XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi szykuje się do...

  XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi szykuje się do wyjątkowego roku szkolnego

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi szykuje się do wyjątkowego roku szkolnego
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  XXI Liceum Ogólnokształcące im. Prusa w Łodzi przygotowuje się do nadchodzącego jubileuszu uroczystych obchodów 70-lecia szkoły.
  Uczniowie na wakacjach, ale latem XXI Liceum Ogólnokształcące wcale nie stoi puste - robotnicy kończą realizować najnowszy pomysł społeczności ogólniaka, czyli wystrój pracowni geologicznej. Od września młodzież będzie się uczyć geografii w sali, której jedna ze ścian została wyłożona kamieniami, zaś nad nimi wyłania się górski widok z przyklejonej fototapety.

  W XXI LO coraz mniej klas jest tylko zwykłymi pracowniami. Przedmiotów humanistycznych młodzież uczy się w sali rozpraw - z długim stołem sędziowskim, za którym zasiada nauczyciel.

  Są też między innymi pracownie: antyczna z rzeźbami, historyczna - koronacyjna oraz filmowa z rysunkami na ścianach i plakatami gwiazd - Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn.

  Uczniowie XXI LO w Łodzi skazani na asfaltowe boisko?

  Wychowankowie liceum, którzy chcieliby zobaczyć, jak zmienia się ich ogólniak, będą mieli do tego okazję. W nowym roku szkolnym XXI
  LO organizuje zjazd absolwentów połączony z obchodami swojego 70-lecia. Spotkania wychowanków i uroczystości rocznicowe odbędą się 18 czerwca 2016 roku.

  Licytacja w XXI LO w Łodzi. Uczniowie zbierali na telefon dla chorego poety [ZDJĘCIA]


  XXI LO ma swoje początki w Gimnazjum i Liceum Koedukacyjnym im. Jarosława Dąbrowskiego Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łodzi, które powstało w 1946 roku przy ulicy Jaracza 26.

  W swojej historii XXI LO zajmowało też budynek przy ulicy Kościuszki 65 (który od Uniwersytetu Łódzkiego właśnie przejął Sąd Apelacyjny w Łodzi). XXI LO dzieliło zabytkowy gmach z kilkoma innymi szkołami, ale w 1961 roku przeprowadziło się pod swój aktualny adres - przy ulicy Kopernika 2.

  Szkoła jest bardzo popularna i słynie z dobrych wyników nauczania, a do pełni zadowolenia społeczności XXI LO brakuje zastąpienia obecnego asfaltowego placu przy budynku nowoczesnym boiskiem. Może to dobry pomysł na prezent od magistratu na 70-lecie tej renomowanej szkoły?

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo