Widzew przegrał w Białymstoku 1:4

Bogusław Kukuć
Krzysztof Szymczak / archiwum
W 23. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Widzew przegrał w Białymstoku z Jagiellonią 1:4. Łodzianie kończyli mecz w dziewiątkę, po tym jak sędzia usunął z boiska Hachema Abbesa i Dudu.

Początek meczu był nawet obiecujący dla widzewiaków, którzy mieli wyśmienitą okazję do zdobycia prowadzenia. W 4 min. po strzale Princewilla Okachiego piłka odbiła się od Thiago Cionka i trafiła do Przemysława Oziębały, który z bliska strzelił z woleja. Grzegorz Sandomierski sparował, a dobitka Mehdiego Ben Difa llaha minimalnie minęła słupek.

To się zemściło na gościach już 20 minucie. Hachem Abbes sfaulował najlepszego na boisku Macieja Makuszewskiego w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę oraz ukarał czerwoną kartką Tunezyjczyka. Karnego wykonał Tomasz Frankowski. Szczęście uśmiechnęło się do widzewiaków 7 minut później. Oziębała podał do nadbiegającego Ben Difallaha, który z bliska wyrównał.

Wydawało się, że dziesiątka łodzian dotrzyma remis do przerwy. Za Rybickiego wszedł Sebastian Duda, z zadaniem wzmocnienia obrony. Jednak po rogu Tomasza Kupisza piłkę musnął głową Mindaugas Panka, a Cionek strzałem lewą nogą z bliska zdobył bramkę.

Po przerwie sędzia zaczął kartkować łodzian, nie karząc za podobne przewinienia rywali. W 64. min Dudu sfaulował Kupisza w polu karnym i ujrzał drugi żółty kartonik (pierwsza kartka Brazylijczyka była wymysłem pana Pawła Gila). Frankowski znów wykorzystał jedenastkę i był to jego 159. gol (w tym dziewiąty w meczach z Widzewem).

Grający w dziewiątkę goście nie byli w stanie odrobić dwubramkowej straty. Wynik ustalił pięknym strzałem Makuszewski. Był to udany rewanż Jagi za porażkę 2:4 w Łodzi. Widzewiacy wracają bez punktów i na domiar złego w meczu z Ruchem nie będą mogli zagrać z powodu kartek Mielcarz, Abbes oraz Dudu.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 4:1 (2:1)

Bramki: Tomasz Frankowski (22'-karny, 65'-karny), Thiago Cionek (41'), Maciej Makuszewski (72') - Mehdi Ben Dhifallah (28')

Czerwone kartki: Hachem Abbes (20'), Dudu Paraiba (65')

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski, Alexis Norambuena, Thiago Cionek, Tomasz Porębski, Luka Pejović, Tomasz Kupisz, Tomasz Bandrowski, Rafał Grzyb (76' Jan Pawłowski), Nika Dzalamidze (63' Marcin Burkhardt), Maciej Makuszewski, Tomasz Frankowski (73' Grzegorz Rasiak)

Widzew: Maciej Mielcarz, Łukasz Broź, Ugochukwu Ukah, Hachem Abbes, Dudu Paraiba, Krzysztof Ostrowski, Mindaugas Panka (46' Jakub Bartkowski), Mariusz Rybicki, Princewill Okachi, Przemysław Oziębała, Mehdi Ben Dhifallah (70' Piotr Mroziński)