gość)  •

że wiadomo co. Poza tym znowu klecha z zusu i tu skubnął Hankę,mają układ-prześwietlić ile wyssał

odpowiedzi (0)

skomentuj